Újabb diadal: a Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét

Öröm. A madridi királyi gárda 15. alkalommal nyerte el a trófeát •  Fotó: Facebook/UEFA

Öröm. A madridi királyi gárda 15. alkalommal nyerte el a trófeát

Fotó: Facebook/UEFA

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban. Ezzel a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupasorozatban.

MTI

2024. június 01., 23:582024. június 01., 23:58

2024. június 02., 09:172024. június 02., 09:17

A gól nélküli első félidőt követően – amelyben a németek voltak jóval veszélyesebbek – a spanyol bajnok a védő Dani Carvajal szöglet után fejesével szerezte meg a vezetést a 74. percben, majd a 83. percben Vinícius Junior állította be a végeredményt.

A Real Madrid a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupában.

A rocksztár Lenny Kravitz hangulatos minikoncertjét követően

közjátékkal indult a finálé, rögtön a kezdés után először egy-, aztán további három szurkoló futott be a gyepre, akik a játékosokkal készítettek közös képeket.

Az első helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Adeyemi lépett ki a leshatáron - Carvajal csúnyán beragadt –, elhúzta a labdát Courtois mellett, de túlságosan kisodródott, így éppen a hibázó spanyol védő menteni tudott. Két perccel később Füllkrug még közelebb volt a gólhoz, de lövése kijött a kapufáról, igaz, talán lesről indult.

A Real Madrid az első félidőben ugyan 64 százalékban birtokolta a labdát, de helyzetet nem tudott kialakítani.

Diadal. Vinícius Junior biztosította be a Blancók győzelmét •  Fotó: Facebook/Borussia Dortmund Galéria

Diadal. Vinícius Junior biztosította be a Blancók győzelmét

Fotó: Facebook/Borussia Dortmund

A fordulást követően már veszélyesebben futballozott a spanyol bajnok, a németek játéka pedig visszaesett.

A 74. percben

a klubszinten a „búcsúmeccsét” játszó Toni Kroos szöglete után a védő Dani Carvajal fejesével megszerezte a vezetést a Real Madrid.

A 32 éves futballista pályafutása második gólját szerezte a BL-ben, 3111 nappal ezelőtt, 2015 októberében egy Sahtar Donyeck elleni csoportmeccsen talált a kapuba. Három perccel később Jude Bellingham ziccerből dönthette volna el az összecsapást, de hibázott.

Trófea. A Real ismét elhódította a BL kupáját •  Fotó: Facebook/UEFA Galéria

Trófea. A Real ismét elhódította a BL kupáját

A 83. percben aztán mégis eldőlt a BL-trófea sorsa, Vinícius Junior büntette meg, hogy a dortmundiak eladták a labdát, ezzel másodszor volt eredményes a legrangosabb európai kupa fináléjában. A támadó az első brazil, ráadásul a legfiatalabb „duplázó” lett 23 évesen és 325 naposan, Lionel Messi csúcsát átadva a múltnak.

A hajrában a Dortmund erejéből már csak egy les miatt meg nem adott gólra futotta. A Real továbbra is veretlen a BL-döntőkben.

Bajnokok Ligája, döntő:
Real Madrid (spanyol)-Borussia Dortmund (német) 2-0 (0-0)
London, Wembley Stadion, 86 212 néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerzők: Carvajal (74.), Vinícius Júnior (83.)
sárga lap: Vinícius Junior (35.), illetve Schlotterbeck (40.), Sabitzer (43.), Hummels (79.)
Real Madrid:
Courtois - Carvajal, Nacho, Rüdiger, Mendy - Valverde, Kroos (Modric, 86.), Camavinga - Bellingham (Joselu, 85.) - Rodrygo (Militao, 90.), Vinícius Júnior (Lucas Vazquez, 94.)
Borussia Dortmund:
Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can (Malen, 80.), Sabitzer - Adeyemi (Reus, 72.), Brandt (Haller, 81.), Sancho - Füllkrug
II. félidő:
74. perc: Kroos bal oldali szöglete után Carvajal az ötösről a kapu bal oldalába fejelt (1-0)
83. perc: eladott labdára Bellingham csapott le, kiugratta Vinícius Júniort, a brazil támadó pedig nyolc méterről a hálóba passzolt (2-0).

Mbappé és Kane végzett a góllövőlista élén
A Paris Saint-Germaintől az idény végén távozó francia Kylian Mbappé és Harry Kane, a Bayern München támadója lett nyolc-nyolc góllal a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírásának legeredményesebb játékosa.
A góllövőlista élcsoportja:
8 gólos:
Kylian Mbappé (francia, Paris Saint-Germain), Harry Kane (angol, Bayern München)
6 gólos:
Antoine Griezmann (francia, Atlético Madrid), Erling Haaland (norvég, Manchester City), Vinícius Jr. (brazil, Real Madrid)
5 gólos:
Rodrygo (brazil, Real Madrid), Julian Álvarez (argentin, Manchester City), Galeno (brazil, FC Porto), Joselu (spanyol, Real Madrid), Phil Foden (angol, Manchester City), Rasmus Höjlund (dán, Manchester United), Álvaro Morata (spanyol, Atlético Madrid)

2024. szeptember 05., csütörtök

Bernd Storcknak is mennie kell a Sepsi OSK-tól

A Sepsi OSK vezetése közös megegyezéssel szerződést bontott Bernd Storck vezetőedzővel – közölte csütörtökön Facebook-oldalán a román labdarúgó-élvonalban szereplő székelyföldi klub.

„Végre volt valami izgalom”: 55 éves sportoló szerzett újabb magyar érmet a paralimpián

Az asztaliteniszező Major Endre bronzérmet szerzett szerdán az MS1-es kategóriában a párizsi paralimpián.

2024. szeptember 04., szerda

Még több tétmeccset és izgalmat tartogat a Nemzetek Ligája új kiírása

Csütörtöktől szombatig az első forduló 26 mérkőzésével megkezdődik a labdarúgó-Nemzetek Ligája negyedik idénye, amelynek lebonyolításában újabb változtatásokat hajtottak végre.

Nem jött be a „magyarországi vonal” a pocsékul játszó Sepsi OSK számára

Varga Kevin után Kecskés Ákos szerződését is felbontotta a román labdarúgó-bajnokságban szereplő Sepsi OSK.

2024. szeptember 02., hétfő

Újabb magyar érem a paralimpián: Illés Fanni ezüstérmes 100 méteres mellúszásban

Illés Fanni ezüstérmet szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszó számában a párizsi paralimpia hétfői versenynapján.

2024. szeptember 01., vasárnap

A Ferrari monacói versenyzője, Charles Leclerc nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat

Charles Leclerc, a hazai közönség előtt szereplő Ferrari monacói versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Olasz Nagydíjat Monzában.

2024. augusztus 31., szombat

Az olimpia után a paralimpián is gond van a Szajnával, de most nemcsak a vízminőség okoz problémát

Az esőzések miatt változtattak a triatlonosok programján a paralimpián. Korábban az olimpián az edzéseket és a versenyeket is halasztani kellett, ráadásul a parasportolóknak nemcsak a rossz vízminőség, hanem az áramlás miatt is veszélyes lehet a Szajna.

2024. augusztus 30., péntek

Tömény izgalmak után egy magyar és egy román csapat az El főtábláján

Három magyar és két román labdarúgó-együttes közül az Európa-ligában érdekelt egy-egy csapatnak sikerült főtáblára jutnia a rendkívül izgalmas csütörtök esti selejtezős párharcokban.

2024. augusztus 29., csütörtök

Megvan az első magyar aranyérem a paralimpián: Konkoly Zsófia 400 méteres gyorsúszásban diadalmaskodott

Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában a párizsi paralimpián.