Újabb diadal: a Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét

Öröm. A madridi királyi gárda 15. alkalommal nyerte el a trófeát

Fotó: Facebook/UEFA

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban. Ezzel a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupasorozatban.

MTI

2024. június 01., 23:582024. június 01., 23:58

2024. június 02., 09:172024. június 02., 09:17

A gól nélküli első félidőt követően – amelyben a németek voltak jóval veszélyesebbek – a spanyol bajnok a védő Dani Carvajal szöglet után fejesével szerezte meg a vezetést a 74. percben, majd a 83. percben Vinícius Junior állította be a végeredményt.

A Real Madrid a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupában.

A rocksztár Lenny Kravitz hangulatos minikoncertjét követően

közjátékkal indult a finálé, rögtön a kezdés után először egy-, aztán további három szurkoló futott be a gyepre, akik a játékosokkal készítettek közös képeket.

Az első helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Adeyemi lépett ki a leshatáron - Carvajal csúnyán beragadt –, elhúzta a labdát Courtois mellett, de túlságosan kisodródott, így éppen a hibázó spanyol védő menteni tudott. Két perccel később Füllkrug még közelebb volt a gólhoz, de lövése kijött a kapufáról, igaz, talán lesről indult.

A Real Madrid az első félidőben ugyan 64 százalékban birtokolta a labdát, de helyzetet nem tudott kialakítani.

Galéria

Diadal. Vinícius Junior biztosította be a Blancók győzelmét

Fotó: Facebook/Borussia Dortmund

A fordulást követően már veszélyesebben futballozott a spanyol bajnok, a németek játéka pedig visszaesett.

A 74. percben

a klubszinten a „búcsúmeccsét” játszó Toni Kroos szöglete után a védő Dani Carvajal fejesével megszerezte a vezetést a Real Madrid.

A 32 éves futballista pályafutása második gólját szerezte a BL-ben, 3111 nappal ezelőtt, 2015 októberében egy Sahtar Donyeck elleni csoportmeccsen talált a kapuba. Három perccel később Jude Bellingham ziccerből dönthette volna el az összecsapást, de hibázott.

Galéria

Trófea. A Real ismét elhódította a BL kupáját

A 83. percben aztán mégis eldőlt a BL-trófea sorsa, Vinícius Junior büntette meg, hogy a dortmundiak eladták a labdát, ezzel másodszor volt eredményes a legrangosabb európai kupa fináléjában. A támadó az első brazil, ráadásul a legfiatalabb „duplázó” lett 23 évesen és 325 naposan, Lionel Messi csúcsát átadva a múltnak.

A hajrában a Dortmund erejéből már csak egy les miatt meg nem adott gólra futotta. A Real továbbra is veretlen a BL-döntőkben.

Bajnokok Ligája, döntő:
Real Madrid (spanyol)-Borussia Dortmund (német) 2-0 (0-0)
London, Wembley Stadion, 86 212 néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerzők: Carvajal (74.), Vinícius Júnior (83.)
sárga lap: Vinícius Junior (35.), illetve Schlotterbeck (40.), Sabitzer (43.), Hummels (79.)
Real Madrid:
Courtois - Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy - Valverde, Kroos (Modric, 86.), Camavinga - Bellingham (Joselu, 85.) - Rodrygo (Militao, 90.), Vinícius Júnior (Lucas Vazquez, 94.)
Borussia Dortmund:
Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can (Malen, 80.), Sabitzer - Adeyemi (Reus, 72.), Brandt (Haller, 81.), Sancho - Füllkrug
II. félidő:
74. perc: Kroos bal oldali szöglete után Carvajal az ötösről a kapu bal oldalába fejelt (1-0)
83. perc: eladott labdára Bellingham csapott le, kiugratta Vinícius Júniort, a brazil támadó pedig nyolc méterről a hálóba passzolt (2-0).

Mbappé és Kane végzett a góllövőlista élén
A Paris Saint-Germaintől az idény végén távozó francia Kylian Mbappé és Harry Kane, a Bayern München támadója lett nyolc-nyolc góllal a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírásának legeredményesebb játékosa.
A góllövőlista élcsoportja:
8 gólos:
Kylian Mbappé (francia, Paris Saint-Germain), Harry Kane (angol, Bayern München)
6 gólos:
Antoine Griezmann (francia, Atlético Madrid), Erling Haaland (norvég, Manchester City), Vinícius Jr. (brazil, Real Madrid)
5 gólos:
Rodrygo (brazil, Real Madrid), Julian Álvarez (argentin, Manchester City), Galeno (brazil, FC Porto), Joselu (spanyol, Real Madrid), Phil Foden (angol, Manchester City), Rasmus Höjlund (dán, Manchester United), Álvaro Morata (spanyol, Atlético Madrid)

2024. június 01., szombat

Legyőzte a dán Esbjerget, és bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO

A Győri Audi ETO KC 24–23-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.

2024. május 30., csütörtök

Hosszabbításban lőtt góllal győzött az Olimpiakosz a Konferencia-liga döntőjében

Az Olimpiakosz első görög klubcsapatként nyert nemzetközi trófeát, miután szerdán a harmadik alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-liga athéni döntőjében hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a tavaly is finalista olasz Fiorentinát.

2024. május 28., kedd

Másodszorra is az élvonalba vezette debreceni vízilabdacsapatát a nagyváradi edző

A tavalyi szezonhoz hasonlóan idén is feljutott a magyar élvonalba a Debrecen pólócsapata, ezúttal azonban óriási a különbség Kádár Kálmán együttese számára, a klub ugyanis vállalja az OB1-es szereplést.

2024. május 27., hétfő

Magyar színekben vesz részt a sakkolimpián az egy ideje román „zászló alatt” versenyző Rapport Richárd

Rapport Richárd és Lékó Péter is ott lesz a magyar férfi sakkválogatottban a szeptember 10-én kezdődő budapesti sakkolimpián.

Rossi az Eb kapcsán: meccsről meccsre gondolkodunk, jelenleg a Svájc elleni csoportmérkőzés „életünk legfontosabb összecsapása”

A magyar labdarúgó-válogatott célja a továbbjutás a házigazda németeket, valamint a skótokat és a svájciakat is felvonultató csoportból a június 14-én kezdődő Európa-bajnokságon, de Marco Rossi szövetségi kapitány szerint ez nem csak a csapaton múlik.

Elhunyt Birtalan István, a román kézilabda-válogatott kétszeres világbajnok egykori tagja

Elhunyt hétfőn Birtalan István romániai magyar kézilabdázó, a román válogatott egykori, kétszeres világbajnok tagja.

2024. május 26., vasárnap

Leclerc Monaco hercege: először nyert hazai pilóta Monte-Carlóban az autótörős nagydíjon

A hazai közönség előtt szereplő Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Monacói Nagydíjat, így a sportág történetének első hercegségbeli győztese lett Monte-Carlóban.

2024. május 24., péntek

Székelyföld ad otthont a jövő évi divízió 1/A-s férfi jégkorong-világbajnokságnak

A sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénában rendezik meg a 2025-ös divízió 1/A-s férfi jégkorong-világbajnokságot – jelentette be pénteken a Román Jégkorongszövetség.

2024. május 23., csütörtök

Verbális molesztálás: felfüggesztették tisztségéből a legeredményesebb magyar női sportoló edzőjét

Kozák Danuta hatszoros olimpiai bajnok kajakos csütörtökön súlyos vádakat fogalmazott meg Csipes Ferenccel szemben, ami után a szakember ellen fegyelmi eljárást indítottak, ezzel egyidejűleg ideiglenesen felfüggesztették az edzői tevékenység alól.

Gratulált az UEFA Kovács Istvánnak az Európa-liga döntője után – Nem mindenki ért egyet

Az UEFA gratulált Kovács István nagykárolyi játékvezetőnek a labdarúgó Európa-liga szerda esti döntője után.