Elektronikus nagyágyúk, blues, punk és heavy metal a Félszigeten

•  Fotó: Archív

Fotó: Archív

Amarosvásárhelyi Félsziget Fesztivál évek óta hozza a világ legnagyobb elektronikus zenei fesztiváljainak színvonalát, és ez a rendezvény tizedik kiadására sem változik. A drum and bass műfaj kedvelőinek pörgeti a lemezeket szombaton, augusztus 25-én este Belgium legkelendőbb zenei exportcikke, Boris Daenen, azaz Netsky.

Hírösszefoglaló

2012. június 07., 09:082012. június 07., 09:08

 Az alig 23 éves lemezlovasnak június végén jelenik meg második lemeze, amelyen a védjegyévé vált liquid hangzáshoz electro-house, dubstep és élő zenei elemeket is kevert. A Félsziget közönsége pedig mindebbe egy fergeteges party keretében hallgathat bele. A N.O.H.A. eddigi legjobb felállása – így ír a szaksajtó a Noise of Human Art – Circus Underground jelenlegi tagságáról.

Az ambiciózus zenei projektet Philip Noha hozta létre 17 éve, és azóta is képes meglepni közönségét az underground tánczenei ritmusok és a zenészek által hozott különböző kulturális behatások mindig találó keverésével. A Félsziget történetében a N.O.H.A. az első olyan nemzetközi zenekar, amely három egymást követő évben is fellép a fesztiválon: augusztus 25-én a nagyszínpadon koncerteznek. A Félsziget kilenc kiadása alatt egy dolgot mindenki megtanulhatott: a Şuie Paparude nélkül nincs igazi elektronikus buli. Jöhetnek és mehetnek a világsztár dj-k, de a Şuie hajnali live szettjeit még senkinek sem sikerült überelnie.

Épp ezért döntöttek úgy a szervezők, hogy nekik adják az Aréna főműsoridejét, így szombaton éjjel már 1 órakor kezdődhet a telt házas buli. Magyarország első számú punk-rock bandája, az Alvin és a Mókusok új dallal és videoklippel készül a nyári fesztiválszezonra és a Félszigetre. A Nézlek és nem hallok mást című szám a zenekar őszre várható új nagylemezének előfutára. Mivel a finn metált a legjobb egy kis hazaival emészteni, Románia első számú heavy metal zenekara, a Trooper is fellép a Félszigeten vasárnap, augusztus 26-án a Children of Bodom előtt.

A blues romániai nagymestere, Mike Godoroja és a Blue Spirit új lemezét, a Hippie Bluest hozza a Félszigetre. A marosvásárhelyi VotSka zenekar szintén fellép a fesztiválon, miután a Médiabefutó tehetségkutató versenyen elnyerték a Félsziget közönségdíját. A Félsziget Fesztivál tizedik kiadásával kapcsolatos információkat a www.felsziget.ro címen, illetve a rendezvény Facebook-oldalán lehet megtalálni.

Az augusztus 23–26. között, Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határán, a Maros partján zajló fesztiválra augusztus elsejéig a korábbi évekhez képest féláron, 100 lejért lehet bérletet váltani négy napra, és 40 lejbe kerülnek a napijegyek az Eventim jegyterjesztő hálózatában, illetve a www.eventim.ro oldalon. Augusztus elsejétől elővételben és a helyszínen egyaránt 150 lej lesz a bérlet ára, és 60 lejbe kerülnek a napijegyek.
 

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 15., csütörtök

A jövő itt van: működésbe helyezték az első melegétel-automatát Kolozsváron

A kincses városi The Office irodaházzal szemben működésbe helyeztek a héten egy különleges, teljesen automatizált ételautomatát, amely nem csupán friss, főtt ételeket kínál, de egy robotkar segítségével másodpercek alatt ki is szolgálja azokat.

A jövő itt van: működésbe helyezték az első melegétel-automatát Kolozsváron
2025. május 13., kedd

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása

Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.

A polihisztor Bolyait ismertetné meg a nagyközönséggel a Teleki Téka kiállítása
2025. május 13., kedd

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon

Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.

Edda, Lóci játszik, 4S Street a torockói Duna Napokon
2025. május 13., kedd

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes

Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.

Családjával osztja meg a lottófőnyereményt a szerencsés nyertes
2025. május 13., kedd

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál

A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.

Közel 50 éves hidegrekord dőlt meg a Bilea-tónál
2025. május 12., hétfő

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is

Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.

Jókai-regény helyszínein vezet végig az EKE-teljesítménytúra, megtette a Krónika munkatársa is
2025. május 10., szombat

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére

Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.

Kullancsszezonban a védekezés elengedhetetlen – Kiss Melinda bőrgyógyász tanácsai kullancscsípés esetére
2025. május 09., péntek

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását

Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de a hatóságok biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.

Újra havazott a Transzfogarasi úton, le kellett állítani a hó eltakarítását
2025. május 09., péntek

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke

Könnyed, egészséges, egyszerre csípős és édes Hawaii tradicionális étele, a Huli-huli.

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke
Ízek a világ körül: Huli-huli csirke
2025. május 09., péntek

Ízek a világ körül: Huli-huli csirke

2025. május 08., csütörtök

Nyílt napokat tartanak a bonchidai Bánffy-kastélyban

Magyar és román nyelvű vezetett sétákkal, gyerektevékenységekkel, lovagi sátorral és középkori játékokkal, színházi és zenei műsorral, a gróf Bánffy Katalinról szóló portréfilmmel és beszélgetéssel várják a látogatókat a bonchidai Bánffy-kastélyban.

Nyílt napokat tartanak a bonchidai Bánffy-kastélyban