Az utolsó négy percben gól nélkül maradó magyar válogatott 27-26-ra kikapott a spanyol csapattól a magyar–horvát rendezésű női kézilabda-Európa-bajnokság győri csoportzárásán, így a lehetséges négy pontból kettőt visz magával a szombaton kezdődő debreceni középdöntőbe. Románia egy ponttal folytatja – éppen Magyarország ellen.
2014. december 12., 12:142014. december 12., 12:14
2014. december 12., 12:192014. december 12., 12:19
Győrben telt ház, 5000 néző várta a csoportrangadót az MTI beszámolója szerint. Mivel korábban a lengyelek nagy meglepetésre legyőzték – így búcsúztatták – az oroszokat, a házigazdák abban a tudatban léptek pályára, hogy sikerük esetén maximális pontszámmal folytathatják Eb-szereplésüket.
Chavez a kezdés után fél perccel letaglózta Tomorit, így gyorsan emberelőnybe került a magyar csapat, ám ellépni nem tudott. Mindkét együttes kemény védekezéssel nyitott, ráadásul a két kapus, Kiss, illetve Navarro jól védett. 5-3-ról könnyedén egyenlítettek a spanyolok, különösen Martin volt elemében, gyakorlatilag nem tudott hibázni.
Negyedóra elteltével először vezetett az ellenfél a ferencvárosi légiós, Pena találatával (7-6). Nem maradt el az időkérés Németh András szövetségi kapitány részéről, majd egy újabb emberelőny alatt sikerült egyenlíteni (8-8). Két rossz bejátszás után megint leszakadtak a magyarok, akiknek aztán komolyan meg kellett küzdeniük a felzárkózásért.
A 26. percben lett ismét egyenlő (11-11) az állás. Bulath nem úszott meg egy lerántást, majd Kiss rúgta ki Cabral büntetőjét. A hátrányban Kovacsics talált be, ezzel megint a hazai együttesnél volt az előny, a spanyolok ettől zavarba jöttek, edzőjük pedig időt kért, aminek egyenlítés lett az eredménye.
Planéta, aki 198 centiméterével az Eb magassági rekordere, gyors góllal jelezte, hogy a második félidőben pályára lépett. Kovacsics kiállítása alatt a vészkapus Kovacsicz volt eredményes, és megint hátrányban tudott rövid időre előnyhöz jutni a magyar válogatott.
Óriási volt a hangzavar az arénában, a bírók sípját nem lehetett hallani, majd Tomori villanásai váltottak ki fülsüketítő hangorkánt. Cabral büntetésekor csak Tomori talált be, majd amikor először vált háromgólossá a különbség (43. perc: 21-18), időt kértek a spanyolok.
Ez fordulópontot jelentett, a nyílt védekezésre váltó ibériaiak ismét szorossá tették a küzdelmet. Kisst Herr váltotta a kapuban, de Martint ő sem tudta megállítani: a 48. percben már a tizedik gólját lőtte (22-22).
Az 5-1-re elveszített szakaszt követően Németh kérte magához a játékosokat, Tomori pedig szép góllal lendületet adott a csapatnak. Ráadásul Chavezt kiállították, Triscsuk pedig továbbra is könyörtelenül értékesítette a hétmétereseket.
Azonos létszámnál Navarro és Herr is tartotta a lelket társaiban, a kapusokon nem múlott semmi, kijavították a mezőnyjátékosok hibáit. Másfél perccel a vége előtt Mangue 27-26-ra módosította az állást, Németh pedig azonnal időt kért.
Pinedo ledöntötte Planétát kiállítást érően, az emberelőnyben Tomori ellen pedig támadó szabálytalanságot fújtak. A következő támadással a spanyolok „lefuttatták az időt”, így száz százalékos mérleggel zárták a csoportot.
Németh András: tanulni kell a hibákból
Németh András a találkozó utáni sajtótájékoztatón elmondta, hogy hajszálon múlott a győzelem: „Sajnos nem mi szereztük meg a két pontot, nüanszok döntöttek. Remélem, tanulunk a hibákból és akkor a szoros meccseken mi fogunk győzni.”
Kollegája, Jorge Duenas megjegyezte: nagyszerű mérkőzés volt, amelyen a kritikus pillanatokban jobban összpontosított csapata.
Tomori Zsuzsanna csapatkapitány szerint az volt a döntő, hogy 21-18-as vezetésük után, amikor a spanyolok védekezési stílust váltottak, nem tudtak rá reagálni. „Ellövöldöztük a labdákat, keveset mozogtunk, ezek helyett többet kellett volna futnunk üres helyekre” – mondta az átlövő.
A magyarok szombaton az egy ponttal érkező román, hétfőn a szintén egypontos dán, szerdán pedig a négypontos norvég válogatottal mérkőznek meg.
Románia csak egy góllal, de nyert az ukránok ellen
Románia csütörtökön lelkesen kezdett az ukránok ellen: a 10. percben 4-1-re, szünetben 12-9-re vezetett. A második félidő derekán úgy tűnt, Gheorghe Tadici tanítványai el is döntik a pont nélkül álló rivális elleni találkozót (47. perc: 19-14), de az ukránok nem törtek meg: az 54. percben már csak két gól volt a különbség (21-19).
Fordításra azonban nem futotta erejükből, Románia végül 23-22-re nyert, így továbbjutott a középdöntőbe, ahová a dánok ellen megszerzett pontot viszi magával. Norvégia hibátlan mérleggel lépett tovább.
Tadici a folytatásra tekintve annak örült a leginkább, hogy az A csoportból Oroszország helyett Lengyelország érkezik – annak ellenére, hogy rossz emlékeket őriznek utóbbi válogatottal szemben, hiszen a 2013-as világbajnokság nyolcaddöntőjében a későbbi vb-negyedik lengyelek ötgólos hátrányt ledolgozva győzték le Romániát.
Az első középdöntős ellenfélre kitérve a román szakvezető kiemelte, Magyarország Görbicz nélkül is „egységes, nagyon jó” csapatot alkot, sok hasonló képességű játékossal rendelkezik, legtöbbjük nagy Bajnokok Ligája-tapasztalattal bír.
Magyarország mindhárom középdöntős meccsét romániai idő szerint 21.30-tól vívja. A csoport első két helyezettje a budapesti elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszik majd a Papp László Arénában. A másik középdöntős csoport pénteken alakul ki Horvátországban.
Női Európa-bajnokság, 3. forduló, A csoport (Győr):
Spanyolország–Magyarország 27-26 (13-13)
Lengyelország–Oroszország 29-26 (13-11)
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Magyarország 3, 3. Lengyelország 2, 4. Oroszország 1.
B csoport (Debrecen):
Norvégia–Dánia 27-21 (12-13)
Románia-Ukrajna 23-22 (12-9)
A csoport végeredménye: 1. Norvégia 6 pont, 2. Dánia 3 (82-79), 3. Románia 3 (71-78), 4. Ukrajna 0.
Egy-egy arany- és ezüstérmet nyert a magyar utánpótláskorú úszók országos bajnokságán az Erdélyből áttelepült Nagy Nándor, de júniusban még nem képviselheti Magyarországot a korosztályos Euróba-bajnokságon.
Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a júniusi barátságos mérkőzésekre készül.
Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.
Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.
Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.
A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.
Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.
A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.
szóljon hozzá!