Fotó: Pixabay
Október 1-jétől a román állampolgárok, a többi európai uniós (EU-) polgárhoz hasonlóan, kizárólag útlevéllel utazhatnak be az Egyesült Királyság területére, a személyi igazolványt már nem fogadják el tőlük úti okmányként – hívja fel a figyelmet Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságának bukaresti nagykövetsége.
2021. szeptember 26., 11:342021. szeptember 26., 11:34
2021. szeptember 26., 11:352021. szeptember 26., 11:35
Az említett dátumtól az EU, az Európai Gazdasági Térség (EGT), valamint Svájc polgárainak,
A személyazonosító igazolványokat a továbbiakban (legalább 2025. december 25-éig) csak azoktól fogadják el érvényes úti okmányként, akik letelepedett (settled) vagy előzetesen letelepedett (pre-settled) státusszal rendelkeznek az Egyesült Királyságban; akik a határmenti ingázóknak járó munkavállalói engedéllyel (frontier worker permit) rendelkeznek; akik S2 jelű egészségügyi ellátásban részesülnek (S2 Healthcare Visitor); a svájci szolgáltatóktól (Swiss Service Provider).
Az Egyesült Királyság 2020. január 31-én kilépett az Európai Unióból, 2020. december 31-én megszűnt a szabad mozgás, és 2021 januárjától az Egyesült Királyság bevezetett egy pont alapú bevándorlási rendszert, amely a képességeket és a tehetséget helyezi előtérbe, nem azt, hogy egy személy honnan jön – emlékeztet az Agerpres.
Az új rendszer szabályai szerint az EU, az EGT és Svájc polgárai továbbra is ellátogathatnak az Egyesült Királyságba vízum nélkül, ez esetben azonban legfeljebb 6 hónapot tölthetnek az országban, és számos tevékenységben részt vehetnek, úgymint turizmus, családi és baráti látogatások, rövidtávú tanulmányi és üzleti célú tevékenységek, például különböző események és konferenciák. Ha azonban hat hónapnál hosszabb időre akarnak munkát vállalni vagy tanulni, vízumért kell folyamodniuk.
A Gázai övezetben a Hamász iszlamista terrorszervezet ellen, és a Libanonban az Irán támogatta síita Hezbollah milícia ellen folytatott háborúról és azok után várható rendezésrőltárgyalt Antony Blinken és Benjámin Netanjahu kedden.
Oroszország tart attól, hogy Kína keményen fog reagálni észak-koreai katonák bevonására az ukrajnai háborúba – vélekedett Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden, újságíróknak nyilatkozva.
Drasztikusan csökkent a háború kezdete óta a születések száma Ukrajnában, csak az idei év első felében háromszor annyian haltak meg, mint ahányan születtek – írta hétfőn az Ukrinform állami hírügynökség.
A konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) vezetőjét, Karl Nehammer hivatalban lévő kancellárt bízta meg kormányalakítással Alexander van der Bellen osztrák államfő. A választásokat megnyerő Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) ellenében alakítanának kormánykoalíciót.
Az Európai Parlament jóváhagyta azt a pénzügyi támogatási csomagot, mely egy 35 milliárd eurós kölcsönt, valamint egy olyan hitel-együttműködési mechanizmust foglal magában, amely 45 milliárd euróig nyújtott hitelek visszafizetésében segíti Ukrajnát.
Észak-Korea tagadta hétfőn, hogy csapatokat küld Oroszországnak az ukrajnai háborúban való részvételre, sőt, Phenjan egyik képviselője az ENSZ-ben „alaptalan pletykának” nevezte Szöul állítását.
Az európai bankokban befagyasztott orosz vagyonból származó uniós hiteltámogatás célja, hogy Oroszország mint agresszor fizesse ki az általa okozott károk költségeit Ukrajnának.
Moszkva nem tudta aláásni a választásokat és a népszavazást a Moldovai Köztársaságban, noha „erőteljesen dolgozott” ezen – reagált hétfőn a Fehér Ház egyik tisztségviselője.
A Fehér Ház elismerte, hogy a tűzszünetre irányuló tárgyalások „nem fognak újraindulni” sem a gázai, sem a libanoni feszültség csökkentése érdekében .
Oroszország „minden téren” a kapcsolatok továbbfejlesztésére készül Észak-Koreával (KNDK) - reagált Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője hétfőn arra az újságírói kérdésre, küldött-e a KNDK katonákat, hogy orosz oldalon harcoljanak az Ukrajnai háborúban.
szóljon hozzá!