Márky Jenő versenyigazgató szerint az általa 1996 óta szervezett budapesti női tornát a Magyar Teniszszövetség (MTSZ) száműzte, ezért idén már Bukarestben bonyolítja le a salakpályás versenyt.
2014. február 11., 16:152014. február 11., 16:15
„Harminc éve küzdök és dolgozom a teniszsportért, nem gondoltam volna, hogy pont a szakszövetségem fogja száműzni a versenyt és kizárni a támogatási lehetőségből az ország egyik legrangosabb sporteseményének megrendezését. Már 2011-ben jeleztem a sportvezetésnek, mikor a válság következményeként a nagyobb szponzoraim nem tudtak tovább támogatni, hogy egy ilyen rangú és nemzetközi jelentőségű versenyt a korábbiakkal ellentétben nem tudok és nem is lehet központi támogatás nélkül megrendezni\" – szögezte le a versenyigazgató (képünkön) az MTI-hez kedden eljuttatott állásfoglalásában.
Hozzátette: a tavalyi versenyt az Országgyűlés sport- és turizmus bizottságának felterjesztésére, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) pályázati támogatásának köszönhetően, valamint a női versenyeket tömörítő WTA-nak az árvíz miatt nyújtott kamatmentes hitele segítségével tudta finanszírozni.
A főszervező kifejtette, hogy a magyar sporttörvény értelmében a világ- és Európa-bajnokságok kaphatnak közvetlen támogatást, míg a Hungarian Grand Prix az egyedi elbírálású, nagy rendezvények kategóriájába tartozik, melyhez elengedhetetlenül szükséges a szakszövetség (MTSZ) támogatása.
Márky Jenő a Magyar Olimpiai Bizottság, az Emmi, az MTSZ és a Római Teniszakadémia részvételével akarta megvalósítani a szakmai összefogást, ám mivel „az MTSZ sem szakmailag, sem erkölcsileg nem támogatta a versenyt”, így nem pályázhatott. Ezért az állami szervezeteknek (MOB, Emmi) nem volt lehetőségük a támogatásra.
„Mivel a 2014-es verseny megrendezéséhez és népszerűsítéséhez szükséges semmilyen anyagi keret nem állt a rendelkezésemre, nem maradt más választásom, mint lemondani a magyarországi helyszínt” – közölte Márky Jenő, aki ázsiai helyszínekről is tárgyalt, ám ázsiai költözés után a későbbiekben már nem lehetne visszahozni a versenyt a Római-partra.
A román sportvezetés és szakszövetség rövid idő alatt biztosította a rendezéshez szükséges garanciákat. A tornaigazgató elmondta, december 29-én neki kellett a bukaresti helyszínt felmérnie, és a WTA-nak hivatalos jelentést küldeni. „Nem szégyellem bevallani, hogy megsirattam a versenyt, mint amikor az ember a szerelmét vagy szeretteit veszti el\" – tette hozzá.
A Római Teniszakadémia vezetője saját bevallása szerint az elmúlt 20 év alatt öt elnököt és hét elnökséget élt meg – négy évig aktív szerepet vállalt a szakmai bizottságban – és úgy érzi, ez idáig „mindenki rájött a ciklusa végére, mit is ér ez a torna”.
„Mindig éreztem, hogy az MTSZ jelen vezetése nincs tisztában a verseny rangjával és szakmai jelentőségével, mert azzal a döntésével, hogy nem állt a verseny mellé, álláspontom szerint felbecsülhetetlen kárt okozott a magyar versenysportnak és a játékosoknak. Nem láthatjuk itthon legjobbjainkat, és legnagyobb tehetségeinket nem tudjuk elindítani a nemzetközi porondon. Ez pont ellentéte annak a nyilatkozatnak, amely így szólt: Mi mindent megtettünk, hogy a verseny itthon maradjon” – mondta Márky Jenő, kifejtve, hogy idéntől a kis pénzdíjas versenyek pontszámait lecsökkentették, így a nagy pontszámot adó tornák jelentősége még nagyobb lett.
Magyarország szerinte nem áll jó helyen a kis versenyek számával, ám ezt valamelyest kompenzálni tudta a Hungarian GP megrendezése. A versenyigazgató leszögezte, a televízió itthon és külföldön évente 44 órás élő közvetítéssel, 17 országban népszerűsítette Magyarországot a tornával, amelyet a WTA is kiválóra minősített.
„A szomorúságomat valamelyest enyhíti, hogy keleti szomszédunk ad otthont a salakpályás versenynek, és mint továbbiakban is a verseny tornaigazgatója, ha nem is annyit, mint Budapesten, de segíteni tudok a magyar játékosoknak. Nem mondtam le arról, hogy a verseny visszakerüljön Budapestre, de ehhez igazi szakmai és pénzügyi összefogásra van szükség, ahol a sportág érdekei állnak az első helyen” – jelentette ki Márky Jenő.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.
Az angol bajnok FC Liverpoolban folytatja pályafutását Kerkez Milos.
A román élvonalba feljutott FK Csíkszereda labdarúgócsapata közösségi oldalán jelentette be, hogy leigazolta Szabó Bálintot. A 24 éves támadó Székesfehérvárról érkezve csatlakozott a székelyföldi csapathoz az ausztriai edzőtáborban.
A sörárusítást és -fogyasztást is lehetővé tenné a romániai stadionokban az a törvénymódosító tervezet, mely a futballszurkolókra vonatkozó szabályokon változtatna.
Címét megvédve aranyérmet nyert a magyar férfi kardválogatott kedden a genovai vívó Európa-bajnokságon.
A keddi sorsolás alapján a Kolozsvári CFR ellen játszik a Paksi FC a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulójában.
szóljon hozzá!