Galaci lottózóban játszották meg a kisorsolt számokat
Fotó: Román Lottótársaság
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
2024. november 14., 22:342024. november 14., 22:34
A nyertes számsort (11, 21, 18, 30, 10, 24) Galac városának 17 034-es számú lottózójában játszották meg, és 4100 lejt fizettek érte. A szerencsés lottózó 630 variánst jelölt meg. A lottótársaság tájékoztatása szerint a főnyeremény 47 703 321,40 lejt, azaz 9,58 millió eurót ér.
A román lottózás történetének legnagyobb, több mint 10 millió eurós főnyereményét ugyanakkor tavaly nyáron vitték el a hatos lottón. A 38, 17, 36, 37, 44, 25-ös számsor 2023 júniusában 50 096 011 lejt, több mint 10,10 millió eurót ért, a szerencsés nyertes Bukarest 6. kerületében, a 76-081-es számú lottókirendeltségben nyújtotta be a szelvényét.
Elvitték a román lottózás történetének legnagyobb, több mint 10 millió eurós főnyereményét a hatos lottón – közölte vasárnap a román lottótársaság.
Három évvel ezelőtt szinte a nulláról, az alapoktól kezdte újjáépíteni a Marosvásárhelyi Állatkertet Szánthó János igazgató. A nemzetközileg elismert szakember az elmúlt időszak kihívásairól, megvalósításairól, új tervekről beszélt a Krónikának.
A fejfedők, kalapok több évszázadnyi divatjainak történetéről hallgathatnak meg előadást az érdeklődők Kolozsváron a Györkös Mányi Albert Emlékházban.
A lepénybe (tortillába) hajtott húsos töltelék Mexikó tradicionális étele, már az európaiak érkezése előtt is népszerű volt.
Szépirodalmi alkotásokat, szak- és gasztronómiai könyveket, gyerekkönyveket turkálhatnak hétvégén az olvasás szerelmesei Kolozsváron. A 11. kiadásához érkező tavaszi Könyvturit április 4. és 5. között szervezi meg az EMKISZ.
Nagyszabású ingyenes koncertet ad a csíksomlyói Nyeregben a Bagossy Brothers Company június 14-én – jelentették be csütörtökön a helyszínen tartott sajtótájékoztatójukon a zenekar tagjai.
A legfejlettebb technológiát az újságíró szakma legrégibb eszközével, a papírral párosította az Il Foglio című olasz napilap, amely a mesterséges intelligenciára bízta a nyomtatott kiadás megírását kísérletileg április 11-ig.
Ismét visszaéltek Karikó Katalin Nobel-díjas professzor nevével az interneten, a kutató hangsúlyozta, soha nem adta és a jövőben sem adja nevét semmiféle termék, gyógyhatásúnak feltüntetett készítmény reklámjához.
Az alaptörvényben rögzítik, hogy a fogyatékkal élők helyett a fogyatékossággal élők a helyes szóhasználat – jelentette be a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára a Kossuth rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában az autizmus világnapján.
65 éves korában elhunyt Val Kilmer, az 1986-os Top Gun és az 1995-ös Mindörökké Batman című filmek sztárja.
Az Oscar-díjas Sam Mendes bejelentette készülő négy Beatles-filmje szereposztását – számolt be a Variety.com.
szóljon hozzá!