Fotó: Fifa.com
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elnöke, Răzvan Burleanu szerint a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) át szeretné venni a játékvezetés feletti ellenőrzést, hogy azt egyes klubok javára fordítsa, ezért amíg nem ismerik el a bírói testület hatáskörét, nem biztosítják a játékvezetők képzésének finanszírozását a VAR bevezetéséhez. Az LPF bizonyítékokat követel és a szövetség kiadásait firtatta.
2021. március 01., 17:362021. március 01., 17:36
Folytatódik a videóbíró-rendszer körüli csörte a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) és a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) között. Előbbi szervezet elnöke,
„Az FRF évente mindössze 100 ezer eurót kap az Európai Labdarúgó-szövetségtől a hazai játékvezetésre, miközben a bírók képzése éves szinten meghaladja a 350 ezer eurót, tavaly óta pedig a teszteléseket is fizetni kell. A pénz nem hull az égből, az UEFA nem kínál olyan támogatást, amit mi elutasítanánk” – nyilatkozta a futballszövetség első embere, reagálva a LPF főtitkárának, Iustin Ștefannak azon vádjaira, mely szerint
Elmondása alapján az FRF indokolatlanul magas összeget állapított meg, szemben azzal, amit tavaly előjeleztek és a szövetség gátolja a technológia régóta ígért bevezetését a hazai élvonalbeli bajnokságba. Ezzel kapcsolatban Burleanu megjegyezte: vállalták a játékvezetők felkészítését, amelyre tavaly már több tízezer eurót költöttek, ugyanakkor elmondása szerint a LPF semmivel sem járul hozzá a VAR-befezetéséhez, hiszen a Liga 1 közvetítési jogait birtokló cég magára vállalta a technológia biztosítását.
„A tárgyalások félbeszakadtak, mert bár a bírók képzésének mintegy félmillió eurós kiadása fedezve van, a lepcses szájúak a LPF-től úgy akárják kisajátítani a projektet, illetve a VAR bevezetését, hogy arra egy lejt sem költenek. Másképp fogalmazva, az LPF az FRF pénzén akarja irányítani a romániai játékvezetést. Azt is gyanítom, hogy szeretnék ellenőrzésük alá vonni, hogy egyes klubok javára használják” – mondta sajtótájékoztatóján Burleanu.
Burleanu hozzátette: hajlandó átadni a VAR bevezetésének irányítását az LPF-nek, de akkor leállítja a játékvezetők annak használatára irányuló képzésének finanszírozását. „Ha nem fogadják el és nem ismerik el az országos játékvezetői testület hatáskörét a VAR fellett, akkor az FRF semmit sem fog a bevezetésére költeni. Tárgyaltam a klubok képviselőivel és a bírói testülettel, és kijelenhetem, hogy a szövetség kész kifizetni a technológia bevezetésének költségeit a Román Kupa számára.
– nyilatkozta Burleanu, hozzátéve, hogy ezáltal azt szeretnék elérni, hogy vagy csökkentsék a fizetéseket, vagy beszéd helyet dolgozzanak többet azon, hogy növeljék saját bevételeiket. Úgy fogalmazott, hogy ha az LPF-nek szüksége van az FRF támogatására a projekthez, akkor arról korrekt elvek mentén kell tárgyalniuk. Meglátása szerint gyanúra ad okot a LPF pénzügyi tevékenységének átláthatatlansága, de az is, hogy nem nyilvános a liga alapszabályzata.
„Az LPF vezetői érdek-összeférhetetlenségben vannak, mert szerződésben állnak Liga 1-es klubokkal is. Problémát jelent a doppingellenes harc is, a LPF-nek pénzügyileg fel kellene vállalnia ezt is. Tehát, ha az LPF azt akarja, hogy az FRF támogassa, akkor eleget tesz a kéréseinknek, máskülönben a VAR bevezetése kizárólag a Román Kupában lesz bevezetve” – szögezte le Burleanu.
Továbbra sincs megállapodás a hazai labdarúgóliga és a futballszövetség között a videóbíró-rendszer (VAR) régóta tervezett bevezetéséről. A liga szerint az FRF az ötszörösére növelte a játékvezetők képzésének költségét.
Justin Ștefan nem hagyta szó nélkül Burleanu vádjait, és Facebook-oldalán kérte az FRF-elnököt, hogy azokat bizonyítékokkal támassza alá. „És ha már átláthatóságról beszél, akkor várjuk, hogy
– írta Ștefan, aki néhány kérdést is intézett az FRF első emberéhez, azzal kapcsolatban, hogy mennyit költ évente az FRF fizetésekre, mekkora összegre rúgnak Burleanu kiszállási költségei 2014-től mostanáig, vagy hogy mennyit költöttek a kudarcba fulladt kiválósági központokra. „Burleanu vádjai nevetségesek. Mintha hét év elnöki tevékenységgel a háta mögött nem tudná, hogy az FRF égisze alatt működő bírótestület delegálja a bírókat és a megfigyelőket a mérkőzéseket, a bizottságok tagjait pedig az FRF ügyvezetőtanácsa nevezi ki. Kérdem én, nem éppen ők az elsők, akik ellenőrzés alá vonhatják?” – mondta az LPF illetékese.
Közölte azt is, hogy az idei szezonban a Liga 1-es klubok több mint 1,2 millió lejt költenek összesen a játékvezetésre, tavaly csak 268 mérkőzést játszottak le, ezért 1,02 millió euróba került a bíráskodás.
Épp ő kellene legyen az első, aki annak javítását kellene szorgalmazza a VAR bevezetésével, hiszen a játékvezetők az ő hatáskörébe tartoznak” – tette hozzá, utalva arra, hogy az elmúlt évek során rengeteg bírálat érte a játékvezetők munkáját, ezért is sürgetik a klubok a videóbíró-rendszer bevezetését.
Az LPF főtitkára emlékeztetett rá, hogy a megállapodásuk értelmében az LPF-nek kell biztosítania a technológiát – aminek már eleget is tett, hiszen van két VAR-autó, amit használhatnának –, az FRF-nek pedig a játékvezetők szakképesítését. Ez utóbbit a szabályzatok és a törvény értelmében az LPF nem vállalhatja magára.
Haladékot kapnak a futballklubok
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vezetőtanácsa a koronavírus-járvány okozta pénzügyi válság miatt változtatott licencszabályzatán, és haladékot ad a kluboknak arra, hogy adósságaikat törlesszék a hazai élvonalbeli és a másodosztályos bajnokságban való szerepléshez. A döntés érelmében azok a klubok, amelyek bizonyítani tudják, hogy 2020-ban legalább tizenöt százalékkal kevesebb volt a bevételük, mint egy évvel korábban, június 30-ig kapnak haladékot tavalyi tartozásaik kifizetésére. Ezt az enyhítést, csak idén alkalmazzák majd.
Kerkez Milos a 30. helyet foglalja el a világ legértékesebb 21 éven aluli futballistáinak listáján.
Gruber Zsombort, a bajnoki címvédő Ferencváros támadóját, valamint Szabó Leventét, a német másodosztályú Braunschweig csatárát is meghívta Marco Rossi a novemberi Nemzetek Ligája-mérkőzésekre készülő 24 fős keretébe.
Sürgősségi eljárással szerződést bontott a Kolozsvári U labdarúgócsapata pozitív doppingtesztet produkáló játékosával. A román bajnokság éllovasa szerint minden felelősség Hildeberto Pereirát terheli.
Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője szerint fel kellene függeszteni a labdarúgó-mérkőzések megrendezését a spanyolországi áradások miatt.
Nem lehetnek magyar szurkolók a hollandok otthonában sorra kerülő labdarúgó Nemzetek Ligája-mérkőzésen.
Büntetőpárbajban sikerült megvernie a bukaresti Steauát, és nagyon fontos pontokat szerzett a Nagyváradi VSK férfi vízilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörében. A címvédő Ferencváros kiütéses győzelmet aratott horvát ellenfelével szemben.
A spanyol válogatottat Európa-bajnoki címig vezető Rodrigo Hernández Cascante, sportági nevén Rodri első alkalommal nyerte el a France Football magazin által odaítélt és az év legjobb játékosának járó Aranylabdát.
Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma–1-es Mexikói Nagydíjat.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi eljárást indított a magyar szövetség (MLSZ) ellen a szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt.
Magyarellenes rigmusok skandálása miatt soviniszta román futballhuligánok megbüntetését kéri Szabó József, a nagyváradi közgyűlés RMDSZ-es tagja a Nagyváradi Bihar FC és az FK Csíkszereda vasárnapi mérkőzésén történt incidensek nyomán.
szóljon hozzá!