Fotó: Agerpres
2010. március 17., 09:062010. március 17., 09:06
A hétfői beiktatási ceremónián New Yorkban Benny Andersson és Anni-Frid Prinzessin Reuss képviselte a hetvenes évek óta kultstátusnak örvendő, négytagú ABBA együttest, amely 1982 óta nem lépett fel.
Az eredetileg Peter Gabriel vezetésével indult Genesis, a Hollies és a Stooges is bekerült a rock csarnokába. Prinzessin Reuss, az Abba egykori énekese, akit a rajongók csak Frida néven emlegetnek, megindultan emlékezett meg arról, hogy az egykori közös munka végül idáig vezetett.
Felszólalása után egykori férje, Andersson ült a zongorához, és játszotta el az együttes The Winner Takes It All című 1980-as sikerét. Peter Gabriel távollétében a Genesis más tagjainak kíséretében Phil Collins, az együttes volt dobosa is megjelent az ünnepségen.
Az Iggy Pop vezette michigani Stooges 1973-as Raw Power című albuma erős lökést adott a punkmozgalomnak, és számaik nagy hatással voltak az alternatív rockra, valamint a heavy metálra is. Az est folyamán egyedül a Hollies állt össze egy szám erejéig.
A szintén a hírességek közé választott jamaicai Jimmy Cliff a reggae első exportőrei közé tartozott. Legismertebb dalai közé tartozott a You Can Get It if You Really Want vagy a The Harder They Come.
A Hírességek Csarnokának újabb tagjait hatszáz profi zenész és zenei formáció közül választották ki. A csarnokba csak olyanok juthatnak be, akiknek első lemeze már legalább 25 éve jelent meg.
Az elődök példáján sok mindent megvalósított az elmúlt 12 évben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company, játszott már minden színpadon, minden idősávban, most pedig arra próbál rájönni, hogyan válhat „örökzöld” együttessé.
Mesterséges intelligenciával kutatják a Biblia szerzőségét Izraelben, az Ószövetség szövegeinek szerzőit és keletkezési rétegeit – jelentette pénteken a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
Az afrikai pörkölt egy gyűjtőfogalom, amely többféle afrikai régióból származó, gazdag, húsos egytálételeket takar – hasonló a magyar pörkölthöz abban, hogy lassan főzik, szaftos, és gyakran tálalják valamilyen körettel.
Államfőként első külföldi látogatására utazott hétfőn Nicușor Dan, aki a BoardingPass információ szerint egy Alenia C-27J Spartan katonai szállító repülőgéppel kelt útra a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozójára.
Mutatjuk, mit tilos szállítani személygépkocsink csomagtartójában, és mit kockáztatnak azok, akik fittyet hánynak a szabályokra.
Egész napos programokkal, koncertekkel és színpadi előadásokkal várja a Kolozs Megyei Ifjúsági Fórum (KIFOR) az érdeklődőket június 1-én a Kolozsvári Majális ingyenes rendezvényére, a Colina Parkba.
Jazzdallamoktól lesz hangos június első hétvégéje Kolozsváron, ugyanis a Hója-erdő melletti Romulus Vuia Néprajzi Park skanzenje ad otthont a Jazz in the Park fesztiválnak.
Újfajta zenei élménnyel készül meglepni székelyföldi közönségét a Bagossy Brothers Company, amely Csillag az égen című műsorával lép színpadra a csíksomlyói Nyeregben. A produkcióról Tatár Attila, a formáció gitárosa, énekese beszélt a Krónikának.
A városi kertészkedést népszerűsítő oktatási és szemléletformáló programot indított a szegedi Csemete Természet- és Környezetvédelmi Egyesület a temesvári Szórvány Alapítvánnyal együttműködve, uniós támogatással.
Feloszlik a Margaret Island, az elmúlt tíz év egyik legnépszerűbb magyar zenekara. A csapat közösségi oldalán jelentette be, hogy október 2-án a Budapest Parkban tartja búcsúkoncertjét.