Fotó: Pixabay
Azonnali és személyes közbenjárást kért az Európai Bizottság elnökétől 25 légiközlekedési és turisztikai szervezet, hogy a karanténszabályok helyett egységes koronavírus-tesztelési eljárást vezessenek be.
2020. szeptember 18., 17:392020. szeptember 18., 17:39
2020. szeptember 18., 17:492020. szeptember 18., 17:49
Az Ursula von der Leyen bizottsági elnöknek elküldött nyílt levélben azt írták, támogatják az elnök azon törekvését, hogy a karantén helyett európai szinten egységes szűrési programot vezessenek be, és ezzel megnyílhatnak a határok, de aggódnak amiatt, hogy ezt nem minden ország kívánja bevezetni.
Ezért a bizottság elnökének azonnali, és személyes közbenjárását kérték a tagországok miniszterelnökeinél, mert
A nyílt levél szerint az unió GDP-jének 10 százaléka származik a turizmusból, így a térség gazdasági fejlődése is múlik a szektor teljesítményén.
Az aláírók között szerepel egyebek között a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA), a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa európai szervezete (ACI), az Airlines 4 Europe lobbiszervezet, az Európai Taxis Szövetség (TEA), és az Európai Turisztikai Egyesült (ETOA) is.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!