A román bajnokcsapathoz igazolt a magyar válogatottal olimpiai 6. kézilabdázó

A magyar beálló három mérkőzésen lépett pályára és három gólt szerzett az olimpián

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Pásztor Noémi olimpikon kézilabdázó a román bajnoki címvédő Bukaresti CSM csapatához igazol a Gazeta Sporturilor című portál szombati beszámolója szerint.

Krónika

2024. augusztus 10., 23:172024. augusztus 10., 23:17

2024. augusztus 11., 00:212024. augusztus 11., 00:21

A bukaresti együttesnek azért van szüksége az olimpiai hatodik helyezett magyar válogatott 25 éves beállójára, mert a norvég Vilde Ingstad térde az ötkarikás játékokon súlyosan megsérült és nyolc hónapig nem játszhat – közölte az MTI.

Pásztor a nyári szünetben Mosonmagyaróvárról a francia Neptunes de Nantes csapatához igazolt, amely a bajnokságban és az Európa-ligában is bronzérmes volt, azonban július 31-én csődöt jelentett, ezért a következő idényben csak a másodosztályban indulhat.

A magyar beálló három olimpiai mérkőzésen lépett pályára és három gólt szerzett. A Bajnokok Ligája-csoportkörös Bukaresti CSM augusztus 22-én játssza első tétmérkőzését a következő szezonban: a román Szuperkupa négyes döntőjében a Dunărea Brăila lesz az ellenfele.

korábban írtuk

Nem lett meg a svédcsavar: lemaradtak az olimpiai elődöntőről a női kézisek

Kikapott Svédországtól a keddi negyeddöntőben, így nem jutott elődöntőbe a magyar válogatott a párizsi nyári olimpia női kézilabdatornáján.

2024. augusztus 10., szombat

Kiperelte a bronzérmet Ana Maria Bărbosu tornász számára a sportdöntőbíróságon a román sportági szövetség

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Román Tornaszövetség (FRG) és a Román Olimpiai és Sportbizottság beadványai alapján úgy döntött, hogy a párizsi olimpiai játékok talajtornája versenyén a bronzérem Ana Maria Bărbosu román tornászt illeti meg.

Az ötödik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián, amelynek szombati helyosztóján ötméteresekkel 15-12-re legyőzte az olasz csapatot.

Újabb két magyar érem Párizsban: Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes kajak egyes 1000 méteren

Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett szombaton kajak egyes 1000 méteren a párizsi olimpián.

Női kajak egyesben is összejött a magyar ezüstérem 500 méteren

Csipes Tamara – akárcsak három éve, Tokióban – ezüstérmet nyert szombaton a női kajakosok 500 méteres versenyében a párizsi olimpián. A döntő másik magyar résztvevője, Gazsó Alida Dóra hatodik lett.

2024. augusztus 09., péntek

Tizennyolc évesen megszerezte az első magyar aranyat tekvondóban Márton Viviana

Aranyérmet szerzett Márton Viviana a női tekvondósok 67 kilogrammos versenyének döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián pénteken este.

Megbosszulták magukat a hibák, a bronzcsata maradt a férfi vízilabda-válogatottnak

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-as vereséget szenvedett a világbajnok horvát csapattól a párizsi olimpia pénteki elődöntőjében, így a bronzéremért játszhat.

Micsoda pódium: magyar ezüst- és bronzérem női kajak kettes 500 méteren – Ezüstérmes a Nádas, Tótka férfi kajak kettes

Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián, a Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.

Megcsinálták: magyar arany és bronz nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián

Rasovszky Kristóf arany-, Betlehem Dávid bronzérmet szerzett nyíltvízi úszásban a párizsi olimpián.

2024. augusztus 08., csütörtök

Bronzérmet szerzett az olimpiai újoncokkal felálló magyar női kajak négyes 500 méteren

Nagyszerű versenyzéssel bronzérmet nyert a magyar női kajak négyes 500 méteren a párizsi olimpián.

Újabb ezüstéremmel gyarapodott Románia párizsi olimpiai gyűjteménye

Ezüstérmet nyert Mihaela Valentina Cambei a női súlyemelők 49 kilogrammos kategóriájában a párizsi olimpián.