Pontokat vesztett Kolozsváron az ASA

Fotó: riti jozsef attila

A tavaszi idény talán legjobb mérkőzését játszotta a Kolozsvári CFR és az összetettben második Marosvásárhelyi ASA az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hétvégi 27. fordulójában: az erdélyi rangadó 2-2-es döntetlennel ért véget.

Kiss Előd-Gergely

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2015. április 19., 19:232015. április 19., 19:23

Az összetett második helyén tanyázó vendégek, mint ismert, a bajnoki címre is esélyessé váltak, ez pedig a szokásosnál jóval több nézőt csalogatott ki a Gépész utcai stadionba.

Bár mindkét csapatnak égető szüksége lett volna a három pontra, ez kezdetben inkább a vasutasokon látszott, mivel a hazai csapat lépett fel kezdeményezőbben. Ennek a kilencedik percben lett eredménye: Deac szabadrúgását Doré, a kolozsváriak kongói válogatott csatára csúsztatta fejjel a bal alsó sarokba. Stăncoiu, a vendégek hálóőre ugyan bele tudott érni, de a kapufáról befelé pattant a labda.

Négy perccel később már Deac próbálkozása ment fölé, hogy aztán az ASA – némileg váratlanul – első támadásából egyenlítsen, amikor N’Doye lecsúszott távoli lövését bevédte Mincă, a hazaiak kapusa. Az egyenlítést követően is a kolozsváriak támadtak veszélyesebben. A 22. percben Veres Szilárd, a CFR saját nevelésű fiatal tehetsége próbálkozott egy egészséges távoli lövéssel, de fölé szállt a labda, majd a 33. percben Tadé hagyott ki óriási ziccert.

A második félidő elején felváltva próbálkoztak a csapatok gólszerzéssel, míg végül egy szögletet követően N’Doye fejjel megszerezte az ASA vezetését jelentő második gólját. A következő percek viszont már Tadé egyéni alakításairól szóltak. A francia csatár faltörő kosként ostromolta a marosvásárhelyiek védelmét, de első ziccerét még kihagyta. A 61. percben azonban már nem úszták meg a vendégek kapott gól nélkül.

A gólkirályi címre törő támadó a bal oldalról indulva keresztbe vezette a labdát, majd jobbal laposan kilőtte a hosszú sarkot. Ezzel 12 gólnál jár ebben az idényben, alig egy góllal lemaradva a lista élén álló Mitreától. A hajrára – Feussi kiállítását követően – emberelőnybe került a CFR, de nem tudta megszerezni a három pontot.

A döntetlen egyik csapatnak sem jött jól, de a nézők aligha bánták meg, hogy kilátogattak. A két jól játszó csapat ugyanis izgalmas, a hazai bajnokság színvonalához képest remek futballal lepte meg őket. Az ASA a döntetlen miatt lépéshátrányba került a listavezető Steauához képest, míg a 24 pont levonásával büntetett fellegvári csapat már csak a laussane-i sportdöntőbíróságtól reméli az élvonalban való bennmaradást.

Eközben Gheorghe Hagi csapata folytatta menetelését az európai szereplés felé: a hétvégi, 27. fordulóban a Viitorul a Giurgiui Astrát verte hazai pályán 2-0-ra. A vendégek különben épp a találkozó előtt kapták a hírt, hogy az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) alapfokon nem adta meg számukra a játékengedélyt a kontinentális klubtornákon való részvételhez.

A problémát az okozta, hogy a klubot finanszírozó Ioan Nicolae egy órával a határidő lejárta után törlesztette adósságait. Meglátása szerint az illetékes bizottság rosszindulatúan járt el velük szemben, mert az ortodox húsvét miatt április 13-án zárva voltak a pénzintézetek, ezért csak másnap tudta megoldani a helyzetet. Nicolae leszögezte, hogy megóvja az elsőfokú döntést.

Liga 1, 27. forduló: Marosvásárhelyi ASA–Kolozsvári CFR 2-2, Iași–Brassó 1-0, Botoșani–Piatra Neamţ 2-0, Viitorul–Giurgiui Astra 2-0, Medgyes–Ploiești-i Petrolul 0-0.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. május 01., szerda

Profihoz méltatlannak nevezi a szövetségi kapitányt lebohócozó Galló nyilatkozatát a magyar hokiszövetség

Galló Vilmosnak a szövetségi kapitányra tett nyilatkozata profi sportemberhez méltatlan volt a Magyar Jégkorong Szövetség szerint: a csatár bohócnak nevezte Don MacAdamet a románok elleni vereség után a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

Borult a bili a magyar válogatott öltözőjében a székelyek Romániájától elszenvedett vébévereség után

A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) vizsgálatot indított, mivel a románok ellen 2-1-re elveszített szerdai mérkőzés után Galló Vilmos egy televíziós interjúban bohócnak nevezte Don MacAdam szövetségi kapitányt a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

Győzelemre vezették a székelyek Romániát Magyarország ellen

Magyarország férfi jégkorong-válogatottja 2-1-re kikapott a nagyrészt székelyföldi magyar hokisokból álló Románia csapatától szerdán a bolzanói divízió I/A világbajnokság harmadik fordulójában.

Eltiltották a magyar válogatott székely hokisát, nem léphet pályára a földijei ellen

Egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott Sofron István, így nem léphet pályára a szerdán 13.30-kor kezdődő Románia elleni mérkőzésen a bolzanói divízió I/A jégkorong-világbajnokságon.

2024. április 24., szerda

Sok székely szurkoló „eladta” a belépőjét az FCSB-drukkereknek a szerda esti derbi előtt, Diószegi dühös és szankcióval fenyeget

Dühös hangvételű posztban számolt be Diószegi László, a román élvonalban szereplő Sepsi OSK labdarúgócsapat tulajdonosa arról, hogy a klub több szurkolója is „átadta” szurkolói kártyáját az ellenfél szurkolóinak.

2024. április 23., kedd

Le kellett fújni Varga Csaba expedícióját

Varga Csaba nem mászhatja meg újabb nyolcezresét, miután a kínai hatóságok indén senkinek sem adtak engedélyt a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma megmászására.

Vitatott döntései ellenére is bíráskodhat az Eb-n Kovács István

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) kedden nyilvánosságra hozta a nyári, németországi kontinensviadalon mérkőzéseket vezető bírók névsorát, amelyben a nagykárolyi születésű Kovács István is megtalálható.

2024. április 20., szombat

Furcsa fordulat: Rapport Richárd azt mondja, elutasította a román állampolgárságot

Sajtóinformációk szerint román állampolgár lett Rapport Richárd sakknagymester, aki másfél évvel ezelőtt országot váltott, és azóta román „zászló alatt” versenyez.

2024. április 17., szerda

Nem fukarkodott a piros lappal az erdélyi magyar sípmester a BL-negyeddöntőben

Három piros lapot is kiosztott Kovács István játékvezető az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőjének kedd este játszott visszavágóján.