Fotó: Haáz Vince
A COVID-19 világjárvány második éve keményebb lehet, mint az első, különösen az északi féltekén, ahol több fertőző változat terjed – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Reuters tudósítása szerint.
2021. január 14., 16:122021. január 14., 16:12
Mike Ryan, a WHO vészhelyzeti vezető elemzője egy online rendezvényen elmondta, hogy elérkeztünk a második évbe, amely sokkal nehezebb lehet, ha tekintetbe vesszük a vírus terjedésének dinamikáját és néhány olyan problémát, amelyeket most észlelnek.
A világméretű halálesetek száma megközelíti a 2 milliót a világjárvány kezdete óta, 91,5 millió ember fertőzött. A WHO legutóbbi epidemiológiai közleményéből kiderül, hogy
Ryan azt is hozzátette, hogy az északi féltekén, különösen Európában és Észak-Amerikában, az időjárás is közrejátszik a vírus terjedésében. A hideg, a zárt terekbe kényszerült emberek, nagyobb társadalmi keveredés olyan tényezők kombinációját hozta létre, amelyek növelték a vírus átadásának kockázatát nagyon sok országban.
A WHO egy másik Covid-19-cel foglalkozó vezetője, Maria Van Kerkhove úgy fogalmazott:
A koronavírus új, fertőzőbb változatától való félelmek közepette, amelyet először az Egyesült Királyságban észleltek, de azóta elterjedt az egész világon, az európai kormányok szerdán szigorúbb intézkedéseket jelentettek be a betegség leküzdésére.
Ide tartozik az otthoni munkavégzés és az üzletek bezárása Svájcban, az olaszországi rendkívüli állapot meghosszabbítása és a németországi intézkedések az emberek közötti kapcsolatok csökkentésére. Portugália és Dánia is szigorúbb korlátozásokat jelentett be.
Az ukrán elnök szerdán a kárpátaljai kistérségek (területi közösségek) és járások vezetőivel folytatott megbeszélésen kijelentette, hogy olyan kétoldalú dokumentum készül Ukrajna és Magyarország között.
Akciócsoport jön létre, amely megvizsgálja, mire van szükség egy olyan logisztikai központ kialakításához a spanyolországi Castellon tartományban, amely támogatást nyújthat az ott élő román állampolgároknak. Nőtt a természeti csapás áldozatainak száma.
Bezár Európa utolsó, Vlagyimir Iljics Leninnek szentelt múzeuma a finnországi Tamperében.
Az eddigi információk szerint nincsenek román állampolgárok a spanyolországi árvizek halálos áldozatai között; 22 román állampolgárt eltűntként tartanak nyilván – nyilatkozta csütörtökön Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A múlt hétvégi vitatott georgiai parlamenti választásokon leadott szavazatok részleges újraszámlálása megerősítette a kormánypárt győzelmét – közölte a választási bizottság csütörtökön az AFP francia hírügynökséggel.
Lezárják az orosz ostrom által fenyegetett donyecki Pokrovszk városának egyes részeit a védelmi előkészületek miatt – mondta Szerhij Dobrjak, a pokrovszki katonai közigazgatás vezetője a Szuszpilne közszolgálati médiumnak szerdán.
Az Egyesült Államok megpróbál „diplomáciai megoldást találni minden érintett féllel” – mondta Matthew Miller külügyminisztériumi szóvivő szerdán az Egyesült Államok és Izrael Libanonról folytatott tárgyalásait megelőzően.
A madridi kormány szerda esti tájékoztatása szerint 95-re emelkedett az özönvízszerű esőzések következtében kialakult áradások halálos áldozatainak száma Spanyolországban. A román külügy is közölte a potenciális román áldozatok számát.
Bizalmas volt Kijev és a Fehér Ház között az a sajtóban megjelent információ, hogy Ukrajna Tomahawk rakétákat is kérne az Egyesült Államoktól – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerdán.
Legkevesebb 63 halálos áldozata van az özönvízszerű esőzések következtében kialakult áradásoknak Spanyolországban – közölték a hatóságok szerdán. Médiajelentések szerint a katasztrófa során több román állampolgár is életét vesztette.
1 hozzászólás