A válogatott Manhercz Krisztián egymaga 11 gólt rámolt be a görögöknek, ismét főtáblán az OSC
Fotó: OSC Waterpolo
A budapesti OSC jutott fel a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájára a Ferencváros mellé, ugyanez nem sikerült sem a Vasasnak, sem a Nagyváradi VSK-nak.
2022. november 05., 22:122022. november 05., 22:12
2022. november 05., 22:232022. november 05., 22:23
A BL-selejtező harmadik, utolsó szakaszának második, szombat este rendezett mérkőzésén a budapesti Genesys OSC a négygólos Manhercz Krisztián vezérletével 12-11-re legyőzte a görög Panioniosz együttesét a görögországi visszavágón. A magyar csapat gyakorlatilag már az egy héttel ezelőtti első összecsapáson bebiztosította főtáblás helyét a legrangosabb európai kupában, hiszen hazai medencében fölényes, 17-7-es diadalt aratott. (Azon a mérkőzésen Manhercz 7 gólt vágott a helléneknek).
A múlt szombati első találkozón Bátori Bencéék két góllal kaptak ki az előző BL-kiírásban negyedik olasz csapattól.
Ennél is nehezebb feladat várt a Nagyváradi OSK-ra, hiszen Vancsik Leventéék egy héttel ezelőtt idegenben 9-3-ra kikaptak a Jadran Splittől. A szombat esti visszavágó első negyedében a vendég horvátok rögtön elhúztak 5-1-re, ezután a házigazda nagyváradiak mindhárom további negyedet megnyerték, ez azonban kevés volt az üdvösséghez. A csapatát két találattal segítő Szabó Istvánék 12-11-re alulmaradtak a délszlávokkal szemben, összesítésben hét góllal kikaptak, így nem jutottak fel a főtáblára.
A negyedik párharcban a görög Vouliagmeni 12-9-re kikapott ugyan a Noisy Le Sec-től, ám mivel az első meccsen a hellén csapat 17:11-re nyert, feljutott a főtáblára. Sikerének köszönhetően az OSC a BL B csoportjában szerepel majd a magyar bajnok, az előző szezonban bronzérmes FTC-Telekom Waterpolo, a legutóbb második szerb Novi Beograd, a francia CN Marseille, a horvát Jug Dubrovnik, a spanyol Sabadell, a német Spandau Berlin és a Brescia társaságában.
A vesztes csapatok – köztük a Nagyváradi VSK és a Vasas – az Eurokupa nyolcaddöntőjében folytatják nemzetközi szereplésüket, a második számú sorozat sorsolását hétfőn rendezik.
Férfi Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágók:
AN Brescia (olasz) - A-Híd VasasPlaket 11-8 (4-1, 3-2, 2-3, 2-2)
----------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Bátori 3, Brguljan, Randelovic, Negajev, Sedlmayer, Zerinváry 1-1
Továbbjutott: a Brescia, kettős győzelemmel.
Panioniosz (görög)-Genesys OSC 11-12 (3-4, 4-2, 2-2, 2-4)
---------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 4, Csacsovszky, Angyal 2-2, Salamon, Dala, Vigvári Vi., Burián 1-1
Továbbjutott: az OSC, kettős győzelemmel
Nagyváradi VSK (romániai)-Jadran Split (horvát) 11-12 (1-5, 3-2, 3-2, 4-3)
---------------------------------------------------------
a bihari csapat gólszerzői: Colodrovschi 3, Szabó, Asanovici, Negrean 2-2, Ilisie, Dragomirescu 1-1
Továbbjutott: a Jadran Split, kettős győzelemmel
A Nagyváradi VSK a horvát Jadran Split, a budapesti Genesys OSC a görög Panioniosz, míg az A-Híd VasasPlaket az olasz Brescia gárdájával találkozik a férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körében.
A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-s vereséget szenvedett a tartalékos svéd csapattól a telt házas Puskás Arénában rendezett pénteki barátságos mérkőzésen.
Nem mindennapi, kilenc gólt hozó mérkőzésen a címvédő spanyol válogatott 5-4-re nyert a franciák ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája németországi négyes döntőjének második, csütörtöki elődöntőjében.
A portugál válogatott hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot a labdarúgó Nemzetek Ligája szerdán rendezett müncheni elődöntőjében.
Megnyerte a másodosztályú labdarúgó-bajnokságba jutásért rendezett rájátszás döntőjének visszavágóját is a szatmárnémeti CSM Olimpia, így a 2025–2026-os szezonban hosszú idő után ismét lesz második ligás csapata a Szamos-parti városnak.
A címvédő FTC-Telekom 13-11-re legyőzte a szerb Novi Beograd csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének vasárnapi fináléjában.
Végig magabiztosan játszva hetedszer is elhódította a serleget, és ezzel megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután 29-27-re legyőzte a dán Odense csapatát a budapesti MVM Dome-ban megrendezett négyes döntőben.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma–1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.
A Paris Saint-Germain története során először megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel a sorozat szombati, müncheni fináléjában kiütéses, 5-0-s sikert aratott az Internazionale felett.
A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.
Szigorú játékvezetőként jellemzi a nagykárolyi Kovács Istvánt az RMC Sport francia sportportál, amely abból az alkalomból közölt rövid portrét a partiumi sípmesterről, hogy ő vezeti a Bajnokok Ligája szombat esti d
szóljon hozzá!