Fotó: MTI
Brazília nemzeti ünnepével egybekötve, helyi idő szerint szerda este – romániai idő szerint csütörtök hajnalban – fellobbant a 15. paralimpia lángja Rio de Janeiro híres Maracana Stadionjában, ahol Románia 12 fős küldöttségéből a kerékpáros bajnok Novák Károly Eduárd vitte a zászlót, míg a 43 versenyzővel szereplő magyarországi különítmény a kerekesszékes úszó, Ráckó Gitta lobogólengetése mögött vonult fel.
2016. szeptember 08., 17:572016. szeptember 08., 17:57
2016. szeptember 08., 19:012016. szeptember 08., 19:01
A nézők – a dél-amerikai államban dúló belpolitikai válság miatt, a nyári olimpia megnyitójához hasonlóan – most is kifütyülték Michel Temer ideiglenes államfőt, a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság elnöke, Sir Philip Craven ugyanakkor rámutatott: a szeptember 18-ig tartó seregszemlén mindenki átélheti a sport valódi lényegét, erőt meríthetnek a paralimpikonokból; láthatják, hogy a lehetőségek határtalanok.
A fogyatékossággal élők számára négyévente megrendezendő, huszonkét sportágat felölelő csúcsesemény egyenlőséget szorgalmazó megnyitóján a kerekesszékes úszó, Clodoaldo Silva lobbantotta fel a lángot, az addigra eleredt esőben.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.
Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
szóljon hozzá!