Kicsiben is nagy volt a buli Bonchidán – Florin Cîțu kormányfő is ott volt az EC_Special nyitónapján

•  Fotó: Facebook/Electric Castle

Fotó: Facebook/Electric Castle

Bár jóval kevesebb résztvevővel, a megszokott fergeteges hangulatban zajlott a hétvégén Bonchidán az Electric Castle fesztivál idei különleges kiadása, az EC_Special. A péntek esti nyitóbulin Florin Cîțu kormányfő is részt vett.

Pap Melinda

2021. augusztus 08., 15:372021. augusztus 08., 15:37

2021. augusztus 08., 15:462021. augusztus 08., 15:46

Back to life (Vissza az életbe) mottóval kezdődött el a hétvégén Bonchidán az Electric Castle fesztivál idei különleges kiadása, az EC_Special, mely a Kolozs megyei község mellett jövő héten Kolozsvárt is belakja. Bár az idei kiadás résztvevők tekintetében messze alulmaradt a korábbi számoknak, a Bánffy-kastély területén ismét sikerült megteremteni a megszokott fergeteges hangulatot. A szervezők pénteki sajtótájékoztatójukon úgy fogalmaztak, hogy

az idei rendezvény két fő elvre épült, az egyik a biztonság, a másik a hozzáférhetőség.

Ugyanis nem feledkeztek meg arról, hogy járvány van – ami miatt a tavalyi kiadás elmaradt –, ezért az idei rendezvényt a járványügyi szabályozások maximális betartásával szervezték meg, a belépés csupán oltási igazolvánnyal, negatív teszttel vagy a betegségen való átesést igazoló orvosi papírral volt lehetséges.

•  Fotó: Facebook/Electric Castle Galéria

Fotó: Facebook/Electric Castle

A második szempont a hozzáférhetőség volt, mondták, ugyanis nem hagyták figyelmen kívül azt, hogy

a járvány kirobbanása óta az EC az első nagy zenei fesztivál, amit megtartanak, ezért az elektronikus zene mellett igyekeztek több zenei stílust becsempészni a kínálatba.

A hozzáférhetőséget szolgálja a kolozsvári terjeszkedés is, elérhetővé akarták tenni a rendezvényt azok számára is, akiknek nem áll módjukban kimenni egy egész hétvégére Bonchidára.

Illusztris vendégek

A Kolozs megyei település a hétvégén is ugyanúgy készült a fontos eseményre, mint máskor, a különbség csupán az volt, hogy tízezrek helyett idén csak ezrek lépték át a Bánffy-kastély kapuját.

A nagy nevek ugyanis elmaradtak, nagyszínpad sem volt, a felhőtlen szórakozás a kisebb színpadokon és bulihelyszíneken zajlott.

•  Fotó: Facebook/Electric Castle Galéria

Fotó: Facebook/Electric Castle

A hangulat azonban semmiben sem maradt alul a korábbi kiadásoknak, a szervezők idén is hozták a megszokott formájukat, a pihenést szolgáló faépítmények – pallók, napozó- és ülőalkalmatosságok, stb. – mellett a szokásos fényjátékok tették különlegessé a Bánffy-birtokot. Újdonságnak számított az a három légballon, ami a nagyszínpad helyén volt felállítva, s melyeket szintén kipróbálhattak a résztvevők.

A szervezők egyébként mintegy 30 ezer fesztiválozót vártak a hétvégén Bonchidára, ám sajtóértesülések szerint nem sikerült teljesíteni a kitűzött célt. Vigaszul szolgál azonban, hogy

illusztris vendégek is akadtak a fesztiválozók között, péntek este Florin Cîțu kormányfő is tiszteletét tette Bonchidán,

a miniszterelnök Emil Boc kolozsvári polgármester és Mircea Abrudean korábbi Kolozs megyei prefektus, jelenlegi kormányfőtitkár-helyettes kíséretében érkezett, akikkel egy közös fotó erejéig meg is állt a kastély mögötti pihenőhelyen, a fényfüzérekkel bevont fák alatt.

•  Fotó: Facebook/Electric Castle Galéria

Fotó: Facebook/Electric Castle

A Pro Tv-nek úgy nyilatkozott, örül, hogy meg lehetett szervezni az EC_Specialt, ahogy annak is, hogy valamennyi fesztivált meg lehet tartani idén Romániában, és a bonchidai rendezvény hangulatát dicsérte. Szupernek nevezte a EC-s hangulatot Instagram-oldalán Emil Boc kolozsvári polgármester is, aki az idei fesztiválszezon nagy támogatója volt. Az elöljáró úgy fogalmazott, hogy a kormányfő mellett „több baráttal” vett részt a bonchidai rendezvényen.

•  Fotó: Facebook/Electric Castle Galéria

Fotó: Facebook/Electric Castle

Folytatás Kolozsváron

A vasárnap esti zárónap után az EC_Special hétfőtől Kolozsváron folytatódik, ahol több helyszínen lesz buli: a Főtéren az élőzenés koncertek zajlanak majd, különböző zenei stílusok váltják egymást. De a Farkas utcát is belakják a fesztiválozók, a környéken több kisszínpad is lesz, többek között a Babeș–Bolyai Tudományegyetem főépületének az udvarán és a Református Kollégium udvarán.

•  Fotó: Facebook/Electric Castle Galéria

Fotó: Facebook/Electric Castle

Az elektronikus zene a Fellegváron lesz főszerepben, ahol szintén lesz egy színpad, de különlegességként a Belvedere szálloda tetején is lehet majd bulizni.

A jövő vasárnap, augusztus 15-én záruló EC_Special összesen 20 bonchidai és kolozsvári helyszínen zajlik 200 fellépővel, a főbb nevek között ott van az Alternosfera, Asad Avidan, Aurora, Golan, a Dubioza Colectiv, stb. A főtéri nagyszínpadon olyan hazai együtteseknek is tapsolhat majd a kolozsvári fesztiválközönség, mint a Șuie Paparude, Subcarpați, Vița de Vie vagy a Moldova Köztársaságbeli Zdob și Zdub.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Nápolyban temethették el Drakulát a legújabb kutatások szerint

A Drakula néven ismert Vlad Țepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.

Nápolyban temethették el Drakulát a legújabb kutatások szerint
2025. június 30., hétfő

Mozivászon a csillagos ég alatt – Függőségek Nicolas Cage-dzsel és Meryl Streeppel a Somostetőn

Nyáron ismét ingyenes szabadtéri filmvetítések várják az érdeklődőket a marosvásárhelyi Somostetőn. A péntek esténként szervezett program célja a függőségek veszélyeinek bemutatása és generációkat összekötő párbeszéd ösztönzése.

Mozivászon a csillagos ég alatt – Függőségek Nicolas Cage-dzsel és Meryl Streeppel a Somostetőn
2025. június 29., vasárnap

Magával rántotta a jet ski az autót a Dunába

Balszerencsésen végződött egy brăilai férfi vízi szórakozása: a jet ski vízre bocsátásakor az autó és a vízi járművet szállító utánfutó is a Dunában landolt.

Magával rántotta a jet ski az autót a Dunába
2025. június 29., vasárnap

Újabb maratoni úszásra vállalkozott a dél-erdélyi könyvtáros

A nyíltvízi úszórekordjairól ismert petrozsényi könyvtáros, Avram Iancu vasárnap újabb maratoni táv megtételébe kezdett. Ezúttal a Majnát, a Rajna legfontosabb mellékfolyójának teljes hosszának leúszására vállalkozott.

Újabb maratoni úszásra vállalkozott a dél-erdélyi könyvtáros
2025. június 28., szombat

Lövések dördültek el egy tengerparti szállodánál

Nagy erőkkel vonult ki a Konstanca Megyei Rendőr-főkapitányság emberei, miután riasztást kaptak, hogy lövések dördültek el a Fekete-tenger-parti Mamaia strandterületén.

Lövések dördültek el egy tengerparti szállodánál
2025. június 28., szombat

Kreatív nyílt napot és veteránautó-találkozót tartanak a sándorhomoki Kováts-kúriában

„Art Mansion – ahol az ihlet otthon van” mottóval szerveznek kreatív nyílt napot június 28-án, szombaton 14 órától a Szatmárnémeti szomszédságában található Sándorhomokon, a történelmi Kováts-kúria udvarán.

Kreatív nyílt napot és veteránautó-találkozót tartanak a sándorhomoki Kováts-kúriában
2025. június 28., szombat

Pillanatokat ragad meg képeivel Timár Zoltán, a természet szerény fotósa

Egy fiatal férfi, aki nem vágyik reflektorfényre, csak a hajnali ködbe, a vízpart csöndjébe, ​az erdők-mezők szabadságába. Timár Zoltán Sepsiszentgyörgy​ön talált rá arra az útra, amely nem zajos, n​incs tele tapssal, de ​valódi és emelkedett.

Pillanatokat ragad meg képeivel Timár Zoltán, a természet szerény fotósa
2025. június 26., csütörtök

Sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz a Dragon űrhajó Kapu Tiborral a fedélzetén

Közép-európai idő szerint június 26-án, 13 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.

Sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz a Dragon űrhajó Kapu Tiborral a fedélzetén
2025. június 26., csütörtök

Egy évtizede éltetik „ágyúdörgéssel” Báthory István emlékét Szilágysomlyón

Jubileumi kiadásához érkezett a szilágysomlyói Báthory Feszt. A Báthory István erdélyi fejedelem korát hűen felidéző, 10. alkalommal szervezendő rendezvényről, Báthory örökségéről, hagyományok ápolásáról Szabó Ernő Csaba városgazda beszélt a Krónikának.

Egy évtizede éltetik „ágyúdörgéssel” Báthory István emlékét Szilágysomlyón
2025. június 26., csütörtök

Az Edda is fellép a Kalotaszegi Magyar Napokon

Színes programpalettával vár mindenkit Kalotaszeg legnagyobb kulturális seregszemléje, amelyet hetedik alakommal szerveznek meg július 12–13. között a Kolozs megyei Bánffyhunyadon.

Az Edda is fellép a Kalotaszegi Magyar Napokon
Az Edda is fellép a Kalotaszegi Magyar Napokon
2025. június 26., csütörtök

Az Edda is fellép a Kalotaszegi Magyar Napokon