„Ledönti a falakat” a No Sugar A Dalban – újabb tíz produkció a magyarországi tehetségkutató szombati élő műsorában

Bereczky Botond (balra) szerint a zenekar nagy hangsúlyt fordít a látványra a szombati élő műsorban •  Fotó: Facebook/No Sugar

Bereczky Botond (balra) szerint a zenekar nagy hangsúlyt fordít a látványra a szombati élő műsorban

Fotó: Facebook/No Sugar

Merjünk önmagunk lenni, és éljük meg a jelen pillanatot – többek között ezt szeretné üzeni a Falak című dalával a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar, amely szombaton élőben lép fel A Dal 2021-ben.

Bede Laura

2021. február 05., 17:252021. február 05., 17:25

A Dal 2021 szombati, második válogatójában a gyergyószentmiklósi No Sugar zenekar is színpadra lép. „Nagyon várjuk már a szombatot, folyamatosan készülünk. Nagy hangsúlyt fordítunk a látványra, mivel a televíziós műsorokban ez is fontos. Ferenczi Zoltán billentyűsünk állította össze a látványelemeket, szerintünk ütősre sikeredett” – mondta a Krónika érdeklődésére Bereczky Botond, a zenekar gitárosa. Hozzátette,

a magyarországi versenyre benevezett a Falak című dal a járvány okozta kényszerpihenő idején született.

„A videóklipben megjelenik egy maszk, amellyel azt szeretnénk üzenni, hogy merjünk önmagunk lenni, kiállni a sorból, felvállalni önmagunkat. A dalszövegnek is van üzenete: úgy éljük meg a jelen pillanatot, hogy azt ne mérgezze meg a jobb, nagyobb, szebb utáni folyamatos sóvárgás. Minden úgy van jól, ahogy van” – hangsúlyozta a dalszövegíró, aki arra kérte a műsor nézőit, ha szeretik a zenekart, munkásságukat és a Falak című zeneművet, szavazzanak rájuk, ha lehetőség nyílik majd.

A Duna Televízióban romániai idő szerint 20 óra 35 perckor kezdődő élő műsorban ismét tíz produkciót láthatnak a nézők.

A négy válogatóból összesen húsz dal jut a két elődöntőbe, az innen továbbkerülő nyolc produkció alkotja a március 13-i finálé mezőnyét.

A második válogatóban színpadra lép továbbá Andelic Jonathan (dalának címe: Áldom), anevemandras/Kállay Saunders (Hazaérek majd), GERENDAS ft. Dárdai Blanka (Senkié), a LongStoryShort! (Talán holnap), Noémo (Hableány), Pejtsik Panna (Fehér elefánt), a Phoenix RT feat Diószegi Kiki (Jelzőfény), Szabó Leslie (Legyen másnak is jó), valamint YOULI (A legjobb).

A Dal 2021 jubileumi, tizedik sorozatában nemcsak a végső győztes, hanem mind a nyolc döntőbe jutó dal előadója részesül zenei produkciójának fejlesztésére fordítható pénzjutalomban.

A március 13-i fináléban a zsűri által legjobbnak ítélt, legmagasabb pontszámot kapó négy produkcióra szavazhatnak a nézők, az ő voksaik alapján derül ki a végső győztes kiléte. Az év dalának előadója tízmillió forint pénzjutalmat kap, a zsűri pontjai alapján a legjobb négy közé kerülő másik három produkció öt-ötmillió forinttal gazdagodik. A további négy döntős versenyző egy-egymillió forint díjazásban részesül.

A múlt szombati első válogatót Szőke Nikoletta nyerte Új esély című dalával,

mellette a zsűri még Galda Leventét (Eredő), a Tortugát (Törnek az ablakok) és Hajdu Eriket (Szürke madár) juttatta tovább pontszámaival. Az ötödik továbbjutót a közönség választotta ki szavazataival, a legtöbb voksot a Mudfield és a Nincsen szerencsém című dal kapta, amely szintén bekerült az elődöntőbe.

A Dal 2021 műsorvezetője két korábbi győztes, Orsovai Renáta és Fehérvári Gábor Alfréd „Freddie”. A versenyről részletes információk A Dal 2021 honlapján, valamint Facebook-, Instagram- és YouTube-oldalán találhatók, ezeken extra tartalom, videó és cikk is elérhető a műsorról.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 25., szerda

Hasznos tanácsok természetjáróknak: mit tegyünk, ha vadon élő állatokkal találkozunk túrázáskor?

Nyáron sokan indulnak a hegyekbe túrázni, ahol nemcsak a természet szépségeivel, hanem vadállatokkal is találkozhatnak. A Maros Megyei Hegyimentő Szolgálat tíz fontos tanácsot fogalmazott meg a biztonságos természetjárás érdekében.

Hasznos tanácsok természetjáróknak: mit tegyünk, ha vadon élő állatokkal találkozunk túrázáskor?
2025. június 25., szerda

Föld alatti rejtett világok védelmére fókuszál a barlangok világnapja

Június 25-én, a barlangok világnapjánVári László kolozsvári barlangásszal beszélgettünk az Erdélyi-szigethegység barlangjainak rejtett szépségéről, a természeti örökség védelméről, barlangturizmusról és a barlangászatról mint életformáról.

Föld alatti rejtett világok védelmére fókuszál a barlangok világnapja
2025. június 25., szerda

Elindult Kapu Tibor magyar asztronauta a Nemzetközi Űrállomásra

Kapu Tibor magyar űrhajós közép-európai idő szerint június 25-én, 8 óra 31 perckor az Axiom-4 küldetés tagjaként elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a NASA floridai Kennedy Űrközpontjából.

Elindult Kapu Tibor magyar asztronauta a Nemzetközi Űrállomásra
2025. június 24., kedd

Egy évszázada várja látogatóit a kolozsvári botanikus kert, nyílt nap az arborétumban

Nyílt napot tartanak a kolozsvári botanikus kertben annak apropóján, hogy egy évszázada nyitotta meg kapuit a kincses városi arborétum a látogatók előtt.

Egy évszázada várja látogatóit a kolozsvári botanikus kert, nyílt nap az arborétumban
2025. június 24., kedd

A világ legnehezebben megmászható hegycsúcsára, a K2-re indult Varga Csaba nagyváradi hegymászó

A Föld második legmagasabb hegycsúcsára, a 8611 méter magas K2-re indul június 23-án Varga Csaba nagyváradi hegymászó, hogy pótlólagos oxigén és magashegyi teherhordók igénybevétele nélkül megmássza a Pakisztán és Tibet határán található hegycsúcsot.

A világ legnehezebben megmászható hegycsúcsára, a K2-re indult Varga Csaba nagyváradi hegymászó
2025. június 23., hétfő

A Pittyes 2-es és Gyufa székely humorista trió szereplésével készített videóklipet a Magyar Készenléti Rendőrség (VIDEÓ)

Az újraélesztés fontosságára hívja fel a figyelmet új videóklipjével a Magyar Készenléti Rendőrség Kerepesi úti központi objektuma, a kisfilmben a Pittyes 2-es Gyufa háromszéki humorista trió szerepel.

A Pittyes 2-es és Gyufa székely humorista trió szereplésével készített videóklipet a Magyar Készenléti Rendőrség (VIDEÓ)
2025. június 23., hétfő

Jubileumi középkori fesztivált tartanak Segesváron

Harmincadik alkalommal elevenedik meg a középkor Segesvár utcáin: látványos felvonulások, harci bemutatók, zenés-táncos programok várják az érdeklődőket július 25–27. között a Maros megyei kisváros középkori fesztiválján.

Jubileumi középkori fesztivált tartanak Segesváron
2025. június 22., vasárnap

Valóságshow nyújt bemutatkozási, alkotási lehetőséget erdélyi zenészeknek

A versengés helyett az alkotásra, zenei önmegvalósításra és kibontakozásra összpontosít a nemrég elindult, A dal összeköt című valóságműsor. Erdély első zenés valóságshow-járól Dobai Csaba ötletgazda, hangmérnök beszélt a Krónikának.

Valóságshow nyújt bemutatkozási, alkotási lehetőséget erdélyi zenészeknek
2025. június 20., péntek

Nálunk banális gyógyszer, de vannak országok, ahol bajba kerülhetünk miatta

Aszpirin, orrcsepp, allergia elleni tabletták, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, hasmenés elleni készítmény – csak néhány azon gyógyszerek közül, amelyek nagyon kevés csomagból hiányoznak, ha nyaralni indul a család. De nem árt résen lenni.

Nálunk banális gyógyszer, de vannak országok, ahol bajba kerülhetünk miatta
2025. június 20., péntek

Mamutfenyőre bukkantak egy bánsági erdőben (Videó)

A Romsilva erdőgazdálkodási vállalat lenyűgöző felfedezésről számolt be a napokban: egy Észak-Amerikában őshonos mamutfenyő (Sequoia) nőtt és fejlődött ki teljesen egyedül, természetes környezetben a Szemenik–Krassói-szurdok Nemzeti Park területén.

Mamutfenyőre bukkantak egy bánsági erdőben (Videó)