A tusnádfürdői gasztrobluesfesztivál keretében A. G. Weinberger nagyváradi zenész is fellép
Fotó: Facebook/AG Weinberger
Blueskoncertekkel, étel- és borkóstolókkal várják az érdeklődőket az első alkalommal, március 19–21. között Tusnádfürdőn szervezendő gasztroblues fesztiválon.
2020. február 08., 09:312020. február 08., 09:31
Első alkalommal rendeznek gasztrobluesfesztivált Tusnádfürdőn március 19–21. között. A szervezők tájékoztatása szerint a rendezvény egyedi koncepció köré szerveződik, hiszen a fesztivál idején több hivatásos szakács főz 3 napon át 10 étteremben. Az „egykori ízek felfedezése” tematika keretében a szakácsok szabadjára engedhetik képzeletüket, és kedvükre főzhetnek bármit, amit szeretnének.
Március 19-én és 20-án bemutatják az ételeket, a kulináris élvezetek tökéletesítése érdekében pedig az ínyencségek mellé bort szolgálnak fel. A fesztivál idején a Románia és Magyarország leghíresebb borvidékeiről származó nedűket kóstolhatják meg az érdeklődők.
Esténként a blues kapja a főszerepet a Tulipán Multikulturális Központ színpadán, ahol neves hazai és külföldi művészek lépnek fel. Elsőként a romániai Quo Vadis zenél, amely saját szerzeményein kívül játssza a Colosseum, a Led Zeppelin, a Mountain, Muddy Waters és Jimi Hendrix dalait. Az Amerikai Egyesült Államokból érkező Sean Chambers énekes, gitáros fellépése után közös zenélésre (jam session) várják a résztvevőket. Március 20-án szintén amerikai fellépő, a Bluescore együttes felel a jó hangulatért, majd a belgiumi Catfish csap a húrok közé. Az estét A. G. Weinberger nagyváradi énekes, gitáros műsora, illetve jam session zárja.
A Tusnad Gastro Blues Fest nevű rendezvényt az Accent geoökológiai szervezet rendezi együttműködve Tusnádfürdő polgármesteri hivatalával.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.
Egy néhány hónapos borjú csatlakozott a szabadon élő bölénycsordához a Vânători–Neamț Natúrparkban, nagy örömet okozva a természetvédelmi terület munkatársainak, akik figyelemmel kísérik a visszatelepített állatok mindennapjait.
Megnyitotta kapuit a VIBE fesztivál. A július 6-ág, vasárnapig tartó rendezvény koncertekkel, tudásfórummal, divatsarokkal, sportprogramokkal és hajnalig tartó bulikkal várja az érdeklődőket Marosszentgyörgyre.
Virágzik a Radnai-havasokban az erdélyi havasszépe (Rhododendron kotschyi), a speciális viszonyok közt termő, védett növényt nem szabad leszedni.
A Drakula néven ismert Vlad Țepes havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Nyáron ismét ingyenes szabadtéri filmvetítések várják az érdeklődőket a marosvásárhelyi Somostetőn. A péntek esténként szervezett program célja a függőségek veszélyeinek bemutatása és generációkat összekötő párbeszéd ösztönzése.
Balszerencsésen végződött egy brăilai férfi vízi szórakozása: a jet ski vízre bocsátásakor az autó és a vízi járművet szállító utánfutó is a Dunában landolt.
szóljon hozzá!