Fotó: ugyeszseg.hu
Vádat emelt a Bajai Járási Ügyészség öt moldovai férfi ellen, aki egy bécsi bűnözői csoport tagjaként alig egy hónap alatt összesen 140 határsértőt juttatott Ausztriába – közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel.
2022. december 05., 11:492022. december 05., 11:49
A vádirat szerint az öt férfi röviddel lebukása előtt csatlakozott a bécsi székhelyű bűnözői csoporthoz, amelynek tagjai már hosszabb ideje szervezték az illegális bevándorlók Szerbiából Nyugat-Európába juttatását.
A szállítókat bécsi szállodákban szállásolták el, osztrák SIM-kártyákkal és mobiltelefonokkal látták el, megfizetve a költségeiket is.
A sikeres szállításokat a végrehajtóknak videófelvételekkel kellett igazolniuk a szervezőknek.
A szervezők az utasításaikat álnéven, üzenetküldő alkalmazásokon keresztül adták, a bűncselekmény elkövetéséhez szükséges készpénzt vagy indítókulcsot szemetes konténerek alatt rejtették el, a sofőröket időszakosan küldött GPS-koordinátákkal navigálták a felvevőpontok felé.
Az öt vádlott az utasításokat követve 2021. július 21-re virradóra egy bajai benzinkútról a szerb-magyar határhoz ment, ahol négy személyautóba 43 szír és egyiptomi személyt vett fel.
Rövidesen Baja környékén tetten érték őket, de négyüknek sikerült elmenekülnie. Irányítójuk eközben mobiltelefonon segítette őket, Ausztriából egy járművet küldött értük, végül azonban déltájban Sükösdön elfogták a szökésben lévő négy sofőrt.
– olvasható a közleményben.
Az ügyészség bűnszervezetben, vagyoni haszonszerzés miatt, több embernek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészéssel vádolja a moldovai férfiakat. Mind az öten letartóztatásban várják a Bajai Járásbíróság döntését.
Semmilyen béke nem lehetséges igazi fegyvermentesítés nélkül, a népek védelem iránti igénye ne változzon általános fegyverkezési versennyé – fogalmazott Ferenc pápa húsvétvasárnapi üzenetében.
Nagyszabású rendőrségi művelet zajlik egy lövöldözés után a hesseni Bad Nauheim városában, miután szombat délután 6 óra körül két férfit agyonlőttek egy lakóház előtt.
Ferenc pápa kerekesszékben ülve megjelent a Szent Péter-bazilikában, és a főoltárnál imádkozott a nagyszombat esti virrasztás szertartása előtt.
Ha tényleg megvalósul a teljes tűzszünet húsvét idejére, akkor Ukrajna azt javasolja, hogy hosszabbítsák meg azt az április 20. utáni időszakra is – írta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton az X-en.
A szentszéki sajtóközpont bejelentette, hogy Ferenc pápa húsvét vasárnap jelen kíván lenni a Szent Péter téren az ünnepi misét követő Urbi et Orbi áldáson. Ferenc pápa virágvasárnap jelent meg a Szent Péter téren rövid időre.
Oroszország egyoldalúan ideiglenes tűzszünetet hirdetett Ukrajnában április 19-től április 21-ig, a döntést Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be. A Kreml bízik benne, hogy Kijev is betartja a megállapodást.
A NATO adminisztratív területein a Politico című brüsszeli lap információi szerint megkezdődött az eddigi „gender-inkluzív” nyelvhasználat helyett a hagyományos megszólítások, terminológiák visszaállítása.
Jézus keresztútjával a mai világban is naponta szembetalálkozunk Ferenc pápa meditációi szerint, amelyek szövegét a római Colosseumnál felelevenedő stációkon olvassák fel péntek este.
Ha nem jön létre béke az orosz-ukrán háborúban, „akkor azt hiszem, az elnök (Donald Trump) valószínűleg eljut egy olyan pontra, amikor azt mondja: oké, ennyi volt” – közölte Marco Rubio amerikai külügyminiszter.
Donald Trump amerikai elnök „okos” hozzáállást sürgetett Európában a bevándorláshoz csütörtökön Washingtonban a Georgia Meloni olasz miniszterelnökkel folytatott megbeszélése után tartott sajtóeseményen.
szóljon hozzá!