Pénzbírságot és stadionbezárást is kapott a Kolozsvári U a magyarellenes gyalázkodásért

•  Fotó: Facebook/Stiripesurse.ro

Fotó: Facebook/Stiripesurse.ro

Pénzbírsággal és kétmeccses stadionbezárással sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség a Kolozsvári Universitatea együttesét szurkolói magyarellenes megnyilvánulásai miatt.

Krónika

2022. augusztus 31., 18:192022. augusztus 31., 18:19

2022. augusztus 31., 18:332022. augusztus 31., 18:33

A sportági szövetség fegyelmi bizottsága szerdai ülésén hozta meg döntését. Ennek megfelelően

a Szuperligába idén feljutott kincses városi klubcsapatot 25 000 lejre büntették, ugyanakkor következő két hazai mérkőzését más stadionban kell lejátszania.

A „száműzetés” az FCU Craiova 1948 és a Chindia Târgoviște elleni mérkőzésekre vonatkozik. A Szamos-parti klub a döntés után közölte, az oltyán csapat elleni, péntekre tervezett összecsapást Medgyesen játsszák le.

A Kolozsvári Universitatea és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK augusztus 22-i mérkőzését a kolozsvári drukkerek magyarellenes skandálásai miatt félbe kellett szakítani.

A labdarúgó Szuperliga 6. fordulójában rendezett találkozót a 26. percben szakította félbe Sebastian Colțescu játékvezető, miután a kolozsvári klub ultrái magyarellenes skandálásba kezdtek.

A Kolozsvári U idegengyűlöletükről és magyarellenességükről elhíresült drukkerei ugyanakkor több, a magyarokat sértő és hergelő, román nyelvű felirattal ellátott molinót is kifeszítettek. Az egyiken a következő felirat szerepelt: „1920. június 4. – 1919. augusztus 4. A Székelyföld nem létezik”. A két dátum a trianoni békediktátum aláírásának, valamint a román hadsereg budapesti bevonulásának időpontjára utal.

A kincses városi ultrák ezen kívül olyan molinókat is kifeszítettek, amelyen Avram Iancu-idézet volt olvasható, míg egy másikon „horthystáknak” nevezték a székelyföldi labdarúgóklubokat.

„Ahogy csírájában kell elfojtani a Nagy-Magyarországról és a Székelyföldről szóló álmokat/Ugyanúgy a horthysta csapatokat, a Sepsit, a Csíkszeredát és az Udvarhelyt is el kell távolítani a futballtérképről” – volt olvasható a másik magyargyalázó felirat.

A Kolozsvári U ultrái emellett a magyarokat és Magyarországot gyalázó, szidalmazó rigmusokat is skandáltak, és petárdát is robbantottak.

Sebastian Colțescu játékvezető emiatt lehívta a csapatokat a pályáról, és nagyjából tíz percre megállította a játékot, amely ezután folytatódott. A szabályzat szerint ha a bírói figyelmeztetés után is folytatódnak a hasonló skandálások, végleg lefújhatják a mérkőzést; erre végül nem került sor.

A találkozót egyébként a soviniszta közjáték közepette a Sepsi OSK-nak sikerült megnyernie, a háromszékiek az 52. percben Rondón találatával megszerezték a vezetést, és már nem engedték ki a kezük közül a győzelmet.

korábban írtuk

Az U szurkolóinak magyarellenes megnyilvánulásai közepette győzött a Sepsi OSK Kolozsváron
Az U szurkolóinak magyarellenes megnyilvánulásai közepette győzött a Sepsi OSK Kolozsváron

A hazai drukkerek magyarellenes skandálásai miatt félbeszakadt a Kolozsvári Universitatea és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hétfő délutáni mérkőzése.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. április 20., vasárnap

Nem tudta átmenteni kiváló formáját, ezüstérmes a világkupán a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.

Nem tudta átmenteni kiváló formáját, ezüstérmes a világkupán a magyar női vízilabda-válogatott
2025. április 19., szombat

Így ünnepelt a 80 éves Öreg Hölgy (fotó + videó)

Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.

Így ünnepelt a 80 éves Öreg Hölgy (fotó + videó)
2025. április 18., péntek

Ismerte Feri bárót, és ott volt az Aradi UTA alapításánál

Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.

Ismerte Feri bárót, és ott volt az Aradi UTA alapításánál
2025. április 17., csütörtök

Szuperkupa-győzelem és román bajnoki cím után Erste Liga-győztes lett a Gyergyói HK

A Gyergyói HK nyerte a jégkorong Erste Ligát, miután a döntő hatodik mérkőzésén idegenben 3–1-re legyőzte az Csíkszeredai Sportklubot, ezzel összesítésben 4–2-vel zárta le a párharcot.

Szuperkupa-győzelem és román bajnoki cím után Erste Liga-győztes lett a Gyergyói HK
2025. április 17., csütörtök

Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója

Két nagyszabású, több mint 1,168 milliárd lej értékű beruházással gyorsítja fel a román kormány a sportinfrastruktúra korszerűsítését.

Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója
Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója
2025. április 17., csütörtök

Új stadionban rakhat fészket a hunyadiak hollója

2025. április 17., csütörtök

Labdarúgó Bajnokok Ligája: kialakult az elődöntő mezőnye

Kialakult az elődöntő mezőnye, miután szerdán az Internazionale és az Arsenal jutott négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcából.

Labdarúgó Bajnokok Ligája: kialakult az elődöntő mezőnye
2025. április 17., csütörtök

UTA-jubileum: alapításának 80. évfordulójára készül a magyar és román labdarúgás meghatározó csapata

Április 18-án, pénteken ünnepli megalapításának 80. évfordulóját Arad első számú labdarúgócsapata. Az UTA a Sepsi OSK-val játszik bajnoki mérkőzést az évfordulón, de azt megelőzően egész héten különböző programokra várják a szurkolókat.

UTA-jubileum: alapításának 80. évfordulójára készül a magyar és román labdarúgás meghatározó csapata
2025. április 16., szerda

Közelebb került a Gyergyói HK, hogy megnyerje a jégkorong Erste Liga idei kiírását

A Gyergyói HK házigazdaként 3-2-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének keddi, ötödik mérkőzésén.

Közelebb került a Gyergyói HK, hogy megnyerje a jégkorong Erste Liga idei kiírását
2025. április 13., vasárnap

Férfi vízilabda vk: Magyarország fiatal válogatottja megszerezte a bronzérmet

Magyarország férfi vízilabda-válogatottja 18-15-re legyőzte a világbajnok horvát csapatot a világkupa podgoricai szuperdöntőjének vasárnap esti kisdöntőjében, és megszerezte a torna bronzérmét.

Férfi vízilabda vk: Magyarország fiatal válogatottja megszerezte a bronzérmet
2025. április 12., szombat

Magyar arany- és bronzérem a birkózó Európa-bajnokságon

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos súlycsoportjában világbajnoki címvédő Losonczi Dávid szombaton hatalmas csatában legyőzte az olimpiai címvédő bolgár ellenfelét, ezzel aranyérmet nyert a somorjai birkózó Európa-bajnokságon. Vitek Dárius bronzérmet nyert.

Magyar arany- és bronzérem a birkózó Európa-bajnokságon