Kolozsvári siker Szentgyörgyön a női kosárdöntő első meccsén

Fotó: Gyurkó-Henning Balázs/Crow Security

A Kolozsvári Universitatea nyerte a női kosárlabda-Nemzeti Liga döntőjének első mérkőzését, miután csütörtök este, a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati sportcsarnokban 66:64 (12:12, 15:18, 19:12, 20:22) arányban legyőzte a címvédő Sepsi SIC együttesét.

Krónika

2017. április 21., 17:262017. április 21., 17:26

A fordulatos, kiegyensúlyozott mérkőzés első félidejének végén a hazaiak 30:27-re vezettek. Az Agerpres beszámolója szerint az U fordított, és az utolsó 10 perc előtt 46:42-re vezetett. 13 másodperccel a vége előtt ismét a hazaiak voltak jobbak két ponttal (63:61), de Taneisha Harrisonnak egy hihetetlen hárompontos találatával 63:64-re alakult az eredmény, és még mindig volt 8 másodperc.

A Sepsi SIC nem tudott élni az utolsó támadás esélyével, Marshall egy nagyon szerencsétlen passzal próbálkozott Shegog irányába, amire lecsapott Mandache, akit csak szabálytalanul lehetett megállítani – mindkét büntetőjét érvényesítette (63:66). Elviekben még volt esély a fordításra, hiszen négy másodperc maradt, ám a kolozsvári lányok azonnal szabálytalankodtak, így elkerülték azt, hogy a SIC hárompontossal próbálkozzék; a háromszékiek a megadott két büntetőből egyiket érvényesítették, így alakult ki a végeredmény.

A győztes csapat legeredményesebb játékosa a dupla-duplát produkáló Brittany Janelle Denson volt (16 pont, 14 lepattanó), miközben Taneisha Harrison 17, Andra Mandache15 pontig jutott. A Sepsi SIC-ből Tyaunna Dominique Marshall 19 pontot szerzett, Chandra Harris pedig szintén dupla-duplát ért el 14 ponttal és 10 lepattanóval.

A második meccsre pénteken este 7 órától kerül sor a Szabó Kati sportcsarnokban. A mérkőzést élőben közvetíti a Kolozsvári és a Marosvásárhelyi Rádió, valamint a Sepsi Rádió. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 04., csütörtök

Szép összeget „kerestek” a négy meccset játszó román válogatott tagjai a németországi Eb-n

Az AS spanyol sportlap adatai szerint a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) 12,25 millió eurót kap az UEFA-tól a román válogatott szerepléséért a németországi Euróba-bajnokságon.

Hatodik paralimpiájára készül Novák Eduárd: „mindent bele fogok adni, hogy tisztességes eredményt érjek el” (Videó)

Már a hatodik paralimpiai játékokon indulhat Novák Eduárd csíkszeredai kerékpáros, korábbi sportminiszter – a hírt a 47 éves sportoló szerda este osztotta meg követőivel Facebook-oldalán egy videós posztban.

2024. július 03., szerda

Egy labdarúgó a legértékesebb magyar sportoló a Forbes szerint

A Forbes magazin három év szünet után, a párizsi olimpia előtt elkészítette felmérését Magyarország legértékesebb sportolóiról, akik között Szoboszlai Dominik áll az első helyen.

Nehéz megpróbáltatások árán is aranyérmekkel tért haza a szenior úszó-Eb-ről a kolozsvári Maier-Orosz Judit

Hosszú sikersorozatát folytatva ismét aranyérmekkel tért haza rangos megmérettetésről a szenior úszó világ- és Európa-bajnok Maier-Orosz Judit. A kolozsvári bajnok a verseny alatti megpróbáltatásokról és nyári terveiről is beszélt a Krónikának.

Vége a találgatásnak: eldőlt, hogy marad-e Marco Rossi a magyar válogatott élén

Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Tizenhat év után negyeddöntős Törökország a futball Európa-bajnokságon

A török labdarúgó-válogatott kisebb meglepetésre, a duplázó Merih Demiral vezérletével 2-1-re legyőzte Ausztria csapatát a németországi Európa-bajnokság kedd esti nyolcaddöntőjében.

2024. július 02., kedd

Románia is búcsúzik a foci Eb-től: Hollandia könnyedén ejtette ki a citromsárga mezeseket

Hollandia 3-0-ra nyerte a foci Eb nyolcaddöntőjét Románia ellen.

Marosvásárhelyről az olimpiára: álmairól mesél a világklasszis Szőcs Bernadett

Szőcs Bernadett marosvásárhelyi asztaliteniszező kerül reflektorfénybe az Országos Sportügynökség csütörtöki podcast műsorában.

Csak a hosszabbítás utáni tizenegyespárbajban tudták legyőzni a szlovénokat Ronaldóék

A portugál labdarúgó-válogatott a gól nélküli döntetlennel zárult rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel 3-0-ra legyőzte Szlovéniát a németországi Európa-bajnokság hétfő esti nyolcaddöntőjében.

2024. július 01., hétfő

Bölöni László Marosvásárhely díszpolgára lett

Bölöni László távozik a francia labdarúgó-bajnokságból búcsúzott Metz együttesétől.