Fotó: Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány/Facebook
Áldozat és megdicsőülés – A húsvéti ünnepkör népzenei hangjai címmel tartanak fiataloknak szóló, nevelő hangversenyt Marosvásárhelyen az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány szervezésében.
2024. március 17., 10:182024. március 17., 10:18
A március 23-án 11 órakor kezdődő rendezvény egy kamarazenei sorozatba illeszkedik:
Az elhangzó zeneműveket Bauer Krisztina, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népzene-katedrájának hallgatója mutatja be, és hozza közelebb a hallgatósághoz. A műsort összeállítja Csíky Boldizsár.
A Világ világa című műsorban a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó műveket láthatnak, hallhatnak az érdeklődők.
Fotó: Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány/Facebook
Fellépnek: Bauer Krisztina népdalénekes, Sebestyén Aba színművész, Orbán Kálmán kántor, Borsos Edith operaénekes, Bordos Csilla zongoraművész, Kásler Magda népdalénekes, Roxana Oprea hegedűművész. Az előadáson a részvétel ingyenes.
Az eseményen fotó- és filmfelvétel készülhet. A szervezők felhívják a figyelmet, hogy az eseményen való részvétellel a közönség beleegyezik, hogy az itt készült felvételeken szerepelhet, és az alapítvány ezeket kizárólag programjainak népszerűsítése céljából használhatja.
A Hagyományok Háza budapesti székházában megnyitott kiállítás a huszadik század elejének két nagy stílusa – a szecesszió, illetve az art deco – és a népművészet találkozását vizsgálja női alkotók sajátos perspektívájából.
A Hagyományok Háza Kárpát-medencei hálózati munkájában Erdély kiemelt szerepet kapott. Színvonalas rendezvényekre, serény munkára emlékezik vissza Tóth János, az intézmény hálózati és társadalmi kapcsolatokért felelős szakmai vezetője.
Az erdélyi magyar társulatok gazdag programmal ünneplik a világszerte március 27-én szervezett színházi világnapot.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház neves színművésze, egykori igazgatója, Nemes Levente idén megkapta a Kossuth-díjat. De mit jelent számára ez az elismerés? Hogyan látja a művészet és a színház szerepét a változó világban?
Március 25., Bartók Béla zeneszerző születésnapja lehet ezentúl a magyar zene napja.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színházban a közönség hétfőn, március 24-én 19 órától idén először láthatja a Madarak című produkciót.
A Sziluettek című különleges előadást tekintheti meg a Kolozsvári Magyar Opera közönsége március 25-én 19 órától.
A fiatal nemzedék képzőművészeti ismereteinek bővítése, a festészet és szobrászat iránt érdeklődő tanulók tapasztalatcseréinek érdekében indított közös projektet az Arad Megyei Kulturális Központ és a békéscsabai Munkácsy Múzeum.
Március 21. a bábszínház világnapja, ez alkalomból többek közt Kolozsváron, Nagyváradon, Temesváron és Sepsiszentgyörgyön is játékos eseményekkel örvendeztetik meg a gyerekeket.
Orgonaszentelésre és Bach-maratonra várják az érdeklődőket március 21–22-én a kolozsvári evangélikus-lutheránus egyházközség templomába.
Életének 75. évében elhunyt Balázs Éva színművésznő, a marosvásárhelyi színház nyugalmazott társulati tagja – közölte a Tompa Miklós Társulat.
Az Egyesület a Barcasági Magyarságért, a Liszt Intézet Bukarest, illetve a Secvente Egyesület negyedik alkalommal szervezi meg a Brassói Magyar Filmnapokat 2025. március 21. és 23. között – tájékoztattak a szervezők.
szóljon hozzá!