Vikidállal együtt énekelt a közönség

A bakelitkorong idejében született Dinamit-, P. Mobil- és P. Box-nóták mellett igazi csemegét jelentő musical- és rockoperarészletekkel szórakoztatta közönségét erdélyi koncertkörútjának zárófellépésén Vikidál Gyula. A Liszt Ferenc- és kétszeres Emerton-díjas rockénekes torockói estjén a Kriza János művelődési otthon nagytermében alig fért el a helybéliekből és az itt nyaraló, dolgozó magyarországi vendégekből verbuválódott közönség – sokan az udvaron állva hallgatták végig a produkciót.

Benkő Levente

Benkő Levente

2007. június 26., 00:002007. június 26., 00:00

A mostani körútján az aranyosszéki Aranyosegerbegyen és Várfalván is fellépő művész előadásában más dalok mellett a Jézus Krisztus szupersztár című musicalből a Pilátus álma, a József és a színes, szélesvásznú álomkabát című musicalből a Fáraó dala, a Nyomorultakból pedig a Csillagok című dal csendült fel. Nem maradtak el a magyar nemzet történetéből ihletődött énekek sem, mint a Honfoglalás Kell még egy szó című betétdala, vagy az 1848–49-es és 1956-os magyar forradalmároknak emléket állító Ébredj, alvó nemzetem sem. Fergeteges sikert aratott a Móricz Zsigmond Légy jó mindhaláligja nyomán született musicalből Valkay tanár úr szólója és az Egri csillagok musicalből Dobó István esküje. Vikidál Gyula az István, a király rockoperából két részletet is előadott: az előadóművész a magyarságot ma megosztó szembenállásra utalva a Felkelt a napunk című dalt – a történetet ezúttal megváltoztatva – István és Koppány kiegyezésével vezette fel, ezt követően a Szállj fel, szabad madár aratott fergeteges sikert. A ráadásban a Székely himnusz, a Kétforintos dal, végezetül pedig Erdélyben először az Anna Karenina című musicalből az Esküvő csendült fel. Vikidál Gyula Nagyszebenben, a Magyar Hét keretében augusztus 23-án lép fel újra Erdélyben, az István, a király című rockoperában. „Ugyanaz a nagyprodukció lesz, mint 2003 júliusában Csíksomlyón, az erdélyi bemutatón, ugyanazzal a négy főszereplővel. István szerepét Varga Miklós, Saroltét Kovács Kriszta, Laborcét Kátai István, Koppányét pedig magam játszom, a mellékszereplők és a statiszták erdélyiek” – közölte a Krónikával Vikidál.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 18., péntek

Színház, kosárlabda, autóverseny – Damokos Csaba designer plakátjaiból nyílik kiállítás

A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.

Színház, kosárlabda, autóverseny – Damokos Csaba designer plakátjaiból nyílik kiállítás
2025. július 18., péntek

A Magyar Rendőrség is körözi a mezőméhesi gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját

A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.

A Magyar Rendőrség is körözi a mezőméhesi gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját
2025. július 16., szerda

Tusványos előrendezvénye: a nagyváradi festészet meghatározó alakjának állít emléket az EMŰK tárlata

Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).

Tusványos előrendezvénye: a nagyváradi festészet meghatározó alakjának állít emléket az EMŰK tárlata
2025. július 15., kedd

Erdélyi dokumentumfilmek versenyeznek idén a 25. Filmtettfeszten

Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.

Erdélyi dokumentumfilmek versenyeznek idén a 25. Filmtettfeszten
2025. július 14., hétfő

Legyen a színház a város kulturális központja – Horváth Hunor, a temesvári magyar társulat új igazgatója terveiről

Horváth Hunor, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház új igazgatója örül, hogy lehetősége nyílik bekapcsolódni Temesvár életébe, és annak is, hogy színházi alkotóként most először magyar nyelven dolgozhat.

Legyen a színház a város kulturális központja – Horváth Hunor, a temesvári magyar társulat új igazgatója terveiről
2025. július 13., vasárnap

Élő téka: felidézik a Szent Anna-tó körüli nemzetközi performansz fesztiválokat

A Szent Anna-tó körül szervezett, 35 éve kezdeményezett AnnART Nemzetközi Performansz Fesztiválokat idézik meg július 24-én és 25-én a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban.

Élő téka: felidézik a Szent Anna-tó körüli nemzetközi performansz fesztiválokat
2025. július 09., szerda

Újra a bábok a főszereplők a kolozsvári Bánffy-palotában

A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.

Újra a bábok a főszereplők a kolozsvári Bánffy-palotában
2025. július 08., kedd

Eseménydús évadot zárt a kolozsvári színház az anyagi nehézségek ellenére

Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.

Eseménydús évadot zárt a kolozsvári színház az anyagi nehézségek ellenére
2025. július 07., hétfő

Makkai István kortárs szobrászművésznek nyílik meg az első átfogó tárlata az Erdélyi Művészeti Központban

Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.

Makkai István kortárs szobrászművésznek nyílik meg az első átfogó tárlata az Erdélyi Művészeti Központban
2025. július 05., szombat

Az egyedi kézdivásárhelyi udvartereket mutatja be egy képzőművészeti kiállítás

Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.

Az egyedi kézdivásárhelyi udvartereket mutatja be egy képzőművészeti kiállítás