A Joker Child csapat tagjai, Kovács Nóra-Anna és Ferencz Péter
Fotó: Facebook/Edisonplatform
Kártyajáték segítségével tenné játékos, közös tanulási élménnyé a tudomány felfedezésének örömét Kovács Nóra-Anna és Ferencz Péter. A kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium diákjainak ötletét díjazták, és megvalósíthatónak vélték a magyarországi EdisonKids kihíváson.
2020. november 04., 21:172020. november 04., 21:17
Első díjat kapott, és egyben a legmegvalósíthatóbb pályamű címét is elnyerte a kolozsvári Joker Child csapat az őszi EdisonKids programban. A Barabási Albert László fizikus, hálózatkutató által megfogalmazott kihívás keretében Kovács Nóra-Anna és Ferencz Péter megpróbálta szerethetővé tenni a tudományt a gyerekek számára. „Nagy örömmel töltött el, amikor megtudtuk, hogy tovább jutottunk az őszi EdisonKids kihívásban, hiszen nagyon izgalmasnak tartottuk a magyarországi versenyfelhívást.
– mondta a Krónika érdeklődésére Kovács Nóra-Anna, a János Zsigmond Unitárius Kollégium tizedik osztályos diákja. Hozzátette, abból indultak ki, hogy mielőtt a gyerekek elkezdenék az iskolát, nincsenek elvárások közé zárva, hanem saját tapasztalataikból tanulnak, de az iskolában átlagra szabott keretek közé kerülnek, amelyek túlnyomó részt tárgyi tudást követelnek tőlük.
A játék során kis csapatokban, közösön mélyülhetnek el a tudományok és szakmák kapcsolatában olyan kártyák révén, amelyek elősegítik a gyerekek élményalapú tanulását, fejlődését.
„Kártyajátékunk továbbá digitális kiegészítőkkel is rendelkezik majd. Megfigyeléseink azt mutatták, hogy a célcsoportunk nem rendelkezik saját elektronikai eszközzel, viszont családjuk vagy az oktatási intézet igen, ezért úgy döntöttünk, hogy a játék alapja egy hagyományos kártyajáték lesz. Mivel a kicsik még olvasni sem tudnak, ezért fontosnak tartottuk, hogy a kártyajátékot kiegészítsük egy olyan applikációval, amely a gyerekek számára koordinálná a játékot, értékesítené a válaszaikat, illetve felolvasná nekik a kihívásokat, a válaszra váró kérdéseket” – magyarázta a csapattag.
Mint kifejtette, az eredményhirdetésen nagyon megható volt hallani Barabási Albert László személyes történetét arról, hogyan került először kapcsolatba a tudománnyal.
A Joker Child csapatának fiatal mentora Parragh Péter volt, céges mentorként pedig Halaj Adrienn, az Aegon Magyarország marketingvezetője támogatta munkájukat, a Codecool programozói segítségével pedig egy prototípust készíthetnek el. „A Ludwig Múzeum és a Barabási Lab által szervezett verseny rávilágított arra, hogy a járványügyi helyzetben is számos új dolgot tanulhatunk, új embereket ismerhetünk meg, és ezért nagyon hálásak vagyunk. Továbbá sikerünkkel ösztönözni szeretnénk az erdélyi fiatalokat arra, hogy bátran vegyenek részt minél több hasonló kezdeményezésben, mert mi tényleg játszva oldottuk meg” – fogalmazott Kovács Nóra-Anna.
Utcazene-fesztivált tartanak július 11. és 13. között Szatmárnémetiben. A partiumi város egyik legnépszerűbb kulturális eseménye nemcsak zenei csemegékkel, hanem látványos utcai produkciókkal és pezsgő fesztiválhangulattal várja a közönséget.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.
Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.
A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.
Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.
A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.
Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.
Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!