Kígyókat tenyésztett és árusított a feketepiacon egy nagyváradi férfi

Egzotikus óriáskígyókat tenyésztett és árulta azokat a feketepiacon egy nagyváradi férfi. Az ügyre azután derült fény, hogy a múlt héten egy helyi lakos a Rogériusz negyedben egy szeméttárolóban talált három pitont, amelyek közül kettő még élt.

Deák Szidónia

2022. november 03., 20:532022. november 03., 20:53

Az életben lévő kígyókat a helyi állatkertbe szállították, és a rendőrség kivizsgálást indított az ügyben. A Bihar megyei környezetvédelmi őrség tájékoztatása szerint a veszélyes hüllők, melyek tartása törvénybe ütközik Romániában, egy 22 éves fiatalember tulajdonában voltak,

aki kígyókat tenyésztett, és eladásra kínálta őket egy erre a célra létrehozott Facebook-oldalon, a kiválasztott példányokat pedig futárszolgálattal küldte el a vásárlóknak.

A hüllők mellett egereket is tartott, amik a kígyók eleségéül szolgáltak. A fiatalember a környezetvédelmi őrség illetékeseivel közölte, ne kutassanak további kígyók és egerek után, ugyanis „vállalkozását felszámolta” – mondta el az Adevărul hírportálnak Sever Şerbănescu, a Bihar megyei környezetvédelmi őrség vezetője.

Hozzátette, a fiatalembert 7500 lejes bírsággal sújtották, ugyanis a törvény szerint egzotikus állatfajokat csakis a központi környezetvédelmi hatóság és az akadémia erre szakosodott testületének jóváhagyásával lehet tartani,

előzőleg pedig meg kell bizonyosodni arról, hogy nem jelentenek veszélyt az emberek egészségére vagy az őshonos növényekre és állatokra.

Az egzotikus állatfajok magánszemélyeken keresztül nagyrészt illegálisan kerülnek Romániába, ugyanis a határátkelőknél nem ellenőrzik minden esetben a csomagok tartalmát, így előfordul, hogy átcsempésznek olyan állatokat, amelyeket tilos engedély és egészségügyi dokumentumok nélkül behozni az országba. Ezeket az egyedeket a későbbiekben nagyrészt szaporításra használják, és a feketepiacon értékesítik, ugyanis egzotikus állatokat csak kisállat-kereskedések és a megfelelő engedéllyel rendelkező magányszemélyek forgalmazhatnak.

Sever Şerbănescu elmondta, Magyarországhoz hasonlóan nálunk is sürgősen szükség volna egy olyan törvénytervezetre, amely meghatározná, melyek a veszélyes egzotikus fajok, és ezeket milyen feltételek mellett lehet behozni az országba és házi kedvencként tartani. Fontos lenne, hogy az állatokat és a tulajdonosokat nyilvántartásba vegyék, és a környezetvédelmi őrség munkatársai rendszeres időközönként ellenőrzéseket végezzenek, megvizsgálva az állatok életkörülményeit.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 06., péntek

Ki írta a Bibliát? Mesterséges intelligenciával kutatják az Ószövetség szövegeinek szerzőit és keletkezési rétegeit

Mesterséges intelligenciával kutatják a Biblia szerzőségét Izraelben, az Ószövetség szövegeinek szerzőit és keletkezési rétegeit – jelentette pénteken a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.

Ki írta a Bibliát? Mesterséges intelligenciával kutatják az Ószövetség szövegeinek szerzőit és keletkezési rétegeit
2025. június 06., péntek

Ízek a világ körül: afrikai pörkölt

Az afrikai pörkölt egy gyűjtőfogalom, amely többféle afrikai régióból származó, gazdag, húsos egytálételeket takar – hasonló a magyar pörkölthöz abban, hogy lassan főzik, szaftos, és gyakran tálalják valamilyen körettel.

Ízek a világ körül: afrikai pörkölt
Ízek a világ körül: afrikai pörkölt
2025. június 06., péntek

Ízek a világ körül: afrikai pörkölt

2025. június 02., hétfő

Nicușor Dan a román légierő egyik Spartan típusú gépével utazott Vilniusba

Államfőként első külföldi látogatására utazott hétfőn Nicușor Dan, aki a BoardingPass információ szerint egy Alenia C-27J Spartan katonai szállító repülőgéppel kelt útra a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozójára.

Nicușor Dan a román légierő egyik Spartan típusú gépével utazott Vilniusba
2025. május 31., szombat

Mit ne tegyünk soha a csomagtartóba? – Van, amitől ugorhat a jogosítvány vagy az autót is lefoglalhatják

Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.

Mit ne tegyünk soha a csomagtartóba? – Van, amitől ugorhat a jogosítvány vagy az autót is lefoglalhatják
2025. május 29., csütörtök

Színes programok az egész családnak a Kolozsvári Majálison

Egész napos programokkal, koncertekkel és színpadi előadásokkal várja a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (KIFOR) az érdeklődőket június 1-én a Kolozsvári Majális ingyenes rendezvényére, a Colina Parkba.

Színes programok az egész családnak a Kolozsvári Majálison
2025. május 28., szerda

Jazzdallamokkal kezdődik a nyár Kolozsváron

Jazzdallamoktól lesz hangos június első hétvégéje Kolozsváron, ugyanis a Hója-erdő melletti Romulus Vuia Néprajzi Park skanzenje ad otthont a Jazz in the Park fesztiválnak.

Jazzdallamokkal kezdődik a nyár Kolozsváron
2025. május 26., hétfő

Mérföldkő a csíksomlyói koncert a Bagossy Brothers Company pályafutásában

Újfajta zenei élménnyel készül meglepni székelyföldi közönségét a Bagossy Brothers Company, amely Csillag az égen című műsorával lép színpadra a csíksomlyói Nyeregben. A produkcióról Tatár Attila, a formáció gitárosa, énekese beszélt a Krónikának.

Mérföldkő a csíksomlyói koncert a Bagossy Brothers Company pályafutásában
2025. május 24., szombat

Közösen népszerűsítik a városi kertészkedést Temesváron és Szegeden

A városi kertészkedést népszerűsítő oktatási és szemléletformáló programot indított a szegedi Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a temesvári Szórvány Alapítvánnyal együttműködve, uniós támogatással.

Közösen népszerűsítik a városi kertészkedést Temesváron és Szegeden
2025. május 23., péntek

„A fonyódi Sellő büfétől a Sziget nagyszínpadáig”: feloszlik az Erdélyben is népszerű Margaret Island

Feloszlik a Margaret Island, az elmúlt tíz év egyik legnépszerűbb magyar zenekara. A csapat közösségi oldalán jelentette be, hogy október 2-án a Budapest Parkban tartja búcsúkoncertjét.

„A fonyódi Sellő büfétől a Sziget nagyszínpadáig”: feloszlik az Erdélyben is népszerű Margaret Island
2025. május 23., péntek

Sáromberkén gyűrűzött gólya költözött a magyarfenesi fészekbe

A Maros megyei Sáromberkén 2020-ban gyűrűzött gólya költözött szerdán a Kolozs megyei Magyarfenes gólyafészkébe. A költözés azért számít rendkívülinek, mert Sáromberke és Magyarfenes az erdélyi gólyamegfigyelés emblematikus helyszínének számít.

Sáromberkén gyűrűzött gólya költözött a magyarfenesi fészekbe