Szerdán ismertették az Európai Bizottság 2025-ös munkaprogramját, amely fenntartja a támogatást Ukrajna számára
Fotó: 123RF
Az Európai Bizottság 2025-ös munkaprogramja meg kívánja erősíteni Európa szerepét a globális színtéren a versenyképesség javításával, folyamatosan napirenden tartja a migrációs paktum végrehajtását, és fenntartja a támogatást Ukrajna számára egészen addig, amíg arra szükség van – közölte Maros Sefcovic kereskedelmi és gazdasági biztonságért felelős uniós biztos Strasbourgban szerdán.
2025. február 12., 14:462025. február 12., 14:46
A munkaprogramot az Európai Parlament plenáris ülésén ismertetve Maros Sefcovic elmondta, az egyre nagyobb globális versenyben és bizonytalanság idején bátor lépésekre van szükség, hogy „megerősítsük jólétünket, biztonságunkat, és választ tudjunk adni az európaiak kérdéseire”.
A gazdasági teljesítmény javítására, a versenyképesség erősítésére van szükség – szögezte le Sefcovic, majd részletezte: egyszerűsíteni kell a szabályokat, csökkenteni a terheket, meg kell erősíteni az ellenálló képességet és nem szabad felhagyni a jólétre való törekvéssel az Európai Unióban.
ami elsősorban a megfelelő feltételek megteremtését célozza. Célja az európai ipar újra versenyképessé tétele, és az, hogy megtartsa a meglévő versenyképességet a dekarbonizáció kontextusában – mondta.
A munkaprogram uniós kereteket teremt a beruházási szükségletek és a létfontosságú védelmi kapacitások tekintetében. Célja, hogy javítsa az EU reagálási képességét és a felkészültségét a határokon átnyúló fenyegetésekkel szemben.
– mondta el Maros Sefcovic.
A Trump-kormányzat azt tervezi, hogy a Moszkvával folytatott esetleges béketárgyalások előtt arra ösztönzi az európai szövetségeseket, hogy több amerikai fegyvert vásároljanak Ukrajna számára – mondta két,&
Hangoztatta, hogy prioritást kap az európai szociális jogok pillérének megvalósítása is. A program szerint az Európai Bizottság új tervet valósít meg a készségek fejlesztésére, a mezőgazdaság és az élelmiszeripar területén pedig kulcsfontosságú javaslatokat tesz a gazdák helyzetének javítására. Egységes keretet hoz létre az óceánokkal kapcsolatos politikákra és a vízhiány kezelésével összefüggésben.
A program a partnerországokkal és -régiókkal való együttműködést is erősíti egyebek mellett egy új, földközi-tengeri paktum és egy fekete-tengeri stratégia elfogadásával. A bővítési szakpolitikai felülvizsgálatok fogják megalapozni az EU bővítési politikáját, amely meghatározza az irányítási módszereket a minél gyorsabb előrelépés érdekében az uniós integráció területén.
„Elsődleges az egyszerűsítés, hogy megfelelő eszközökkel és környezettel tegyük lehetővé az európai uniós vállalkozásoknak, hogy globálisan is versenyképesek maradjanak. Így tudunk egy szélesebb körű, egyszerűbb, gyorsabb reagálású uniót építeni” – tette hozzá a biztos.
Döbbenetes, az eddigi gyakorlattal radikálisan szakító megoldási javaslatok a világ jelenleg két legsúlyosabb konfliktusa ügyében – senki sem mondhatja, hogy Donald Trump második elnöksége nem impozáns lépésekkel kezdődik.
Autó hajtott emberek közé München belvárosában csütörtökön, többen megsérültek – közölte a müncheni rendőrség az X nevű közösségi oldalon.
Az ukrajnai konfliktust lezáró bármilyen békemegállapodásnak tartósnak kell lennie, és döntő fontosságú, hogy Kijevet szorosan bevonják a tárgyalásokba – jelentette ki csütörtökön Mark Rutte NATO-főtitkár.
Izrael katonai tartalékosokat hívott be, hogy felkészüljön a háború esetleges kiújulására a Gázai övezetben, ha a Hamász nem tartja be a szombati határidőt további izraeli túszok szabadon engedésére, és a közel egy hónapja tartó tűzszünet öszeomlik.
Donald Trump amerikai elnök szerdán este közölte, hogy első találkozójára Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Szaúd-Arábiában kerül sor az Ukrajna elleni orosz invázió befejezéséről szóló tárgyalások részek&am
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonbeszélgetést folytatott amerikai hivatali partnerével, Donald Trumppal, és meghívta őt Moszkvába – közölte szerdán Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az Egyesült Államok nélkül Európa nem tudja garantálni Ukrajna biztonságát.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök bejelentette, hogy ha a Hamász palesztin terrorszervezet szombatig nem adja át Izraelnek a túszait, akkor Izrael újraindítja a háborút a Gázai övezetben.
Donald Trump amerikai elnöknek nem szabad elfelejtenie, hogy az izraeli túszok hazatérésének egyetlen módja az Izrael és a Hamász közötti tűzszüneti megállapodás tiszteletben tartása és végrehajtása – szögezte le kedden a Gázai övezetet ellenőrző Hamász.
A Trump-kormányzat azt tervezi, hogy a Moszkvával folytatott esetleges béketárgyalások előtt arra ösztönzi az európai szövetségeseket, hogy több amerikai fegyvert vásároljanak Ukrajna számára – mondta két,&
Donald Trump elnök hétfőn arra szólította fel Izraelt, hogy mondja fel a Hamásszal kötött tűzszüneti megállapodást, és „engedje, hogy elszabaduljon a pokol”, ha a palesztin terrorszervezet szombat délig nem adja vissza a túszokat.
szóljon hozzá!![Hozzászólások](https://kronikaonline.ro/template/kronika_new/images/dropdown.svg)