Csak a szokásos? Dmitrij Peszkov szerint nem látnak új elemeket Trump Oroszországnak címzett figyelmeztetésében
Fotó: Orosz elnöki hivatal
A Kreml csütörtökön közölte, hogy nem lát különösebb újdonságot Donald Trump amerikai elnök fenyegetésében, miszerint új szankciókkal és vámokkal sújtja Oroszországot, ha nem egyezik bele az ukrajnai háború befejezésébe.
2025. január 23., 14:442025. január 23., 14:44
Mint arról beszámoltunk, Oroszországra és a háborúra utalva Trump szerdán azt mondta: „Ha nem kötünk alkut, méghozzá hamarosan, nincs más választásom, mint magas szintű adókat, vámokat és szankciókat kivetni mindenre, amit Oroszország az Egyesült Államokba és különböző más résztvevő országokba ad el”.
Trump azt mondta, hogy
Donald Trump amerikai elnök további szankciókat és különvámokat helyezett kilátásba Oroszország ellen szerdán, amennyiben nem sikerül megállapodni az ukrajnai háború lezárásáról a közeljövőben.
Trump megjegyzéseivel kapcsolatban Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Reuters szerint azt mondta, hogy
„Nem látunk itt különösebben új elemeket” – mondta Peszkov újságíróknak. „Szereti ezeket a módszereket, legalábbis szerette őket első elnöksége idején” – tette hozzá.
Moszkva szorosan figyelemmel kíséri Trump minden nyilatkozatát – mondta Peszkov.
„Gondosan rögzítünk minden árnyalatot.
– jegyezte meg.
Trump, aki a hét elején azt mondta, hogy az ukrajnai konfliktus „tönkreteszi” Oroszországot, közölte, hogy hamarosan beszélni kíván Putyinnal.
Peszkov szerint Moszkva még mindig „jelzésekre” vár az amerikai fél részéről.
,,Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során embereket agyonverni" – idézte szombaton a hirado.hu Orbán Viktort.
Donald Trump amerikai elnök 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióból és Mexikóból érkező importtermékekre szombaton augusztus 1-jei hatállyal.
A nyomozók ijesztő felfedezést tettek az Air India 171-es járatának júniusban történt, 279 ember életét követelő balesetének előzetes vizsgálata során – számolt be a BBC.
A 45 éves Sebestyén Józsefet Beregszász főutcájáról hurcolták el, majd egy vasdoronggal olyan súlyosan bántalmazták az ukrán karhatalmiak, hogy később már lábra sem tudott állni. Az ügy országos felháborodást váltott ki.
Megsebesült a román zsoldosokból álló, ukrán oldalon harcoló Getica harccsoport két katonája a frontvonalban egy orosz dróntámadásban.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!