Fél perc alatt 500-szor ütötte le a billentyűt
Fotó: Facebook/Thurzó Zoltán
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
2024. november 14., 18:532024. november 14., 18:53
2024. november 21., 13:382024. november 21., 13:38
A hírt a Facebook-oldalán osztotta meg a zongorista, aki idén október 23-án, édesanyja, Thurzó Margit Terézia halálának egyéves évfordulóján hajtotta végre a csúcsdöntési kísérletet a Thurzó család Bihar községben található házában.
A művész 2022-ben a leghosszabb ideig tartó zongorakoncert csúcsát állította fel 130 órával, majd ugyanabban az évben a „Himnusz a magasban” című projekt keretében a legmagasabban adott zongorahangverseny rekordját is megdöntötte: Nepálban, a Mount Everest alaptáborában, 5325,77 méteres tengerszint feletti magasságban, 1–3 Celsius-fokos hőmérsékleten játszott el 132 perc alatt 37 komolyzenei alkotást, valamint 26 különböző nemzet himnuszát is megszólaltatta a koncertzongorán.
Újabb világrekordot döntött meg Thurzó Zoltán nagyváradi zongoraművész: a 30 másodperc alatt leütött leggyorsabb billentyűjáték csúcsát javította meg 495-ről 500-ra.
Idén júniusban Indiában, a Ladakh régióban található Umling La Pass-hágó tetején a világ legmagasabb járható, aszfaltozott útján, 5798,51 méter magasan adott zongorakoncertje 31 percig és 42 másodpercig tartott, amely alatt 9 komolyzenei alkotást játszott el, valamint 4 különböző nemzet himnuszát is megszólaltatta, mínusz 10-13 Celsius-fokban.
„Az eddigi három rekordot felkeltette olyanok figyelmét, illetve olyan ajtókat nyitott meg, amelyeken amúgy nehéz átjutni. Elindult általuk egy érdeklődő és támogató folyamat, mert nem tudták az emberek, hogy milyen kincs van a család birtokában” – magyarázta a művész korábban az indítékát.
A Guinness Rekordok Könyve szabályai szerint pártatlan megfigyelőknek, sportban jártas bíróknak és a zenei szakértőknek is jelen kellett lenniük a csúcsdöntési kísérletnél. A hitelesítési procedúra után kedden kapta meg az értesítést, hogy elismerték a rekordját.
A szlovák konyhaművészet hagyományos étele a demikát – juhtúrós krémleves –, Ízek a világ körül sorozatunk harmadik részében ez a különlegesség kerül terítékre.
Erdélyben és a Székelyföldön is megnyitja a képzelet határait a gyermekek és családjaik előtt a Sárkánytűzküldetés című mesekönyv.
Egyre több európai ember mond le az okostelefonokról, mivel úgy érzik, „elérték a digitális telítettséget”. Az internet-hozzáféréssel nem rendelkező telefonok értékesítése meredeken emelkedett Európában.
Szerda este leállt a Meta internetes szolgáltató számos közösségi alkalmazása, köztük a Facebook, a Messenger és az Instagram kép- és videómegosztó platform.
A brassói Grigore Moisil Informatikai Főgimnázium romántanárnője nyerte meg az idei gyorsolvasó-világbajnokságot.
A munkaügyi minisztérium és az Országos Statisztikai Intézet (INS) három új szakmát vezetett be a romániai foglalkozások osztályozásába (COR).
Operett melódiák és karácsonyi dalok csendülnek fel a napokban a Budapesti Operettszínház művészeinek előadásában, akik többek között erdélyi, székelyföldi, szilágysági, partiumi városokban lépnek fel.
Csillag az égen címmel népzenei albumot készített a Bagossy Brothers Company. A zenekar 2025. március 8-án az MVM Dome-ban ad különleges koncertet.
SzékelyKapuk-ZöldKapuk: a cím egy nemzetközi kulturális vetélkedőt, ökocivilizációs játékokat takar, amelyet kisiskolás diákok számára írt ki az Európai Magyar Fiatalságért Alapítvány.
Termékenységvarázslás, házasság- és időjárásjóslás, bizonyos női munkák tiltása egyaránt fűződik a december 13-ai Luca napjához. Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató a jeles naphoz kapcsolódó hiedelmekről és szokásokról, erdélyi előfordulásukról beszélt.
szóljon hozzá!