Fotó: Szigligeti Színház Nagyvárad/Vígh László Miklós
Fekete István közkedvelt ifjúsági regényéből készült musicalt mutat be a Szigligeti Színház Lilliput Társulata és Nagyvárad Táncegyüttese szeptember 3-án, vasárnap. A Tüskevár bemutatója 20 órától kezdődik a nagyváradi vár Csonka bástyájában található nyári színházban – tájékoztatott a teátrum irodalmi titkársága.
2023. augusztus 30., 21:362023. augusztus 30., 21:36
Az előadás a két társulat művészei mellett 14 gyerekszereplő részvételével kerül színpadra.
„Sokunk gyerekéveihez hozzátartoztak vidéken vagy a természetben töltött nyári vakációk feledhetetlen pillanatai. Maradandó élmények és találkozások helyszínéül szolgáltak ezek a tájak, igaz barátságok születtek, szerelmek szövődtek. A Tüskevár egy ehhez hasonló beavatástörténet, melyben nyolcadikos főhőseink egy olyan archaikus miliőbe kalauzolnak minket, nézőket, ahol a természet kerül fókuszba” – áll a kedvcsinálóban.
Fotó: Szigligeti Színház Nagyvárad/Vígh László Miklós
Amely szerint a természet törvényeinek felfedezése, az első halászat, az első vadászat élménye, a természettel való első igazi találkozás, mind-mind olyan pillanatok egy gyerek életében, amelyek végigkísérik a későbbi életét. Az ott megismert valóság kinyitja a képzelet kapuit.
Fotó: Szigligeti Színház Nagyvárad/Vígh László Miklós
„Előadásunk ezt a szürreális világot próbálja megragadni, a kamasz szemével láttatva a történéseket. A regényadaptációt a zenék és dalok teszik még mesésebbé, amelyek könnyed kikapcsolódást és igazi időutazást ígérnek az egész családnak, kicsitől nagyig” – húzza alá a közlemény.
Fotó: Szigligeti Színház Nagyvárad/Vígh László Miklós
Az előadás elsősorban 10 éven felülieknek ajánlott.
Olt Tamás–Váradi R Szabolcs–Szirtes Edina "Mókus"
Tüskevár
Fekete István műve alapján
– zenés játék két részben –
Szereplők:
Matula bácsi: Hanyecz Debelka Róbert
Tutajos: Boross Péter
Bütyök: Czégényi Ghent Ferenc Péter
Nancsi néni: Stéfán Bodor Mária
István bácsi: Daróczi István
Tutajos édesanyja: Németi Emese
Kengyel: Csepei Róbert
Kengyelné Éva: Oláh Anikó Katalin
Kalauz, Csikasz: Szabó J. Viktor
Újságos, Lehőc: Lélek Sándor Tibor
Janda: Körözsi Eszter
Acél: Hadi Rómeó
Balogh: Katona Zoé, Kólák Emese
Dubovánszky: Wagner Júlia, Bodoni Dombi Rozi
Sós: Fodor Vanca Ilián
Bika: Botházy Márton
Wallenberg: Erdei Dorottya
Kertész: Kiss Botond
Kati: Nagy Bernadett, Nagy Lilla
Egycsitri: Törteli Nadin
Kétcsitri: Barkóczi Réka
Férfi 1: Barabás Hunor
Nő 1: Kerekes Dalma
Férfi 2: Drimba Máté
Nő 2: Krupár Luca
Rendező-koreográfus: Györfi Csaba
Látvány: Cristina Breteanu
Dramaturg: Czvikker Katalin
Koreográfus asszisztens: Kerekes Dalma
A szerzői jogok engedélyét a Hofra Kft. közvetítette.
A kolozsvári Puck Bábszínház tizenkilencedik alkalommal szervezi meg a Bábok Múzeuma című kiállítást a Bánffy-palotában.
Hat bemutató, Interferenciák, Harag György Emlékhét – véget ért kolozsvári színház 232. évada. Amint a társulat közölte, az anyagi nehézségek ellenére is eseménydús évadot zárt a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
Rézben érthető címmel nyílik kiállítás Makkai István szobrászművész alkotásaiból a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban július 11-én.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
szóljon hozzá!