Idén 21. alkalommal szervezi meg a Puck Bábszínház a Puck Nemzetközi Fesztivált június 2-5 között
Fotó: Puck Bábszínház
Gyermeknapi ünneplésre várja nézőit a kolozsvári Puck Bábszínház június elsején, ezt követően szervezik meg a Puck Nemzetközi Fesztivált június 2. és 5. között.
2025. május 30., 14:422025. május 30., 14:42
Amint a kolozsvári bábszínház közölte, a hónap első napjaiban több helyszínen izgalmas előadásokkal, foglalkozásokkal és koncertekkel várják a közönséget.
Június 1-én a Sétatéren a Kaszinó térségében bábszínházi előadások és koncertek, illetve kolozsvári diákcsapatok előadásai és koncertjei lesznek láthatóak/hallhatóak. Emellett, a két nap során műhelyfoglalkozásokon is részt vehetnek az érdeklődők és sok más meglepetéssel is találkozhatnak.
Idén 21. alkalommal szervezi meg a Puck Bábszínház a Puck Nemzetközi Fesztivált június 2-5 között. A fesztivál egyik fő célja, hogy szakmai találkozások színtereként szolgáljon és, hogy betekintést nyújtson a bábművészet fejlődésébe.
A kolozsvári és romániai bábművészek és alkotók mellett nemzetközi meghívottak is színesítik a fesztivál programját Németországból, Bosznia-Hercegovinából, Magyarországról, Finnországból és Spanyolországból.
Jegyeket a bábszínház előterében, az előadások előtt 15 perccel lehet váltani, illetve online erről a linkről.
Mindkét rendezvény programja elérhető a Puck Bábszínház Facebook oldalán.
Három napig gyerekzsivalytól volt hangos Kolozsvár főtere, belvárosa, szeptember 6. és 8. között zajlott ugyanis a már hagyományosnak számító WonderPuck Utcaszínházi Fesztivál.
Megkezdődtek az Úri muri, megazisten! című új magyar mozifilm forgatási munkálatai a Nemzeti Filmintézet fóti stúdiójának kültéri díszletében.
Több háromszéki településen megemlékeznek a 200 éve született Jókai Mórról, az egyik legjelentősebb magyar prózaíróról, aki a székelyföldi térség egyik településének, Illyefalvának az országgyűlési képviselője volt.
Erdélyi magyar szerzőket is kitüntetett a Romániai Írók Szövetsége június 2-án, amikor kiosztották a szövetség 2024-es díjait – közölte honlapján az Erdélyi Magyar Írók Ligája (E-MIL).
A szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának igazgatóját, Bessenyei Gedő Istvánt választották meg a Magyar Színházi Szövetség elnökévé Balázs Attila leköszönő elnök javaslatára.
Egy csíksomlyói család és a hozzájuk betérő vendégek, zarándokok történetén keresztül mesél a pünkösdi búcsúról, a kegyhelyhez kapcsolódó jelenségekről, hagyományokról, szokásokról Péter Beáta Búcsújárás című drámája, amelyet június 7-én mutatnak be.
Borsody Isabella Lee etnikai identitása, hovatartozása összetett: édesanyja koreai-amerikai, édesapja székely, ő maga Erdélyben gyerekeskedett, majd Budapestre költöztek, jelenleg a Sapientia táncművészet szakán tanul Kolozsváron.
Rendkívüli közgyűlést tartott az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) a kolozsvári Györkös Mányi Albert Emlékházban.
Mai világunk, társadalmunk, valóságunk nagy mértékben irányt vesztett – többek közt erre világít rá Sławomir Mrożek lengyel drámaíró ma is fölöttébb aktuális, Tangó című darabja, amelynek premierjét pénteken tartják a Kolozsvári Állami Magyar Színházban.
Hunor Horváth rendezőt nevezték ki a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház ideiglenes igazgatójává.
A román színházi szakma két legfontosabb elismerésével tüntették ki a szatmárnémeti Harag György Társulat III. Richárd című előadását. Bessenyei Gedő István, a szatmári társulat igazgatója nyilatkozott a Krónikának.
szóljon hozzá!