Új szabályok mentén kerülhet sor az idén kulturális eseményekre
Fotó: Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye
A művelődési minisztérium négy forgatókönyvet javasol a kulturális eseményeken, koncerteken való részvételre – jelentette be hétfő este Bogdan Gheorghiu tárcavezető.
2021. április 06., 07:562021. április 06., 07:56
2021. április 13., 13:452021. április 13., 13:45
Mint részletezte, az elképzelések szerint azok vehetnének részt hasonló rendezvényeken:
• akiket már beoltottak koronavírus ellen,
• akik fel tudják mutatni egy legtöbb 48 órával korábban készült Covid-19-teszt negatív eredményét,
• orvosi igazolást tudnak felmutatni arról, hogy immunisak a kórra, mivel átestek a betegségen,
• a helyszínen gyorstesztelésnek vetik alá magukat.
Az egészségügyi minisztérium fontolgatja egyes kulturális és sporttevékenységek engedélyezését – közölte hétfőn Vlad Voiculescu.
A kulturális miniszter beszélt ugyanakkor a művészek beoltásáról is.
„Kértük, hogy a művészeket vegyék be az oltási kampány második szakaszába. Sajnos csak a minisztériumi alárendeltségbe tartozó intézmények alkalmazottai kerültek ebbe a szakaszba, ők sem szakmai, hanem adminisztratív vonalon.
– közölte Bogdan Gheorghiu.
Mint ismeretes, Florin Cîţu miniszterelnök hétfőn arról beszélt, hogy Romániában nem fogják bevezetni a zöld igazolványt.
A kulturális ágazat megmentését és újraindítását célzó program haladéktalan gyakorlatba ültetését kérik a művészek és a kulturális területen dolgozók az államelnöktől és a kormánytól – derül ki a Színházért, filmért, zenéért és táncért egyesület (MUZE) A
A bukaresti kormány minisztériumközi bizottságot alakít, amelynek az lesz a feladata, hogy június elsejétől biztosítsa a visszatérést a normális élethez – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján Florin Cîțu miniszterelnök.
Ádám Gyula számos rangos díjjal kitüntetett csíkszeredai fotóművésznek a nagyszebeni polgármesteri hivatal kiállítóterében nyílik kiállítása – közölte a helyi magyarságot összefogó HÍD Egyesület.
Megfogalmazta a mának szóló világnapi üzenetét Theodoros Terzopoulos Görögország Színházigazgató, tanár, író, a Színházi Olimpia ihletője és a Nemzetközi Színházi Olimpiai Bizottság elnöke. A világnapi az üzenetet alább közöljük.
A színházi világnap, március 27. alkalmából Sebestyén Aba rendezőt, színészt, az immár 20 éve létrejött marosvásárhelyi Yorick Stúdió független színház vezetőjét faggattuk a teátrum küldetéséről.
A csángó, Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett Szőcs Anna Édesanyám rózsafája című életrajzi könyvének román fordítását mutatják be Bukarestben a Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központban.
Példaként tárja a mai világ elé a csángó zenei és tárgyi örökséget Petrás Mária Prima Primissima- és Magyar Örökség díjas népdalénekes, keramikusművész, akit több évtizedes fáradhatatlan munkája elismeréseként nemrég Kossuth-díjjal tüntettek ki.
Elhunyt életének 86. évében a bánffyhunyadi születésű Buzás Pál zongoraművész, tanár, karnagy és népzenegyűjtő, az erdélyi zenei élet, a magyar kulturális élet meghatározó személyisége – közölte a Kolozsvári Magyar Opera.
Március 31-én mutatják be a Szent Anna-tó legendája című zenés mesét Csurulya Csongor rendezésében a Békéscsabai Jókai Színházban.
Az erdélyi magyar társulatok gazdag programmal ünneplik a világszerte március 27-én szervezett színházi világnapot.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház neves színművésze, egykori igazgatója, Nemes Levente idén megkapta a Kossuth-díjat. De mit jelent számára ez az elismerés? Hogyan látja a művészet és a színház szerepét a változó világban?
Március 25., Bartók Béla zeneszerző születésnapja lehet ezentúl a magyar zene napja.
szóljon hozzá!