Kikapott Ausztráliától a férfi vízilabda-válogatott, de így is negyeddöntős

Varga Zsolt szövetségi kapitány (középen) a párizsi olimpia férfi vízilabdatornáján, a B csoportban játszott Ausztrália - Magyarország mérkőzés szünetében

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-ra kikapott Ausztrália csapatától szombaton a párizsi olimpián, a csoportkör negyedik fordulójában. Mivel este a szerbek legyőzték a házigazda franciákat, eldőlt, hogy a magyar együttes is bejutott a negyeddöntőbe.

MTI

2024. augusztus 03., 17:492024. augusztus 03., 17:49

2024. augusztus 03., 22:582024. augusztus 03., 22:58

Varga Zsolt együttese még véletlenül sem vehette félvállról a találkozót, hiszen az ausztrálok – akiknél nem játszik az olimpián a világsztár Aaron Younger, a Ferencváros korábbi és a Pro Recco jelenlegi kiválósága – a második fordulóban rendkívül simán, 8-3-ra legyőzték a címvédő szerbeket, ráadásul egy esetleges vereséggel nehéz helyzetbe került volna a gárda a nyolc közé jutás szempontjából.

Mindkét oldalon kihagyott lehetőségekkel indult a találkozó, majd az első ausztrál fórnál Vogel volt a végállomás, a túloldalon viszont Manhercz értékesítette az emberelőnyt.

A tengerentúliak egy lefordulás után kiállítás nélkül is emberelőnyben támadhattak, a kapitány Edwards pedig óriási kapufás góllal egyenlített. Fekete Gergő akcióból talált be, a rivális ismét egyenlített, ötméteresből.
A második negyed elején a játékvezetők kis úszóedzést vezényeltek a játékosoknak kontra ítéletekkel, majd emberelőnyből megszerezték a vezetést az ausztrálok. Az ellentámadásból Jansik egyenlíthetett volna, de a számára egy picit talán magas átadást közelről a felső lécre húzta.

A rivális növelte előnyét, Maksimovic csodálatos csavarral vette be Vogel kapuját, a magyar szövetségi kapitány pedig időt kért. Varga néhány másodperccel később óriási góllal szépített, majd Vigvári fél percen belül eltüntethette volna a különbséget, lövése azonban a rövid kapufáról a kapus ölébe pattant. Bő egy perccel a negyed vége előtt végül meglett az egyenlítés, Manhercz a ,,kapussal együtt" lőtte be a labdát a hálóba. A nagyszünetig még a fordítás is összejött, Zalánki a támadóidő vége előtt egyetlen másodperccel óriási erővel lőtt a léc alá (5-4). A kapitány időkérése utáni időszakot 3-0-val hozta le a csapat.

Ez a sorozat gyorsan megszakadt, a fordulást követően mindössze 20 másodperc pörgött le a játékrészből, amikor az ausztrálok egy passz után értékesítettek egy fór, de Manhercz akcióból még szintén az első percben válaszolt és Nagy Ádám is feliratkozott az eredményjelzőre, ezzel először vezetett kettővel a magyar csapat.

Az ausztrálok létszámfölényben szépítettek, Zalánkinak három lehetősége is lett volna a gólszerzésre, de egyszer sem járt sikerrel. Sorozatban négy magyar fór maradt ki a folytatásban, de Vogel tett róla, hogy megmaradjon a minimális előny a záró nyolc percre.

A negyediket negyedet Manhercz negyedik találata vezette fel, a harmadik olimpiáján szereplő klasszis ezúttal ötösből talált be, de rögtön érkezett a válasz Powertől emberelőnyben. Kettős fórban sem sikerült betalálni – Manhercz ezúttal a blokkba lőtt – a rivális pedig kevesebb, mint négy perccel a vége előtt egyenlített. Újabb magyar előny veszett kárba, a túloldalon az ausztrálok is megkapták az előnyt, kapitányuk pedig időt kért, de nem sikerült a figura.

Mindössze 46 másodperc volt hátra a meccsből, amikor Power centerből akciógólt szerzett, Varga Zsolt pedig újra időt kért. Hárai 25 másodperccel a dudaszó előtt előnyt harcolt ki, Vigvári lövése azonban a blokkban elhalt, így magyar vereség lett a vége.

A csoport esti összecsapásán a szerb férfi vízilabda-válogatott 15-8-ra legyőzte a házigazda francia csapatot, ezzel eldőlt, hogy az ausztráloktól elszenvedett veresége ellenére a magyar válogatott is negyeddöntőbe jutott. Az eddig bukdácsoló, címvédő szerbek ezúttal magabiztos teljesítménnyel diadalmaskodtak, s ezzel nemcsak ők, hanem a magyarok is biztosították továbbjutásukat.

A magyar és a szerb válogatott hétfőn délben épp egymás ellen ugrik medencébe, s a győztes a harmadik, a vesztes a negyedik helyen zár a csoportban.

Eredmény:
férfi vízilabda, B csoport, 4. forduló:
Ausztrália-Magyarország 9-8 (2-2, 2-3, 2-2, 3-1)
----------------------------------------------------
gólszerzők: Edwards, Maksimovic, Power 2-2, Pavillard, Poot, Berehulak 1-1, illetve Manhercz 4, Fekete, Varga Dé., Zalánki, Nagy Á. 1-1
Magyarország:
-------------
Vogel Soma - Manhercz Krisztián, Molnár Erik, Jansik Szilárd, Vámos Márton, Varga Dénes, Zalánki Gergő - cserék: Angyal Dániel, Nagy Ádám, Vigvári Vince, Fekete Gergő, Hárai Balázs

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. augusztus 03., szombat

Revansot vettek a japánok: meglepetésre kikapott a női kardcsapat a negyeddöntőben

Vereséget szenvedett a magyar női kardválogatott a negyeddöntőben, így a folytatásban a legjobb esetben az ötödik helyen végezhet a párizsi olimpián.

Aranyérmet nyert a román női nyolcas evezős csapat

Aranyérmet nyert a román női nyolcas a párizsi olimpia evezős küzdelmeinek szombati versenynapján. Több mint egy hajóhosszal megelőzve, 5:54.39 perces idővel ért célba a címvédő Kanada csapata előtt.

Vereséggel zárta a csoportkört a negyeddöntős női kézilabda-válogatott

A már biztos negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott 30-26-ra kikapott a holland csapattól a párizsi olimpia csoportküzdelmeinek szombati zárófordulójában.

Újabb magyar érem: Major Veronika harmadik lett sportpisztolyban

Major Veronika bronzérmet nyert a női sportpisztolyosok szombati fináléjában a párizsi olimpián Chateauroux-ban.

2024. augusztus 02., péntek

Huszáros hajrával aranyérmes a magyar férfi párbajtőr-válogatott a párizsi olimpián

A címvédő japánok legyőzésével aranyérmet nyert a magyar férfi párbajtőr-válogatott a párizsi olimpián.

Ha fiú, ha lány, Hámori Luca le akarja győzni a nők között biológiailag férfiként öklöző algériai riválisát

Az ökölvívó Hámori Luca pénteken úgy fogalmazott: nem tudják elijeszteni, mindent meg fog tenni a győzelemért a férfias külsejű algériai Iman Helif elleni negyeddöntőjében a párizsi olimpia szombati versenynapján.

Miután a NOB megvédte a biológiai férfiként női versenyben szereplő ökölvívót, a MOB egyeztetést kezdeményezett

Gyulay Zsolt, a MOB elnöke haladéktalan egyeztetést kezdeményezett a NOB sportigazgatójával, hogy tisztázzák a párizsi olimpia női ökölvívótornáján Hámori Lucával negyeddöntőző, férfias külsejű algériai Iman Helif miatt kialakult helyzetet.

FRISSÍTVE – Két olimpiai ezüstöt lapátoltak össze a román evezősök

Ezüstérmet nyert a Ioana Vrînceanu, Roxana Anghel női kormányos nélküli kettes pénteken a párizsi olimpián.

Aggódik a romák elleni gyűlöletbeszéd miatt a román külügy, miután a horvát drukkerek cigányoztak a Vajdahunyad elleni meccsen

Aggodalmának adott hangot a román külügy a romák elleni gyűlöletbeszéd miatt. Bár a fő apropó a roma holokauszt emléknapja, ez reakcióként értékelhető a horvát szurkolók előző esti, cigányellenes skandálására is a Rijeka-Vajdahunyadi Corvinul meccsen.

Újabb kudarc: a dánoktól is kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpián

A norvégok utáni szerdai vereség után a másik skandináv csapattól, a dánoktól is kikapott pénteken a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpia csoportkörének negyedik fordulójában. Imre Bencéék 28-25 arányú vereséget szenvedtek.