Két bottal, egy lábon

Továbbra is nehéz helyzetben a Szászmedgyesi Gaz Metan Hat héttel a Szászmedgyesi Gaz Metan súlyos buszszerencsétlensége után és egy héttel a másodosztály 3. fordulója előtt, amikor a Varró Sándor által irányított csapatnak már játszania kell a Nagybányai FC ellen, a Szeben megyei együttes szétforgácsolódva – ki újabb műtétek előtt, ki begipszelt végtagokkal, sebészeti fémrudakkal összecsavarozott csontokkal – „várja” a 2006/2007-es idénykezdetet a kétfordulós kényszerpihenő után.

Páva Adorján

Páva Adorján

2006. augusztus 17., 00:002006. augusztus 17., 00:00

Labdarúgás
Varró Sándor keserű iróniával foglalta össze a Krónikának jelenlegi egészségi állapotát: „két bottal, egy lábon”. A tréner elpanaszolta, az utóbbi hetekben járni sem tudott, s most arra vár, hogy távolítsák el lábából a csavarokat, járógipszet kapjon, hogy legalább az edzéseken részt vehessen. „Három hete a segédedző, Constantin Cenan foglalkozik az épen maradt, illetve az éppen hogy felépült játékosokkal. Állandóan egyeztetünk, összeállítottam az edzésprogramot, de mégiscsak nekem kellene ott lennem – mondta el a szakember. – Hotico, Petelean, Gego, Dan Lucian, Dudicean, Pop Cristi játékára csak hónapok múltán számíthatunk. Buzean már edz, Pop Alex is lassan felépül”. A fizikai sérülések mellett a baleset utáni lelki bántalmak is komoly gondot okoznak a szászmedgyesiek keretén belül. „Mindanynyiunkban traumaként hat még mindig, ha visszagondolunk a szerencsétlenségre. A klub pszichológust alkalmazott, de nehéz elfelejteni azt, ami történt. Álmomban visszatér a baleset pillanata, tisztán emlékszem mindenre” – árulta el a medgyesiek vezetőedzője.
Ilyen körülmények között az eredetileg komoly feljutási esélyekkel rendelkező Gaz Metan céljai szerényebbé váltak. „Úgy egyeztünk meg a klubvezetéssel, hogy az első tíz hely valamelyikét szeretnénk megszerezni, de gyakorlatilag a kiesés elkerülése a cél. Időközben több tapasztalt játékost is leigazoltunk – Ciprian Prodant, Marian Sandut, Iorgát, Bãlãut, Ionuþ Constantint, illetve junior korú futballistákat is –, ám az összeszokottság hiányában nem várhatunk többet magunktól” – vázolta fel lapunknak Varró a kilátásokat a már megkezdődött idényre nézve.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi