z Emberi Jogok Európai Bíróságának épülete
Fotó: Coe.int
A román állam ellen folyik jelenleg a legtöbb eljárás az Emberi Jogok Európai Bíróságán (EJEB), a román állampolgárok által benyújtott 9900 panasz a nyilvántartott ügyek 17,6%-át képezi – tájékoztat az EJEB közleménye a Guido Raimondi elnök által sajtótájékoztatón ismertetett adatokra hivatkozva.
2018. január 26., 10:032018. január 26., 10:03
Raimondi szerint a Románia elleni beadványok szinte kivétel nélkül a fogvatartási körülményekre vonatkoznak – közölte az Agerpres.
Az EJEB elnöke ennek kapcsán megemlítette, hogy az elmúlt napokban fogadta Tudorel Toader igazságügyi minisztert, aki ismertette a börtönök túlzsúfoltságának enyhítésére irányuló intézkedések ütemtervét.
A Raimondi által bemutatott statisztikai adatok szerint
A legtöbb elmarasztaló döntést, 305-öt, Oroszország ellen hozta az EJEB tavaly, a második helyen Törökország áll 116, a harmadikon Ukrajna 87, a negyediken pedig Románia 69 elmarasztaló ítélettel.
A Gázai övezetben a Hamász iszlamista terrorszervezet ellen, és a Libanonban az Irán támogatta síita Hezbollah milícia ellen folytatott háborúról és azok után várható rendezésrőltárgyalt Antony Blinken és Benjámin Netanjahu kedden.
Oroszország tart attól, hogy Kína keményen fog reagálni észak-koreai katonák bevonására az ukrajnai háborúba – vélekedett Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden, újságíróknak nyilatkozva.
Drasztikusan csökkent a háború kezdete óta a születések száma Ukrajnában, csak az idei év első felében háromszor annyian haltak meg, mint ahányan születtek – írta hétfőn az Ukrinform állami hírügynökség.
A konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) vezetőjét, Karl Nehammer hivatalban lévő kancellárt bízta meg kormányalakítással Alexander van der Bellen osztrák államfő. A választásokat megnyerő Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) ellenében alakítanának kormánykoalíciót.
Az Európai Parlament jóváhagyta azt a pénzügyi támogatási csomagot, mely egy 35 milliárd eurós kölcsönt, valamint egy olyan hitel-együttműködési mechanizmust foglal magában, amely 45 milliárd euróig nyújtott hitelek visszafizetésében segíti Ukrajnát.
Észak-Korea tagadta hétfőn, hogy csapatokat küld Oroszországnak az ukrajnai háborúban való részvételre, sőt, Phenjan egyik képviselője az ENSZ-ben „alaptalan pletykának” nevezte Szöul állítását.
Az európai bankokban befagyasztott orosz vagyonból származó uniós hiteltámogatás célja, hogy Oroszország mint agresszor fizesse ki az általa okozott károk költségeit Ukrajnának.
Moszkva nem tudta aláásni a választásokat és a népszavazást a Moldovai Köztársaságban, noha „erőteljesen dolgozott” ezen – reagált hétfőn a Fehér Ház egyik tisztségviselője.
A Fehér Ház elismerte, hogy a tűzszünetre irányuló tárgyalások „nem fognak újraindulni” sem a gázai, sem a libanoni feszültség csökkentése érdekében .
Oroszország „minden téren” a kapcsolatok továbbfejlesztésére készül Észak-Koreával (KNDK) - reagált Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn arra az újságírói kérdésre, küldött-e a KNDK katonákat, hogy orosz oldalon harcoljanak az Ukrajnai háborúban.
szóljon hozzá!