Hölgyek a produkcióban. A Csinibaba című előadásban csaknem a teljes nagyváradi társulat részt vesz
Fotó: Szigligeti Színház
Márton Gyula Csinibaba című szövegéből készült zenés vígjátékot mutat be a nagyváradi Szigligeti Társulat május 12-én, pénteken 19 órától a színház nagytermében. Az előadást, amelyben csaknem a teljes társulat részt vesz, Novák Eszter művészeti vezető állítja színpadra.
2023. május 09., 12:102023. május 09., 12:10
Amint a társulat közleményében olvasható, a történet főhősei a 60-as évek elejének „gulyáskommunizmusából” való kitörés lehetőségeit keresik, ezért jelentkeznek az első ízben meghirdetett televíziós Ki mit tud? vetélkedőre, amelynek nyertesei kiutazhatnak Helsinkibe, a Világifjúsági Találkozóra.
„A legboldogabb akkor lennék, ha három generáció, a mai nagyszülők, szülők és gyermekek együtt jönnének el a színházba, és ha utána egy presszóban egy ital mellett vagy otthon, vacsoránál az idősebbek elkezdenének mesélni arról, hogy milyen volt a fiatalságuk” – fogalmaz a produkcióval kapcsolatban Novák Eszter rendező.
A bemutatóra május 12-én kerül sor, az előadást ezt követően május folyamán a következő időpontokban tűzzük műsorra: május 13., szombat 17:00 óra (a Holnap Után Fesztivál keretében), május 14., vasárnap 19:00 óra, május 19., péntek 17:00 óra, május 20., szombat 17:00 óra, május 23., kedd 17:00 óra. Jegyek kaphatók a jegypénztárban, illetve a szokott webhelyen, a https://szigligeti.biletmaster.ro/ oldalon. Az előadás a Csinibaba című, Tímár Péter által rendezett és Márton Gyula által írt film eredeti színpadi változata alapján készül.
Szereplők:
SIMON BÁCSI, a tömbbizalmi: ifj. Kovács Levente
ARANKA NÉNI, frivol mozgalmár, a neje: Molnár Júlia
BOSTON CÉZÁRJA, exbokszbajnok: Szabó Eduárd
MARGIT BÜFÉ, sűrűmúltú negyvenes: Gajai Ágnes
ATTILA, árva hősünk, énekel: Sebestyén Hunor
JENŐ, Simon bácsi renegát fia, gitározik: Tőtős Ádám
FÉLIX, egyéb származású, bőgőzik: Barabás Hunor
EDE, eltévedt ejtőernyős, dobol: Szotyori József
BAJKON ÚR, széplélek, leendő űrhajós: Balogh Attila
MANCI, aki jobb, mint Anita Ekberg:Tasnádi-Sáhy Noémi
ANGELA, a szűz dizőz, angyal: Kocsis Anna
KATINKA, Attila ideálja „odaát”: Barkóczi Réka
OLGA, lófarkas naiva: Fodor Réka
ETELKA, dundi balerina: Törteli Nadin
ERNESZTIN, dobrajongó: Trabalka Cecília
TERIKE, kalauznő: Firtos Edit
PINCÉRNŐ, aki nem sieti el: Kovács Enikő
CSAPOS, aki beleszól: Hunyadi István
DZSIGOLÓ, aki mindent tud a nőkről: Dimény Levente
GBÚBER BÁCSI, egykori vöröskatona: Kocsis Gyula
GIUSEPPE: Kiss Csaba
GIORGIO: Csatlós Lóránt
GIULIO: Scurtu Dávid
KUTYÁS NŐ: Kerekes Dalma
GÉZA BÁCSI: Hajdu Géza
A ZONGORÁNÁL: Dombi Dávid
GITÁROS: Kása Tamás / Abuczki Norbert
A rendező Novák Eszter, a dramaturg Kárpáti Péter, koreográfus: Bóbis László, a koreográfus asszisztense Csömör Marcell, díszlettervező: Fodor Viola, jelmeztervező: Cristina Breteanu, zenei vezető: Suba Sándor, Szamosközi Gergő, ügyelő: Vajda Bogi, súgó: Tentea Katalin.
Kölcsönös vendégszereplésen fogadja egymást a közeljövőben a budapesti és a bukaresti Nemzeti Színház.
Pignitzky Gellért, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színművésze újabb egyéni előadást mutat be, amely József Attila Szabad-ötletek jegyzéke című pszichoanalitikus naplója, versei és tanulmányai alapján készült.
László Noémi és Fekete Vince József Attila-díjas költők a meghívottjai a költészet napja alkalmából szervezett irodalmi rendezvényeknek április 11-én Kolozsváron.
Farkas Árpád költőre emlékeznek a Hargita megyei Székelyszentmiklóson szombaton – közölte honlapján az Erdélyi Magyar Írók Ligája (E-MIL).
Kiválósági okleveleket adnak át április 3-án Szatmárnémetiben a helyi magyar kulturális életet gazdagító személyiségeknek.
„Kovács András Ferenc írásművészete sokunk számára minta és mérce. Ma is közöttünk jár-kel. Nógat, hogy dolgozni kell. Gyöngybetűivel listákat ír, védi a jambust és a hexametert” – fogalmazott megkeresésünkre László Noémi kolozsvári költő.
Elhunyt Richard Chamberlain Golden Globe-díjas amerikai színész, a Tövismadarak és A sógun című tévésorozatok, a Monte Christo grófja és A három testőr című filmek főszereplője – jelentették amerikai hírportálok.
Életének 90. évében elhunyt Miske László, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház erdélyi születésű, Jászai Mari-díjas színművésze – közölte a teátrum sajtószolgálata szombaton az MTI-vel.
Elsősorban egyetemistákat és fiatal szakmabelieket vár áprilisi szakmai továbbképzésére a Transylvania Trust Alapítvány, de szívesen látnak minden olyan érdeklődőt is, aki szeretne elmélyedni az épített örökség védelemének, népszerűsítésének témájában.
A Román Ortodox Egyház (BOR) bírálja a brassói születésű Botond Nagy bukaresti rendezését a „keresztény vallási szimbólumok becsmérlő használata” miatt.
szóljon hozzá!