A HSC a Steaua, a Brassó pedig a címvédő Galac ellen nyert rangadót

•  Fotó: Tamási Zoltán

Fotó: Tamási Zoltán

A Csíkszeredai HSC az örök rivális Steaua, a Brassói Corona a címvédő Galac, míg a Gyergyószentmiklósi Progym a Sportul Studențesc ellen aratott két győzelmet a hazai jégkorongbajnokság hétvégi fordulójában. 

Krónika

2015. november 01., 16:192015. november 01., 16:19

Az eredmények közül csak ez utóbbi felelt meg a papírformának, hiszen amíg a Sportclubnak a párhuzamosan zajló Mol Ligára is összpontosítania kellett a bukaresti „katonacsapat” elleni rangadó játéknapján, addig a barcaságiak az utóbbi hetek eredménytelenségének terhe alatt kellett bizonyítaniuk az alapszakasz élén álló moldvaiak ellen.

Keresztes Ottó brassói edző már a szétlövésekkel 5-4-re megnyert első összecsapás után úgy érzete, hogy sikerült karakteres csapatként helytállniuk, érzékeny védelmükben pedig jó megoldásnak bizonyult Mihály Árpád és Zsók Levente hátvéd poszton történő szerepeltetése. „Nem szabad az ellenfél hírnevével foglalkoznunk, hanem a saját ritmusunk intenzitásának megőrzésére kell törekednünk” – magyarázta.

Másnap, amikor már a rendes játékidő alatt harcolták ki a 4-2-es győzelmet, a védelem ismét jól állta a sarat. A Farkasok edzője a kiegyensúlyozott találkozó értékelésekor ki is emelte, hogy bár több kihagyott helyzetet számláltak, az ellenfél támadásait még emberhátrányban is sikerült megakadályozniuk. „Mihály Árpád gólja jó össztönzés volt, aztán Péter Zsolt találatai már-már euforikusak voltak. Mindent elkövetünk azért, hogy továbbjussunk a rájátszásba” – szögezte le Keresztes.

Erre törekszik a Csíkszeredai HSC is, amely az utóbbi hetekben ismét versenyképes csapatnak látszik. Ezt jelzi az is, hogy a Steaua ellen előbb 4-1-re, majd 5-1-re nyertek hazai pályán, és bár ezzel párhuzamosan a Mol Ligában 8-3-ra kikaptak a vendég Fehérvártól, ám azon a találkozón épp hogy megfelelő létszámú kerettel álltak ki. Még a magyarországi alakulat edzője, Tyler Dietrich is elismerte a hargitaiak teljesítményét, szerinte „lenyűgöző az, amit a csíkszeredai csapat csinál”.

„Néztem a Steaua elleni meccset, és biztos vagyok benne, hogy ha azok a srácok is játszottak volna, akkor egy teljesen más mérkőzés alakul itt ki” – mutatott rá. A székesfehérváriak vasárnap este Brassóban vendégeskednek.

A Gyergyó előbb 16-1-re, majd vasárnap 11-1-re nyert hazai pályán a bukaresti „egyetemisták” ellen, így a legutóbbi bajnokság bronzérmese még szintén versenyben van a rájátszásba jutásért.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt
2025. április 28., hétfő

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után

Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.

Szoboszlai a Bajnokok Ligája-trófeára hajt az angol bajnoki cím megszerzése után
2025. április 27., vasárnap

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal

A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Szoboszlai Dominik angol bajnoki címet szerzett a Liverpoollal
2025. április 25., péntek

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi

Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.

Európa-bajnok lett a cselgáncsozó Özbas Szofi