Forma-1: Vettel győzött Dél-Koreában, a Red Bull megvédte vb-címét

A már világbajnok Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája nyerte vasárnap a Forma-1-es Dél-koreai Nagydíjat. Az osztrák istálló három futammal a zárás előtt megvédte csapat világbajnoki címét.

MTI

2011. október 16., 13:512011. október 16., 13:51

Vettel mögött a brit Lewis Hamilton (McLaren) lett a második, míg a harmadik helyen az ausztrál Mark Webber (Red Bull) végzett.

A 24 éves pilóta a rajt után azonnal az élre állt és előnyét végig megtartotta. A német autóversenyző idei tizedik futamgyőzelmét szerezte meg a Dél-koreai GP-n.

Rendben, különösebb gond nélkül lezajlott a start, Vettel megelőzte az élről rajtoló Hamiltont, mögöttük Webber, a két ferraris, a brazil Felipe Massa és a spanyol Fernando Alonso, majd a brit Jenson Button (McLaren) következett. Utóbbi, három pozíciót vesztett a gyenge kezdés miatt.

A pilóták „békésen” vonatoztak, a tizedik kör végén változatlan volt a helyzet az élbolyban. A 15. körben megkezdődtek a kerékcserék, az élbolyból elsőként Button járt a boxutcában.

A 17. körben az orosz Vitalij Petrov (Renault) hibázott és összeütközött a hétszeres világbajnok német Michael Schumacherrel (Mercedes). Mindketten kiestek. Beküldték a biztonsági autót. A Safety Car a huszadik körben hagyta el a pályát, az élen Vettel, Hamilton, Webber és Button robogott. Féltávnál változatlan volt a sorrend az élbolyban.

Hamilton és Webber a 34. körben cserélt másodszor kereket. A brit és az ausztrál versenyző óriási csatát vívott egymással, de Hamiltonnak sikerült megőriznie pozícióját. A zárás előtt 15 körrel továbbra is Vettel volt az élen több mint tíz másodperces előnnyel, mögötte Hamilton, Webber, Button, Alonso és Massa következett. A hajrában nem változott az élmezőny sorrendje.

 

 

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi
2025. április 24., csütörtök

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek

A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek
2025. április 22., kedd

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK

Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK
2025. április 22., kedd

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél

Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél
2025. április 21., hétfő

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben