A svéd válogatotton a hokivilág szeme

Történelmi duplázásra készül a világranglista-vezető svéd jégkorong-válogatott a ma kezdődő lettországi világbajnokságon.

Gazda Árpád

2006. május 05., 00:002006. május 05., 00:00

Jégkorong
A háromkoronás gárda februárban a torinói téli olimpián diadalmaskodott – ezt megelőzően még egyetlen csapat sem tudott egy évben vb-n és olimpián nyerni. Több klasszis is hiányozni fog a viadalról, legtöbben az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) egy időben zajló rájátszása miatt. A svéd Peter Forsberg, Mats Sundin és Henrik Lundqvist fáradságra és sérülésre hivatkozva nem lesz jelen Rigában, míg a címvédő csehektől Jaromir Jagr és Dominik Hasek hiányzik: előbbi lemondta a válogatottságot, utóbbi pedig sérült. A kanadaiaknál szinte teljesen új csapat jön a torinóihoz képest. A tornán a 16 csapatot négy négyes csoportba sorolták, a három-három legjobb továbblép a középdöntőbe, ahová a csapatok magukkal viszik továbbjutott csoporttársaik elleni eredményeiket. A két hatos csoportból (AD ág, BC ág) a legjobb négy-négy továbbjut a negyeddöntőbe, és kezdetét veszi a kieséses szakasz. A döntőt május 21-én rendezik. A csoportkörök utolsó helyezettjei egy újabb négyes csoportban csatáznak a bennmaradásért, és a két utolsó visszacsúszik a divízió I-be.

A csoportkör, péntek, A csoport: Lettország–Csehország (Tv Sport, 20.15), Finnország–Szlovénia. B csoport: Egyesült Államok–Norvégia (Tv Sport, 16.15), Dánia–Kanada. Szombat, C csoport: Svájc–Olaszország, Ukrajna–Svédország. D csoport: Fehéroroszország–Szlovákia, Oroszország–Kazahsztán. Vasárnap, A csoport: Csehország–Szlovénia (Tv Sport, 16.15), Finnország–Lettország. B csoport: Egyesült Államok–Dánia, Kanada–Norvégia. Hétfő, C csoport: Svájc–Ukrajna, Svédország–Olaszország. D csoport: Oroszország–Fehéroroszország (Tv Sport, 16.15), Szlovákia–Kazahsztán. Kedd, A csoport: Szlovénia–Lettország (Tv Sport, 16.15), Csehország–Finnország. B csoport: Norvégia–Dánia, Kanada–Egyesült Államok. Szerda, C csoport: Olaszország–Ukrajna, Svédország–Svájc (Tv Sport, 16.15). D csoport: Szlovákia–Oroszország, Kazahsztán–Fehéroroszország. Hírösszefoglaló
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi
2025. április 24., csütörtök

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek

A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.

Partiumi város ad otthont az idei Román Kupa-döntőnek
2025. április 22., kedd

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK

Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.

Vízilabda-BL: vereséggel búcsúzott a hazai közönségtől a negyeddöntős körben a Nagyváradi VSK
2025. április 22., kedd

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél

Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.

A kapuba született: a kolozsvári Lang Erik már 16 évesen profi szerződést írt alá a CFR-nél
2025. április 21., hétfő

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.

„Trónfosztás” a Forma–1-ben, Piastri állt az élre a pontversenyben