Fotó: Pixabay
Kína tűrhetetlennek tartja az amerikai fél kísérleteit a tajvani kérdésben, és készen áll arra, hogy „kíméletlenül eltiporja Tajvan függetlenségi törekvéseit” – közölte kedden a kínai védelmi minisztériumi szóvivő.
2023. május 17., 10:142023. május 17., 10:14
Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államok jelezte, hogy fel akarja gyorsítani a fegyverek és egyéb katonai segítség eladását a demokratikus berendezkedésű szigetnek.
Tan Ko-fei ezredes, kínai védelmi szóvivő egy írásos és egy videóközleményben is elmondta, hogy
Hozzátette, hogy a kínai Népi Felszabadító Hadseregben folytatódik a kiképzés színvonalának és a készültség szintjének az emelése, és Peking szigorúan meg fog hiúsítani minden olyan külső kísérletet, amelynek célja Tajvan függetlenségének vagy Kínától való elszakadásának segítése, valamint határozottan meg fogja védeni az ország nemzeti szuverenitását és területi integritását.
Tan ezekkel a nyilatkozatokkal olyan médiajelentéseket firtató újságírói kérdésekre válaszolt, amelyek szerint
valamint több mint száz katonai szakértőt küld oda, hogy felmérjék: az amerikai erők miként tudnák tökéletesíteni a tajvani katonák kiképzését és a sziget védelmét.
A szóvivő az amerikai lépésekre reagálva elmondta, hogy az Egyesült Államok és a Tajpejban kormányon lévő Demokratikus Progresszív Párt (DPP) katonai együttműködése és általában erősödő kapcsolatuk megingatta a kínai-amerikai viszony alapjait, a Tajvani-szoros békéjét és az ottani helyzet stabilitását.
– jegyezte meg Tan.
A szóvivő figyelmeztette az amerikai felet, hogy szigorúan tartsa magát az „egy Kína” elvhez.
Tajvant az Egyesült Államokban mind a Demokrata, mind a Republikánus Párt elkötelezetten támogatja, és mindkét párt
Kína saját területének tekinti a 23 millió lakosú szigetet, amely 1949-ben egy polgárháború végén szakadt el a szárazföldi Kínától. A tajvaniak többsége azonban a gyakorlatilag független státusz fenntartását támogatja.
Romániai idő szerint szombaton 16.40 órakor átlépte az 500 ezret az elnökválasztás második fordulójában külföldön szavazó román állampolgár száma – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
Az izraeli hadsereg csütörtökön fokozta a Gázai övezetben folyó hadműveleteket, amelyek során több mint 100 ember halt meg, miközben Donald Trump amerikai elnök „szabadságövezet” létrehozását javasolta az enklávéban.
Romániai idő szerint csütörtökön 22 órakor megnyílt az első külképviseleti szavazóhelyiség az új-zélandi Aucklandben, és ezzel elkezdődött a külföldi szavazás az elnökválasztás második fordulójában.
szóljon hozzá!