A Jégvarázs 2 (Frozen) című animációs filmben elhangzottakat is „lekoppintotta” beszédeihez Călin Georgescu
Fotó: Disney
Călin Georgescu volt államfőjelölt olyan magvas inspirációforrásokból merített ihletet beszédeihez, mint például a Jégvarázs (eredeti címén Frozen) című rajzfilm, vagy a Híradósok (The Newsroom) című amerikai sorozat. Călin Georgescu olykor szó szerint „lemásolta” a filmekben elhangzó szövegeket.
2024. december 19., 20:112024. december 19., 20:11
Călin Georgescunak számos videója terjed(t) a világhálón, ezekben többek közt
Az észrevételről és utalásokról a digi24.ro hírportál számolt be. Amint a Jégvarázs című animáció 2019-es, második részében elhangzik: „ó, igen, a víznek van memóriája.A víz, amit mi iszunk, te és én, legalább négy emberen vagy állaton ment keresztül, mielőtt hozzánk került. És mindenre emlékszik” – hangzik el a filmben. Călin Georgescu így beszélt:
Călin Georgescu számos „bölcsességet” mondott el a világhálón terjedő beszédeiben, sokszor filmekből, rajzfilmekből merített ihletet
Fotó: Orbán Orsolya
Călin Georgescu egy másik beszédét szinte szóról szóra a Híradósok című, népszerű amerikai sorozat egyik epizódjában elhangzó szövegből koppintotta. A filmben ez hangzik el: „nincs bizonyíték arra az állításra, hogy mi vagyunk a világ legerősebb országa. Az írni-olvasni tudás terén a 7., a matematikában a 27., a tudományban a 22., a várható élettartam tekintetében a 49., a csecsemőhalandóságban a 178., a háztartások átlagjövedelme szempontjából a 3., a munkaerőben a 4., az exportban a 4. helyen állunk. Mindössze 3 kategóriában vagyunk elsők a világon: az egy főre jutó bebörtönzött állampolgárok száma, az angyalokat valósnak tartó felnőttek száma és a katonai kiadások.” Călin Georgescu így beszélt: „Amerika a 7. helyen áll a világon az írni-olvasni tudás, a 27. helyen a matematika, a 22. helyen a tudományok terén, a 49. helyen a várható élettartam, a 174. helyen a csecsemőhalandóság terén, de az 1. helyen áll az egy főre jutó bebörtönzött polgárok számában és az 1. helyen a haderőre fordított költségvetés nagysága tekintetében.”
Georgescu a Gyűrűk Ura egyik szereplőjének szövegét is lemásolta egy videóban, amelyben arról beszél, hogyan változott meg a világ.
Érzem a földben. Érzem a levegőben.”
Influenszereket és Călin Georgescu kampánystábjának több tagját hallgatják ki pénteken a Román Rendőrség székhelyén – tájékoztatták az Agerpres hírügynökséget ügyészségi források.
Rátámadtak egy ázsiai ételfutárra Bukarestben, a bántalmazó – akit egy szolgálaton kívüli rendőr ártalmatlanított – arra hivatkozott, hogy „megvédi a hazáját”.
Szeptembertől betiltják az Európai Unió országaiban a TPO-t (trimetil-benzil-foszfin-oxid) tartalmazó kozmetikumok forgalmazását – hívta fel a figyelmet szerdai közleményében az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Friss felmérés eredményei világítanak rá arra, hogy mit gondolnak a románok az antiszemita, magyarellenes legionárius mozgalomról és a háborús bűnös Ion Antonescuról.
A bukaresti Dragonul Roșu kereskedelmi központ egyik raktárában szerda hajnalban keletkezett tűz következtében jelentősen romlott a levegő minősége a főváros keleti és délkeleti részein.
Mindegyik szakma képviselőinek jogukban áll kifejezni elégedetlenségüket a jogállásukat érintő politikákkal vagy tervezetekkel szemben, de ezt a törvény szigorú betartásával kell megtenniük – nyilatkozta Radu Marinescu igazságügyi miniszter.
Az Észak-erdélyi (A3) autópálya Berettyószéplak és Bisztraterebes közötti több mint 26 kilométeres szakaszán jelenleg az Erbașu építőipari vállalat dolgozik mintegy 540 munkással és 305 géppel.
Tavaly az előző évhez képest 40,2 százalékkal több számítógépes csalást jelentettek Romániában, míg a malware-támadások száma 286,8 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismertetett jelentéséből.
Kiszemelhette kémfőnökeit a májusban megválasztott Nicușor Dan államfő, aki a belföldi titkosszolgálat élére egy ügyvédet, míg a külügyi hírszerzés élére egy karrierdiplomatát készül kinevezni.
Az elmúlt hetek megszorító intézkedései számos ágazatot érintenek, így a hegyimentő-szolgálatokat is. A Salvamont Románia közleményben reagált a kialakult helyzetre.
Augusztus 18. és 24. között 3850 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, 87,2 százalékkal többet, mint az előző héten – közölte szerdán az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
szóljon hozzá!