Mi várható ma a világbajnokságon?

Megjósolhatatlan a végkimenetel ma az E csoportban, ahol még mind a négy csapatnak van esélye a továbbjutásra. A kvartettet jelenleg vezető négypontos olaszok a csehek ellen lépnek pályára, és győzelmük esetén csoportelsők, döntetlen esetén pedig továbbjutók.

Gazda Árpád

2006. június 22., 00:002006. június 22., 00:00

Ám még vereségük esetén sem esnek ki biztosan, feltéve, ha a másik ágon Ghána nem nyer az Egyesült Államok ellen; gólarányuk ugyanis öt találattal jobb, mint az amerikaiaké. Szélsőséges esetben itt is előfordulhat sorsolás: a csehek 3-1-es és az amerikaiak 3-0-s sikere után Fortuna döntene az Egyesült Államok és Olaszország között. A Kollert, Lokvencet és Ujfalusit nélkülöző, de a felépült Barost már a soraikban tudó, hárompontos csehek számára a győzelem azt jelentené, hogy nem függnek a másik mérkőzés eredményétől. Vereség esetén biztos a búcsú, míg ha döntetlent játszanának az olaszokkal, akkor a másik ágon számukra egy egál vagy egy négygólosnál kisebb amerikai siker jelentené a nyolcaddöntőt. De nincs veszve a remény a ghánaiak számára sem, akik sikerükkel biztos továbbjutnak, míg döntetlen esetén olasz győzelem segítene rajtuk. Az 1-4-es gólaránnyal rendelkező, egypontos amerikaiak számára kötelező a győzelem, de ez is csak olasz siker esetén jelenti azt, hogy biztosan bejutnak a legjobb 16 közé. Ellenkező esetben négy- vagy ötgólos győzelmet kellene aratniuk. Ez pedig már csak azért is nehéz lesz, mert Bruce Arena szövetségi kapitány két alapemberére, az olaszok ellen kiállított Pope-ra és Mastroenira sem számíthat.
Az F csoportban Ausztrália és Horvátország játszik a brazilok mögötti másik továbbjutó helyért, abból a premisszából kiindulva, hogy a címvédő dél-amerikaiak nem szenvednek vereséget Japántól. Ebben az esetben Ausztráliának már a döntetlen is elég, míg az egypontos horvátoknak nyerniük kell. Ám, ha a másik ágon óriási meglepetésre az ugyancsak egypontos japánok győznek, pontazonosság jöhet létre a horvátokkal, akkor pedig a gólkülönbség dönt. Hasonló helyzet állna elő, ha a japánok nyernének, a másik mérkőzés pedig döntetlennel zárulna. Ebben az esetben a távol-keletiek és az ausztrálok között határozna a gólkülönbség, igaz, ebből az összevetésből valószínűleg utóbbiak jönnének ki jobban.
3. forduló, E csoport: Csehország– Olaszország (RTV 1, RTL Klub, 17.00), Ghána–Egyesült Államok (RTV 2, Sport Klub, 22.00). F csoport: Japán–Brazília (RTV 2, RTL Klub, 22.00), Horvátország-Ausztrália (RTV 1, Sport Klub, 22.00).
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi