Fotó: Facebook/CharlotteGainsbourg
Aranyszem-életműdíjával tünteti ki Charlotte Gainsbourg színésznőt a Zürichi Filmfesztivál szeptember végén – számolt be róla a The Hollywood Reporter kedden.
2022. augusztus 23., 18:042022. augusztus 23., 18:04
2022. augusztus 23., 18:052022. augusztus 23., 18:05
Gainsbourg The Almond and the Seahorse című új filmjének premierje is a szeptember 22. és október 2. között megrendezett svájci nemzetközi filmmustrán lesz.
Charlotte Gainsbourg az európai művészfilmek elismert sztárja, aki olyan kiváló rendezőkkel dolgozott együtt, mint Lars von Trier (Antikrisztus, Melankólia, A nimfomániás), Alejandro González Inárritu (21 gramm), Michel Gondry (Az álom tudománya), Wim Wenders (Every Thing Will Be Fine) és Agnes Varda, akinek Jane B. for Agnes V. című alkotásában szüleivel játszott a filmvásznon.
Gainsbourg néhány hollywoodi produkcióban is feltűnt: Jeff Goldblummal szerepelt Roland Emmerich A függetlenség napja: Feltámadás című sci-fiben 2016-ban, és Michael Fassbenderrel a Hóember című thrillerben 2017-ben.
Christian Jungen, a Zürichi Filmfesztivál művészeti igazgatója „az európai filmművészet egyik legsokoldalúbb karakterszínésznőjeként” méltatta. Kiemelte, hogy thrillerben, romantikus vígjátékban, avantgárd drámában, de hollywoodi kasszasikerben is láthatták a nézők, és minden műfajban mély és hiteles alakítást nyújtott.
Gainsbourg The Almond and the Seahorse című filmje premierjére szereplőtársával, Rebel Wilson színésznővel érkezik majd. A produkció a forgatókönyvíró-színész Celyn Jones rendezői bemutatkozása, amelyet Kaite O'Reilly színművéből adaptált. A vicces és megható történet két párkapcsolatban élő, agysérülést szenvedett emberről szól, és arról, hogy a trauma hogyan befolyásolja életüket.
Hét napon át, július 20−26. között hét Beszterce-Naszód megyei településre látogat el az Ifjúsági Karaván, amelyet néhány évnyi szünet után idén ismét megszervez a besztercei MADISZ – mondta a Kolozsvári Rádiónak Zoltán-Sipos Tímea, a szervezet elnöke.
Fapados repülőjárattal utazott hétfő este Nicușor Dan államfő Milánóba a lányával, az egyik utas által a repülőgépről közzétett képek tanúsága szerint. Az elnök sajtóhírek szerint várhatóan szerdán tér vissza az országba.
Pályi Gyula modenai professzor, az Olasz Nemzeti Tudományos Akadémia tagja a torinói lepel kutatásának újdonságairól számolt be – írta a Vatican News magyar nyelvű honlapja.
Az Olasz Posta (Poste Italiane) bejelentette, hogy több száz, a pápának címzett levél érkezik a fiumicinói válogatóközpontba. Megválasztása óta folyamatos ez az arány.
A szentjánosbogarak populációi világszerte jelentős csökkenést mutatnak, és Erdély, mint Európa egyik természeti sokszínűségben gazdag régiója, szintén érintett ebben a globális trendben – hívta fel a figyelmet László Zoltán biológus.
Egyre több helyen bukkan fel a Bulgáriában megszökött állítólagos fekete párduc: Székelyföldtől a Partiumig szinte nincs olyan közintézmény, állami hivatal, magánvállalat vagy közület, amelyik ne posztolt volna a vadállatot ábrázoló mémet.
Vizuálisan lenyűgöző, az életről és változásról szóló, mélyen szimbolikus történetet mutat be Kolozsváron a Cirque du Soleil. A világhírű kanadai utazócirkusz jövő év áprilisában érkezik a kincses városba OVO című produkciójának újragondolt változatával.
Utcazene-fesztivált tartanak július 11. és 13. között Szatmárnémetiben. A partiumi város egyik legnépszerűbb kulturális eseménye nemcsak zenei csemegékkel, hanem látványos utcai produkciókkal és pezsgő fesztiválhangulattal várja a közönséget.
Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.
Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.
szóljon hozzá!