Ennyi volt. Natalia Gavriliţa másfél év után távozik a moldovai kabinet éléről
Fotó: Facebook/Natalia Gavriliţa - Videófelvétel
Váratlanul bejelentette pénteken lemondását Natalia Gavriliţa, a Moldovai Köztársaság miniszterelnöke.
2023. február 10., 14:242023. február 10., 14:24
Rövid közleményében nem indokolta távozását.
„Meggyőződtem arról, hogy az EU tárt karokkal vár bennünket. Ha a kormányt otthon is ugyanilyen nyitottság fogadta volna, gyorsabban tudtunk volna haladni. Másfél év után eljött az ideje, hogy bejelentsem a lemondásomat. A csapat, amellyel dolgoztam a kormányban, a gazdasági fejlesztés terén bírt tapasztalatokkal. Most azonban a biztonság a prioritás” – hangsúlyozta Gavriliţa.
Maia Sandu moldovai államfő közölte: tudomásul vette és elfogadta a miniszterelnök lemondását, és megköszönte neki „az áldozatot és a hatalmas erőfeszítéseket, amelyeket az ország irányítása jelentett egy válságokkal teli időszakban”.
Szerinte a példátlan kihívások ellenére az országot felelősen kormányozták, ennek nyomán stabilitás, béke és fejlődés van, miközben egyesek háborút és csődöt szerettek volna.
Mint arról beszámoltunk, a moldovai Hírszerző és Biztonsági Szolgálat (SIS) csütörtökön délután megerősítette, hogy tudomására jutott: Oroszország megpróbálja destabilizálni az országot, ezért jelenleg is operatív akció zajlik ennek megakadályozására.
Az orosz aknamunkáról szóló hírt Brüsszelben jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki szerint az ukrán hírszerzés birtokába került egy olyan orosz dokumentum, amely azt rögzíti, hogyan próbálja meg Moszkva aláásni az alkotmányos rendet Moldovában.
A moldovai Hírszerző és Biztonsági Szolgálat (SIS) megerősítette, hogy az állam stabilitásának aláaknázását célzó orosz akciót leplezett le.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!