Jövő héten 27. alkalommal szervezik meg a KMDSZ Diáknapokat
Fotó: Páll Krisztina
Sport- és kocsmajátékok, kulturális megmérettetések, a fiatalok körében nagy népszerűségnek örvendő előadók és zenekarok koncertjei, nap végén pedig fergeteges bulik várják azt a közel 1700 kolozsvári magyar egyetemistát, akik május 4–8. között részt vesznek a 27. alkalommal megszervezendő KMDSZ Diáknapokon. A rendezvény két év kihagyás után „varázslatos találkozásoknak” is helyet ad a Hója-erdő tisztásán.
2022. április 26., 18:362022. április 26., 18:36
2022. április 26., 18:492022. április 26., 18:49
Két év kihagyás után jövő héten, május 4–8. között újra magyar egyetemisták jókedvétől lesz hangos Kolozsvár és környéke, ugyanis ekkor szervezik meg az egyetemisták egyik legjobban várt eseményét, a KMDSZ Diáknapokat.
hogy az ötnapos rendezvényen összemérje ügyességét sport- és kocsmajátékokon, kulturális vetélkedőkön, és majálisozzon a Hója erdő tisztásán, valamint esténként fergeteges bulikon vegyen részt.
A 27. KMDSZ Diáknapok tematikája a varázslatos erdő, ami azért is találó, mivel a Hója erdő lesz az esemény legfőbb helyszíne, ezt pedig a résztvevők teszik igazán varázslatossá – mondták el kedden a kincses városi Bulgakov kávézóban tartott sajtótájékoztatójukon a szervezők.
ezért neves, a fiatalok körében népszerűségnek örvendő könnyűzenei előadók, zenekarok és lemezlovasok szórakoztatják a diáksereget a rendezvény idején. A diáknapok keretében a kincses városban koncertezik többek között a magyarországi T. Danny, a BSW vagy a Dzsudló is, ezenkívül a koncertek után erdélyi DJ-k lépnek fel – sorolta a fellépőket a KMDSZ elnöke.
Jancsó Helén kommunikációs koordinátor, Hatos Attila KMDSZ-elnök és Ambarus-Egyed Ágnes főszervező a keddi sajtótájékoztatón
Fotó: Simó Helga
„Ebből a szempontból a diáknapok mindig kicsit összetettebb, mert egy színpadon 2000 diáknapozó ízlését kell összeegyeztetni, illetve próbáltunk a DJ-k között is úgy lavírozni, hogy mindenkit ki tudjunk szolgálni. Különlegesség idén, hogy első-, illetve másodéves feltörekvő lemezlovasoknak is bemutatkozási lehetőséget kínálunk a diáknapokon”– avatott be a részletekbe Hatos Attila.
Ambarus Egyed Ágnes főszervező elmondta, annak ellenére, hogy az elmúlt két évben a koronavírus-járvány miatt az első- és másodévesek jórészt virtuális térben „jártak egyetemre”,
Ezenkívül a diáknapok megszervezése a szervezőcsapatot is kihívás elé állította, ugyanis olyan emberekkel alakították ki a programokat, szervezték a koncerteket, akiknek korábban még csak résztvevőként sem volt alkalmuk diáknapozni – fejtette ki Ambarus Egyed Ágnes.
Fotó: KMDSZ Diáknapok / Facebook
Hozzátette, a rendezvény mögött hatalmas méretű szervezői csapat áll, 82 szervező, ezenkívül körülbelül 20 koordinátor és alkoordinátor, akik a kocsmasportokért, kulturális és sportprogramokért, illetve a megnyitóért és majálisért felelnek. Rajtuk kívül pedig ugyancsak fontos szerepet kapnak a háttérmunkát végző adminisztrátorok, kommunikációsok, fotó-videósok, sátor- és infrastruktúraépítők.
A diáknapok részletes programja, a koncertek, bulik időpontja, valamint a csapatok versenypontjai a rendezvény Facebook-, Instagram-oldalán, valamint honlapján lesz követhető.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.
Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.
Több ezer magyar egyetemista gyűlt össze szerdán reggel a kincses város Főterén, ahol kezdetét vette a Kolozsvári Magyar Diákszövetség (KMDSZ) által 30. alkalommal rendezett diáknapok.
A 2026–27-es tanévtől kezdőden egy állatokról szóló választható tantárgyat vezethetnek be a romániai iskolákban, amelyben arra tanítanák a gyerekeket, hogy felelősen, empátiával és tisztelettel viszonyuljanak a környezetükben élő házi- és vadállatokhoz.
Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.
A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.
Partiumi és erdélyi lemezbemutató koncertre indul idén májusban a Sárik Péter Trió. A Jazzkívánságműsor 3 című lemezen ismert világslágerek jazzes feldolgozásai hallhatók a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta előadásában.
Az ír adatvédelmi hatóság 530 millió eurós bírságot szabott ki a TikTokra arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet.
szóljon hozzá!