2011. július 05., 08:542011. július 05., 08:54
– Ez a feladat kicsit eltér a szokásostól. Mennyiben könnyebb vagy nehezebb az ilyenfajta műsorvezetői munka számotokra?
– N. É.: Nem érzem másnak, hiszen olyan magazinműsorokban, ahol sok érdekes témával, kultúrával, látnivalókkal, gasztronómiával, programokkal, izgalmas emberekkel foglalkoztunk, eddig is dolgoztam. Ami több odafigyelést igényel, ugyanakkor nagy szabadságot is ad, hogy nem egy stúdió falai között ülünk, hanem tulajdonképpen folyamatosan „akcióban” vagyunk, mozgunk a helyszínek között.
– G. B.: Valahol minden munka azonos, vagyis egyformán nehéz – embereknek beszélünk, emberekkel beszélünk. A Balatoni nyár bonyolultsága éppen a helyszínben rejlik, ez a pihenés, a feltöltődés, a gondtalanság szinonimája a nem balatoniaknak.
– B. E.: Mindenképpen újdonságot jelent számomra ez a műsor, főleg azért, mert én a sportszerkesztőségben dolgozom, közéleti műsort eddig még nem készítettem.
– Szórakoztató, szolgáltató magazinokról van szó, amely a magyar nézőkhöz szól a könnyen elérhető nyaralási lehetőségekről. Szívesen meggyőzik őket, hogy érdemes ellátogatni a magyar tengerhez?
– N. É.: A Balaton szépségeiről szerintem senkit sem kell meggyőzni, ezért is hálás a feladat, olyan dolgokról beszélgetünk, amelyek valószínűleg a legtöbb embernek egyébként is kedvesek. Egy olyan világot szeretnénk megmutatni, amit ismernek, szeretnek, de vannak még rejtett kincsei, újdonságai, nem annyira közismert érdekességei.
– G. B.: Nem közgazdászkodnék, nem szakmám. A Balcsit nem azért hanyagolták el az emberek, mert rossz. Hanem azért, mert nem érte meg a pénzét. Azt kell felkutatnunk, hol vesznek vevőszámba minket. Minél több ilyen helyet találunk, annál többen bólintanak, igen, így már megnézem, bejárom, megcsodálom. Rendes emberek, jó helyek – megmutatjuk és ennyi.
– B. E.: Mivel imádom a Balatont és mindent, ami ehhez kapcsolódik, nem lesz nehéz. Próbálunk olyan részleteket megmutatni a Balatonnal kapcsolatban, ami talán nem olyan egyértelmű, és ami felkelti a kíváncsiságot az emberekben, hogy ezért tényleg érdemes ide ellátogatni, érdemes felfedezni.
– Emlékeznek arra, hogy mikor látták először a Balatont?
– N. É.: Neeem. Kicsi voltam. De minden nyáron meglátogatjuk, sőt gyakran télen is.
– G. B.: Általános iskolás voltam.
– B. E.: Nem emlékszem, ami tulajdonképpen azt is jelentheti, hogy egész életemben tudtam, mi az a Balaton, és mit rejt. Szüleim elbeszéléséből tudom, hogy az első szavakat is a Balaton mellett, nevezetesen Balatonkenesén mondtam ki. A tapta (ami a labdát jelentette az én olvasatomban) biztosan köztük volt.
– Melyek a legkedvesebb emlékeik a balatoni nyaralásaik közül?
– N. É.: Egy időben sokat vitorláztunk, eltávolodva a parttól egy egészen más Balatonba csöppensz.
– G. B.: Úttörőtáborok, barátok, rosszalkodás, tábortűz, uzsicsomag. Felejthetetlen.
– B. E.: Gyermekkoromban rengeteget nyaraltam Ordacsehiben, és mivel én lakótelepen nőttem fel, a falusi élet rengeteg élménnyel gazdagított. Onnan szinte mindennap átmentünk Balatonboglárra, sokat kirándultunk Fonyódra, hajóztunk a Balatonon. Mostanában, ha időm engedi, Vonyarcvashegyre utazom.
– Szeretik a vízi sportokat?
– N. É.: Válogatás nélkül mindegyiket. Soha nem féltem a víztől, és nem is tudom elképzelni a nyarat nélküle.
– G. B.: A vízi sportokkal még csak köszönő viszonyban sem vagyok.
– B. E.: Tavaly vitorláztam először, nagyon megtetszett, idén is tervezem. Nagy vágyam, hogy megtanuljak szörfözni és vízisíelni, ha minden jól megy, idén nyáron megvalósíthatom ezeket. Legalábbis hogy kipróbáljam őket, feltételezem, egy-két szörfóra után még nem mondhatom majd, hogy tudok.
– Az idén hová terveznek utazást? Hol pihen majd a család?
– N. É: A Balatonon. És Szicíliában.
– G. B.: Családfő vagyok. A nyár a Balatoni nyáré. A család tehát megpróbál ide orientálódni. Majd átúszom Szigligetre. Ha valaki vontatja a gumimatracot.
– B. E.: Vonyarcvashegy az állandó célállomás, ezenkívül lesz egy tíznapos olaszországi körút, de onnan visszatérve ismét irány a Balaton.
Csorba Mária
Három és fél millióan találkoztak már az m1 Balatoni nyár című szórakoztató magazinjával. Az AGB Nielsen adatai alapján a műsor első hetében a délutáni bejelentkezésekkel együtt a Balatoni nyár adásai naponta 1 millió embert értek el hosszabb-rövidebb időre, egy hét alatt pedig összesen 3,5 millióan találkoztak a műsorral. A magazin átlagos nézettsége hétköznap délelőttönként 110 ezer fő volt, közönségaránya pedig 15 százalékos. A perces nézettségi adatokból az is kiderül, hogy a délelőtt folyamán egyre többen kapcsolnak a műsorra: így az adás második felének átlagos nézettsége már 155 ezer fő körül van, közönségaránya pedig 20 százalékos a felnőtt nézők körében. Hétvégén a műsor nézettsége az m1-en 60 százalékkal magasabb volt, mint hétköznap. Az m1 és m2 együttes közönségaránya a műsor alatt 30 százalékot ért el, ami azt jelenti, hogy szombaton és vasárnap minden harmadik néző a Balatoni nyár adását választotta. |
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
szóljon hozzá!