Kifogások nélkül. Keresztes Zsolt nem versenyzett senkivel, csak saját magát és korlátait akarta legyőzni - Fotó: Jakab Attila
Erősebb hittel és újabb kihívásokra felkészülten tért haza a miskolci Spartan Race akadályfutó versenyről Keresztes Zsolt. A bélafalvi fiatalember a megmérettetés nehézségeiről, a motivációjáról és terveiről beszélt a Krónikának.
2018. október 27., 09:172018. október 27., 09:17
2018. október 28., 16:582018. október 28., 16:58
Az emberek szociális érzékenységét szeretné finomítani, fejleszteni a bélafalvi (Kovászna megye) Keresztes Zsolt, aki nemrég tért haza a miskolci Spartan Race versenyről.
A magyarországi megmérettetés Spartan Sprint nevű futamában állt rajthoz. „A verseny egyik alapszabálya, hogy nincs konkrétan megszabva, mekkora távot kell megtenni, és hány akadályt kell leküzdeni. Az én kategóriámban ötnél több kilométer és húsznál több akadály volt, ez a végére 8,6 kilométer lett 22 akadállyal” – mondta el lapunknak Keresztes Zsolt, aki épp a lábamputációja előtt ismerkedett meg az akadályfutással, valamint néhány olyan személlyel, akik ösztönözték a versenyben való részvételre. Többek között egy szlovák férfival, aki teljesen elvesztette egyik lábát, és már 16 versenyen mérettetett meg. Egy amerikai férfi is motiválta, aki lábak nélkül indult az egyik legnehezebb futamon, ahol több mint 20 kilométeren keresztül több mint 30 akadályt kellett leküzdeni – lábak és mankók nélkül csinálta végig, a földön kúszva.
– részletezte Kercsó, aki augusztus elején már részt vett Brassóban egy hasonló jellegű megmérettetésen. A 600 méteres szintkülönbség miatt akkor négy órát vett igénybe a futam, ezért a miskolci versenynek úgy vágott neki, hogy mindenképpen három órán belül szeretné teljesíteni. „Továbbá a brassói versenyen nem sikerült az egyensúlygyakorlat és a dárdadobás sem. A Spartan Race-en a háromórás célkitűzést 2 óra 43 percre sikerült lefaragni, viszont ez a két gyakorlat ezúttal sem jött össze. Az egyensúlygyakorlat az amputációból adódóan szinte lehetetlen, a dárda pedig szerencsén múlik” – magyarázta Keresztes Zsolt. Hozzátette, az, hogy egy lábon, két mankóval 2078. lett a célba érkező 2741 versenyző közül, megerősíti a hitét önmagában, és előre lendíti a következő kihívások felé. Örömmel mesélte: jelenleg arra vár, hogy egy osztrák cég elküldje Bukarestbe a személyre szabott Genium X3 robotlábat, amelyet több mint ezer ember adományából sikerült kifizetni.
Keresztes Zsolt szerint ezzel a protézissel sokkal jobban tud majd érvényesülni a mindennapokban, illetve további akadályfutó versenyeken szeretne részt venni. „Nem fogok versenyezni senkivel, mert nincsen fogyatékoskategória, tehát én a kétlábúakkal állok rajthoz. A kitűzött célokat szeretném elérni, nagyot álmodok ebben a sportágban” – hangsúlyozta a háromszéki fiatalember.
Kétszer annyiba kerül a szilveszteri csomag, mint a karácsonyi a Prahova-völgyi és brassópojánai szállodákban és panziókban. A Pro Tv utánajárt, hogy mi az oka ezeknek az óriási áraknak és ennek az óriási árkülönbségnek.
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
szóljon hozzá!