2012. január 25., 09:402012. január 25., 09:40
A középdöntő belgrádi csoportjának otthont adó Beogradska Arena a város új negyedében – Újbelgrád – található, amely kimondottan nyugatias. A csarnokot 1991-ben kezdték el építeni, és 2004-ben adták át hivatalosan, összköltségvetése 70 millió euró volt. A hatalmas csarnokban 22 ezer néző fér el, a legtöbben egy Partizan Belgrád–Panathinaikosz férfi kosárlabda-Euroliga-mérkőzésen voltak. Szám szerint 22 567-en. Az aréna lenyűgöző, impozáns, hangulatos. Kétkedve néztük, hogy egy ekkora csarnokba hogyan lehet hangulatot csalni. Nem tudtuk elképzelni. Mégis, már az első, Macedónia–Lengyelország mérkőzésen meggyőződhettünk róla: igenis lehet.
A pár órával korábban még nyugodt, civilizált macedón szurkolók, akik a városban szétszórva nézelődtek, a lelátóra érkezve szó szerint fanatikusokká „vedlettek” át. A körülbelül 5000 drukker óriási hangulatot teremtett, ami egy televízió képernyőjén nem jött volna át annyira, mint a helyszínen. A macedónok a székekre állva, igazi balkáni módon ugrálták, üvöltötték végig a mérkőzést, még minket, semleges nézőket is megfogtak. Az összecsapás végén pedig a szervezőknek volt sok dolguk, amíg a törött székeket összeszedték.
A Németország–Dánia összecsapás ebből a szempontból már nem volt annyira élvezetes, a nyugati országok kézilabda-mérkőzésein megszokott színházi hangulat uralkodott. A találkozó vége felé viszont szállingózni kezdtek a szerb szurkolók, akik a Svédország elleni meccsre készültek. A kezdésre már megérkeztek a Partizan ultrái is, akik azért nem igazán nyűgöztek le. Többre számítottam tőlük. A sihederhad – amely kb. 18–20 éves fiatalokból állt – adta a szurkoláshoz a hangot, de a macedónoknak vizet sem vihettek. Valószínű, hogyha a Partizan igazi keménymagja, a Grobari is ott lett volna, akkor más véleményt alakítok ki. A szervezőknek viszont itt feljegyeztünk egy fekete pontot. A sajtónak megfelelő hely volt fenntartva, de oda rengeteg civilt is beengedtek, akik nagyon beleélték magukat a mérkőzésbe. Nem jó érzés, mikor nyugodtan nézed a mérkőzést, és a hátadnál székeket csapkodnak és rugdosnak.
Bálint Attila, Belgrád
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.