Részlet A kiválasztottak című filmből
Fotó: Képernyőmentés
A kiválasztottak (The Chosen) című sorozat szeptember 7-i premierje nagy esemény a film magyar rajongói számára: új magyar szinkronnal tűzi műsorra a Duna a Jézus és tanítványainak életét bemutató, világszerte rajongott amerikai szériát.
2024. augusztus 27., 17:032024. augusztus 27., 17:03
2024. augusztus 27., 17:592024. augusztus 27., 17:59
Miután az 1. évadot sikerült részvények eladásával finanszírozni, egyedülálló módon a 2. évad forgatása már teljes egészében közösségi összefogásnak köszönhetően kezdődhetett el. A kiválasztottak című széria forgatása ilyen formán már bemutatása előtt sikerre volt ítélve. Több százezer támogató járult hozzá a film költségvetéséhez, ezzel a keresztény sorozat minden idők legnagyobb közösségi finanszírozással készült televíziós produkciója lett.
A Dunán szeptember 7-től szombatonként 16 órától új magyar szinkronnal látható a bibliai témákat hiánypótló módon feldolgozó sorozat. Az újraszinkronizált epizódokban a szereplők – mások mellett – Rosta Sándor, Széles Tamás, Molnár Levente, Bertalan Ágnes, Barbinek Péter és Csifó Dorina hangján szólalnak meg.
A kiválasztottak az első olyan, több részből álló széria, amely Jézus tanítványainak életét mutatja be. A producerek azt szeretnék elérni, hogy művüket több mint egymilliárd ember láthassa, és a világ minden országában sugározzák. A Duna a sorozat bemutatásával csatlakozik a globális célhoz, miközben lehetőséget nyújt arra a magyar nézőknek, hogy új szemszögből értelmezhessék Jézus történetét, és közelebbről ismerjék meg a bibliai alakokat, hiszen életre kelti az evangéliumot, és emberközelivé hozza a szent képeken látható bibliai szereplőket.
A Jézus és tanítványainak életét bemutató A kiválasztottak című amerikai kosztümös filmsorozat mind a négy évada magyar szinkronnal látható a Dunán szeptember 7-től szombatonként 16 órától.
A kiválasztottak – I. évad (The Chosen 1/8., 2019)
Amerikai történelmi filmsorozat Forgatókönyvíró: Dallas Jenkins, Ryan Swanson, Tyler Thompson; Zene: Dan Haseltine, Matthew S. Nelson; Operatőr: Akis Konstantakopoulos; Rendezte: Dallas Jenkins Szereplők: Abe Bueno-Jallad (Nagy Jakab), Brandon Potter (Quintus), Elizabeth Tabish (Magdalai Mária), Erick Avari (Nikodémus), George H. Xanthis (János), Giavani Cairo (Taddeus Júdás), Janis Dardaris (Zohara), Joey Vahedi (Tamás), Jonathan Roumie (Jézus), Kirk B.R. Woller (Gaius), Lara Silva (Éden), Nick Shakoour (Zebedeus), Noah James (András), Paras Patel (Máté), Shaan Sharma (Sámuel), Shahar Isaac (Simon), Vanessa Benavente (Mária, Jézus anyja), Walker Ross Jordan (Ifjabb Jakab)
A sorozat darabjainak időtartama 52 perc.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
szóljon hozzá!