Közös ligát alapítottak

„Lesz közös magyar–román hokiliga” – adta hírül a Krónikának Tánczos Barna, a Román Jégkorongszövetség frissen kinevezett elnöke. A sportvezető – aki a közlekedésügyi minisztérium államtitkára is – tegnap Budapesten tárgyalt a magyar szövetség, illetve az érintett klubok képviselőivel.

Páva Adorján

Páva Adorján

2008. július 15., 00:002008. július 15., 00:00

A lapzártánk utánig elnyúló megbeszélések legfontosabb eredménye, hogy a felek beleegyezésüket adták a közös hokiliga létrehozásába.

A bajnokságban részt vevõ csapatok névsora hat magyar és négy romániai együttesbõl áll. Magyarországról az Alba Volán második számú csapata, a Ferencváros, az Újpest, a Dunaújváros, a Miskolc és a Budapest Stars vállalta a megmérettetést, míg Romániából a Csíkszeredai Sportklub, a Csíkszeredai HC és a Gyergyószentmiklósi Progym. A közös liga ötletének egyik korábbi támogatója, a Bukaresti Steaua viszont nem képviseltette magát a budapesti tárgyaláson – a fõvárosiak Tánczos szerint még nem döntötték el, elindulnak-e vagy sem. Ha a Steaua nem ad konkrét választ, illetve nemet mond, akkor helyét a Brassói Fenestela veszi át, amelyet maga Tánczos Barna képviselt Budapesten – a hokielnök még a Cenk alatti csapat alelnöke, kinevezése után harminc napja maradt, hogy lemondjon utóbbi tisztségérõl.

A liga versenyprogramját, lebonyolításának részleteit a napokban tisztázzák. Az elõzetes tervek szerint a bajnokság szeptember 12-én kezdõdne, és négy körbõl állna, azaz négyszer játszana mindenki mindenkivel. Az azonos országból érkezõ csapatok egymás elleni mérkõzései hazájuk alapszakaszbeli küzdelmeiként lennének elismerve, így a közös liga találkozóinak lezárása után a csapatok hazatérve a rájátszással folytatnák egymás között – a közös ligában elért eredmények alapján. Ez azt jelenti, hogy például az erdélyi csapatok nem szerezhetnek többé érmeket a magyarországi OB I-ben.

Tánczos Barna a liga fõ szponzoráról addig nem kívánt nyilatkozni, amíg a szerzõdések nincsenek aláírva. Mint ismeretes, korábban a MOL neve merült fel a bajnokság fõ támogatójaként.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal