Fotó: Pixabay
Október 1-jétől a román állampolgárok, a többi európai uniós (EU-) polgárhoz hasonlóan, kizárólag útlevéllel utazhatnak be az Egyesült Királyság területére, a személyi igazolványt már nem fogadják el tőlük úti okmányként – hívja fel a figyelmet Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának bukaresti nagykövetsége.
2021. szeptember 26., 11:342021. szeptember 26., 11:34
2021. szeptember 26., 11:352021. szeptember 26., 11:35
Az említett dátumtól az EU, az Európai Gazdasági Térség (EGT), valamint Svájc polgárainak,
A személyazonosító igazolványokat a továbbiakban (legalább 2025. december 25-éig) csak azoktól fogadják el érvényes úti okmányként, akik letelepedett (settled) vagy előzetesen letelepedett (pre-settled) státusszal rendelkeznek az Egyesült Királyságban; akik a határmenti ingázóknak járó munkavállalói engedéllyel (frontier worker permit) rendelkeznek; akik S2 jelű egészségügyi ellátásban részesülnek (S2 Healthcare Visitor); a svájci szolgáltatóktól (Swiss Service Provider).
Az Egyesült Királyság 2020. január 31-én kilépett az Európai Unióból, 2020. december 31-én megszűnt a szabad mozgás, és 2021 januárjától az Egyesült Királyság bevezetett egy pont alapú bevándorlási rendszert, amely a képességeket és a tehetséget helyezi előtérbe, nem azt, hogy egy személy honnan jön – emlékeztet az Agerpres.
Az új rendszer szabályai szerint az EU, az EGT és Svájc polgárai továbbra is ellátogathatnak az Egyesült Királyságba vízum nélkül, ez esetben azonban legfeljebb 6 hónapot tölthetnek az országban, és számos tevékenységben részt vehetnek, úgymint turizmus, családi és baráti látogatások, rövidtávú tanulmányi és üzleti célú tevékenységek, például különböző események és konferenciák. Ha azonban hat hónapnál hosszabb időre akarnak munkát vállalni vagy tanulni, vízumért kell folyamodniuk.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Miután szerdán bemutatta a 2028–2034 közötti időszakra vonatkozó 2000 milliárd eurós költségvetés tervezetét, az Európai Bizottság pénteken ismertette a tagállami részesedéseket: Romániának folyó áron 60,2 milliárd eurós támogatást irányoznak elő.
Az európai börtönök túlzsúfoltságára figyelmeztetett pénteken közzétett éves jelentésében az Európa Tanács, amely szerint számos országban jelentősen nőtt a fogvatartottak száma, meghaladva a férőhelyekét.
Az Európai Unió jóváhagyta eddigi egyik legszigorúbb szankciós csomagját Oroszország ellen – jelentette be Kaja Kallas uniós külügyi és biztonságpolitikai főképviselő az X-en pénteken.
Izrael csütörtökön közölte, hogy „mélységesen sajnálja” a Gáza egyetlen katolikus templomára mért halálos csapást, amelyben három ember meghalt.
Ukrajna fenntartja magának a jogot arra, hogy megfelelő válaszintézkedéseket tegyen Magyarországgal szemben – írta csütörtökön Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az általa vezetett tárca Telegram-oldalán.
Az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy felgyorsítsa az Ukrajnába irányuló fegyverszállításokat, összehangolva Donald Trump elnök új NATO-kezdeményezésével – közölte Matthew Whitaker amerikai NATO-nagykövet, jelentette a Barron's csütörtökön.
Az Air India múlt hónapban lezuhant járatának két pilótája közötti párbeszédet rögzítő, a pilótafülkében készült felvétel alátámasztja azt a nézetet, hogy a kapitány leállította a repülőgép hajtóműveinek üzemanyag-ellátását – mondta egy forrás.
Mihamarabb állítsák elő és vonják felelősségre a palágykomoróci görögkatolikus templom megrongálóit, szólította fel az illetékeseket közös nyilatkozatban a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) és az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ).
Romániát súlyosan érintheti az Európai Bizottság által benyújtott új többéves költségvetési javaslat – figyelmeztet Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselő, az Európai Parlament főtárgyalója.
szóljon hozzá!