2013. február 18., 07:022013. február 18., 07:02
A Fradi rossz előjelekkel várta a télen megerősödött Krim elleni dabasi mérkőzést, ugyanis egy héttel ezelőtt – a Zvenyigorod ellen megnyert mérkőzésen – elvesztette egyik legjobbját, a spanyol Nerea Penát, miközben egy másik kulcsember, Zácsik Szandra sem bevethető még egy jó ideig. A Krim negyedóra elteltével három góllal vezetett (6-9), de az FTC kiegyenlített, majd 11-15-ről zárkózott fel egy gólra szünetig (14-15). Fordulás után a hazaiak kezdtek jobban: átvették a vezetést (17-16), később pedig – az egyre inkább belelendülő, összesen 10 gólig jutó Tomori vezérletével – sikerült meglépni: az utolsó 10 percet 27-23-ról kezdte a KEK címvédője, és az előnyt jól őrizte a Fradi a lefújásig. A következő körben, március 3-án ugyanez a két csapat találkozik, csak éppen a szlovén fővárosban, és ott már a csoportelsőség is eldőlhet.
A kvartett másik hétvégi mecscsén az Oltchim megszerezte első győzelmét, így a BL-diadalra pályázó, ám az anyagi gondok miatt gyengélkedő román bajnoknak életben maradtak elődöntős reményei. A vâlceaiak jól kezdtek a vendég Zvezda Zvenyigorod ellen, ám a szintén pont nélkül álló orosz gárda a 24. percben átvette a vezetést (13-14), szünetben pedig egyenlő volt az állás (16-16). A sok hibával játszó Oltchim a második félidő derekán megrázta magát, és három góllal meglépett (21-18), tíz perccel a vége előtt pedig már öttel vezetett (24-19). A hajrában a Zvezda közel került az egyenlítéshez, ám erre már nem maradt ereje, és végül 29-25-re alulmaradt.
A másik középdöntős kvartettben a Győr folytatta menetelését, a magyar bajnok a legnagyobb riválisnak tartott Larvik otthonában is – a második félidőben bemutatott, rendkívül hatékony védekezésének köszönhetően – végül magabiztosan, 24-18-ra nyert, így továbbra is hibátlan mérleggel rendelkezik. Igaz, a találkozó elején mintha az öltözőben ragadt volna a Győr, ezt ki is használta a norvég sztárcsapat, és egy 3-0-s rohammal kezdte az összecsapást. Az első győri gólra csaknem hét percet kellett várni. A hazaiaknál támadásban Sulland, a kapuban pedig a 37 éves Leganger nyújtott kiemelkedő teljesítményt, így Ambros Martin 6-2-es hazai vezetésnél időt kért.
A spanyol mester szavainak eredményeként sokkal összeszedettebben kezdett játszani a Győr. Sok kiállítás és kemény védekezés jellemezte a játékot, a magyar csapat pedig a szünetig kétgólosra dolgozta le hátrányát (10-8). A fordulást követően mindkét gárda kissé kapkodva kezdett, de a Győr hamarabb rendezte sorait. Ennek, valamint Lunde fantasztikus védéseinek is köszönhetően előbb egyetlen gólra jött fel, majd nem sokkal később Amorim révén egyenlített (13-13). Rédei-Soós átlövésből szerzett vezető gólját követően már időt is kellett kérnie a norvégok vezetőedzőjének. Ezután – kiváló kapusteljesítmények mellett – fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Szepesi egymást követő három találatával először vezetett három góllal a magyar csapat (17-20). Természetesen jött is a norvég időkérés, ám ezt követően Löke harcolt ki egy emberelőnyt, a két percet pedig 2-0-ra nyerte a Győr, majd Szepesi gyorsindításból ejtett, s ezzel el is döntötte a találkozót a magyar bajnok javára, amely harmadik középdöntős meccsén is 20 gól alatt tartották ellenfelüket.
A férfiaknál a Pick Szeged remek első félidei játékának köszönhetően hazai pályán 26-21-re győzött a fehérorosz Dinamo Minszk ellen, ezzel – egy fordulóval a vége előtt – életben tartotta nyolcaddöntős reményeit. A szegediek az utolsó szalmaszálba kellett belekapaszkodjanak a legjobb 16 közé jutás szempontjából, ennek megfelelően nagyon jól kezdett a szombati mérkőzésen. A fehéroroszok az első góljukat csak a 10. percben szerezték, de azután is gond volt a támadójátékukkal, illetve Mikler védett szenzációsan, így aztán a vendégek edzője 6-2-nél időt kért. A Szeged továbbra is extázisban játszott, kettős emberhátrányban nem kapott gólt, a 20. percben pedig már 9-3-ra vezetett. Az első találat, amelyet a minszkiektől nem Szevaljevics lőtt, a 27. percben esett. Mindent elárul a Tisza-partiak remekléséről, hogy az első félidőben csupán öt gólt kaptak (12-5). Ehhez Mikler 64 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá. A szünetet követően rendezettebbé vált a Minszk játéka, majd kisebb hullámvölgybe kerültek a szegediek. Az emberelőnyökből jobban jött ki a Minszk, és az 55. percben felzárkózott 23-21-re, de a Szeged már nem engedte ki kezéből a győzelmet.
A Szegeddel bő egy hét alatt nagyot fordult a világ: az előző fordulóban gyenge játékkal kikapott a rivális Schaffhausen otthonában, most pedig – ha a svájciak az utolsó fordulóban nem nyernek majd Zágrábban – a csoportkör zárásaként még egy berlini vereség is elég lehet a továbbjutáshoz. A férfiak másik középdöntős csoportjában – amelynek rangadója, a Kiel–Veszprém találkozó lapzárta után ért véget – a Konstancai HCM szombaton 24-19-re alulmaradt a szlovén Celje vendégeként, ezzel pedig eldőlt, hogy a román bajnok nem jut a nyolcaddöntőbe, ugyanis már biztosan nem végezhet a hatos első négy helyének egyikén.
Bajnokok Ligája, középdöntő, nők, 3. forduló, I. csoport: Larvik–Győri Audi ETO KC 18-24. A Buducsnoszt Podgorica–Randers mérkőzés lapzárta után ért véget. A csoport állása: 1. Győr 6 pont/3 mérkőzés, 2. Larvik 4/3, 3. Podgorica 0/2 (35-47), 4. Randers 0/2 (37-50). II. csoport: Ferencváros–Krim Ljubljana 30-26, Râmnicu Vâlcea-i Oltchim–Zvezda Zvenyigorod 29-25. A csoport állása: 1. Ferencváros 6, 2. Krim 4, 3. Oltchim 2, 4. Zvenyigorod 0.
Férfiak, 9. forduló, D csoport: Pick Szeged–Dinamo Minszk 26-21, Barcelona–Zágrábi Croatia 35-25, Schaffhausen–Füchse Berlin 35-40. A csoport állása: 1. Barcelona 16, 2. Berlin 14, 3. Minszk 11, 4. Szeged 6, 5. Schaffhausen 4, 6. Zágráb 3. B csoport: Celje–Konstancai HCM 24-19. A THW Kiel–MKB Veszprém és az Atlético Madrid–Sävehof találkozó lapzárta után ért véget.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.